Skocz do zawartości

Pył Korony Południowej


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Grzędziel napisał:

Na jakim montażu to jechało?

 

3 godziny temu, MaPa napisał:

Asi16K mono chłodzona, Canon 200mm@f4 LRGB - 60,30,30,30 - nieguidowane na HEQ5

 

Marcin pewnie będzie nas raczył perełkami południa przez kolejne tygodnie, jak nie miesiące  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Fantastyczne zdjęcie....

A najlepsze jest to, że nie zrobione nie wiem jakim sprzętem za ciężką kasę tylko lekkim, mobilnym zestawem. Pewnie zmieściłeś to w jednej walizce nie wydając majątku za nadbagaż. Na jakim montażu to jechało?

Najcenniejsze w tym zestawie było .... niebo :)

 

Zdjęcie , jak zwykle zresztą u mistrza, z nienaganną kolorystyką, ale wydaje mi się , jakby drobne gwiazdy zlewały się se sobą, pewno wskutek zbyt agresywnego odszumienia? zmniejszania? Widać to dobrze na gromadzie kulistej na prawo od mgławicy. Trudno to dobrze ocenić , bo resize jest spory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

Wspaniała Fota Marcin!!! Zamiast wozić FSQ i 16803 z takim maleństwem można poszaleć aż się cieszę, że miałem w tym swój mały udział :emotion-5:

Przez ten czas kiedy Cię nie było nawet nie udało mi się zebrać połowy materiału do jednego zdjęcia :ermm:

SUPER!

Dzięki ! :) A nawet podwójne dzięki bo bez Twojej uprzejmości nic by z tego nie wyszło ! Nawet nie miałem czasu jeszcze zrobić za dużo symulacji ale dla zainteresowanych FOV to 300x225 min kątowych a to chyba prawie zestaw o którym wspomniałeś.

Teraz możesz śmiało układać plany bo jedną kamerką uzyskasz skalę zarezerwowaną tylko dla RCkó sprzed lat - ten zestaw już masz - a z drugiej strony mniejsza ogniskowa daje konkretne szerokie pola. To wymaga oczywiście dalszego dogrania pod docelową krótkoogniskową optykę ale nie ma co popadać w pośpiech. Przyjąłem 60klatek na L, docelowo można planować więcej ale nie miałem cierpliwości na to więcej ;)

 

 

2 godziny temu, Adam_Jesion napisał:

@MaPa - i jak zabawa z ASI? Da się z nią żyć? 

Piękne zdjęcie!!!

Zestaw bezproblemowy i dobrze przemyślany przez twórców. Instalacja i uruchomienie proste. Z obiektywem to lekki setup na szersze układy z dużym potencjałem. Do poprawy nadaje się holder (obejma) - jest za słabo dopasowana i nie daje sztywnego trzymania. Dobrze że przed wyjazdem miałem te klika godzin na zbadanie tematu bo bez tego było krucho. Dodatkowo Ideałem byłaby tutaj parafoklaność filtrów. Biorąc pod uwagę rekomendowane krótkie klatki można by ustawić kadr, wyostrzyć i przyjść po kilku godzinach zebrać plony. Może kiedyś się to uda :)

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.