Skocz do zawartości

Płatne konta na Astropolis i koniec reklamy Google


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Kasa leje się drzwiami i oknami, a ja zastanawiam się, jak się odwdzięczyć, zaznaczyć, jak istotna jest ta sytuacja. Uprawnień większych na forum dać nie mogę (bo wszyscy mają wszystko, limity pozdejmowane), czcionki w postach powiększać Wam nie będę (chociaż comic sans 20px w postach darczyńców wyglądałby pewnie fajnie). Co począć? Co zrobić?

 

Przy okazji - 30% celu przekroczone w parę dni. :D Wiekopomna chwiłłłła.

 

PS. Jutro na Astropolis ruszą nowe płatności elektroniczne - Przelewy24. Będzie trochę łatwiej, jak ktoś nie lubi PayPala.

 

image.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób!

Chodzi właśnie o to żeby tak było jak jest.

Żeby ktoś dbał o forum i zapewniał mu nieśmiertelność. Po Tobie (i spółce) przejmą je dzieci i wnuki fizyczne lub ideowe.

albo krócej:

 

Tak trzymaj! :)

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B podpiął/eła i promował(a) ten temat
Dnia 3.07.2017 o 21:49, dziki napisał:

Adam chciał wyrazić wdzięczność ludziom, którzy chcieli (i co ważniejsze mogli) w jakikolwiek sposób coś od siebie dać - i ja to rozumiem :) Ale zgadzam się że - niech będzie jak jest :)

W moim odczuciu nie ma co mówić o wdzięczności, ponieważ uważam, że trzeba dbać o coś z czego się korzysta i czasami trzeba za to zapłacić. Forum bez wszechobecnych reklam jest bardzo dobrym pomysłem. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam złe (albo dobre - zależy jak patrzeć) informacje. Miałem dzisiaj spotkanie z prawnikiem i księgową w związku z naszymi dotacjami. Dostawcy od płatności elektronicznych zablokowali konto Astropolis :( W czym rzecz?

 

Ano w tym, że nie można w ten sposób zbierać środków. Regulamin jest bezlitosny. Przelewy24 wspierają tylko i wyłącznie płatności za produkty lub usługi. Nie może to być nic, co ma w nazwie dotację, bo tylko fundacje i stowarzyszenia mogę w ten sposób zbierać pieniądze przez ich platformę. Tak samo prawnik i księgowa ma wiele obiekcji. Jest na szczęście na to prosty wymyk, który dzisiaj wdrożyłem. 

 

Efekt jest taki sam, ale zmienia się semantyka. Tzn. to nie są dotacje, ale "płatne konta". W wydatkowaniu tych środków nic się nie zmienia. Astropolis odprowadza od tego 23% podatku VAT. Poprzednie Wasze wpłaty zostaną potraktowane dokładnie tak samo - tzn. przejdą przez kasę fiskalną, a kupujący "usługę" otrzymają je mailem.

 

To tak w kwestiach formalno-księgowych. Żeby było po zgodnie z zasadami i bez podejrzeń, dodałem definicję benefitów.

 

Jeżeli ktoś chce nam jeszcze pomóc, to zapraszam do tego działu, gdzie można ufundować cegiełkę lub nawet większą cegłę ;)

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć, jak możesz wesprzeć Astropolis

 

PS. Tak w ogóle, to już powoli inwestujecie w Magazyn Astropolis :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paether napisał:

Gadżety-cegiełki!!!

Plakaty, magnesy, kubki, breloki, a nawet proste akcesoria astronomiczne (dekielki z logo, itp)...

Samo konto jest już wystarczającym "produktem", żeby nie być dotacją. Z gadżetami jest ten problem, że wtedy zdecydowana większość kasy poleci do producenta, a nie zasili nasz budżet, ale... oczywiście zrobimy je. Niech tylko ogarnę listę "bugów". Mam chyba fajny pomysł na ten aspekt (albo powinienem powiedzieć - kosmiczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam_Jesion napisał:

Samo konto jest już wystarczającym "produktem", żeby nie być dotacją.

W takim razie trzeba rozszerzyć "ofertę" o niższe kategorie. W tym momencie najniższa to prawie 150zł, chyba że czegoś nie widzę i są inne możliwości? Pewnie wielu ludzi chciałoby wesprzeć forum kwotami 10, 20, 50 czy nawet 100zł ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paether napisał:

W takim razie trzeba rozszerzyć "ofertę" o niższe kategorie. W tym momencie najniższa to prawie 150zł, chyba że czegoś nie widzę i są inne możliwości? Pewnie wielu ludzi chciałoby wesprzeć forum kwotami 10, 20, 50 czy nawet 100zł ;)

Zrobię jeszcze wariant 5zł/msc (czyli 60 zł rocznie + VAT dla kochanego kraju). Takich wpłat było bardzo mało. Średnia wpłata wychodziła jakoś w okolicach 150 zł właśnie (brutto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw kosmicznych gadżetów :) jako że drukuję gadżety zawodowo od ponad 10 lat bardzo mnie ciekawi temat kosmicznego gadżetu, ciekawe co to będzie :)

na pewno nic banalnego typu kubeczki czy inne breloczki. Może obrotowe mapy nieba? ale to chyba trochę retro gadżet, ale w sumie nie taki drogi w produkcji, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ura napisał:

Jestem ciekaw kosmicznych gadżetów :) jako że drukuję gadżety zawodowo od ponad 10 lat bardzo mnie ciekawi temat kosmicznego gadżetu, ciekawe co to będzie :)

na pewno nic banalnego typu kubeczki czy inne breloczki. Może obrotowe mapy nieba? ale to chyba trochę retro gadżet, ale w sumie nie taki drogi w produkcji, 

 

 

No to postawiłeś mi teraz poprzeczkę... :) A ja drobny żuczek chciałem zrobić po kubeczku :D

 

A tak na serio - jestem w 7 niebie. Wyobraźcie sobie, że konta płatne się sprzedają. Jestem kosmicznie wdzięczny osobom, które w zasadzie nic faktycznie nie zyskały, ale zapłaciły dla Astropolis. Ależ to jest mega uczucie.

 

To może mieć naprawdę sens. Zamiast tworzyć serwis dla reklamodawców, robić go dla użytkowników. Żałuję, że nie zdecydowałem się na taki krok wcześniej. Motywacja x1000!!! Dzięki jeszcze raz. Nie pożałujecie (wszyscy, także Ci, którzy z różnych przyczyn nie są zainteresowani płaceniem).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2017 o 20:35, Adam_Jesion napisał:

Efekt jest taki sam, ale zmienia się semantyka. Tzn. to nie są dotacje, ale "płatne konta". W wydatkowaniu tych środków nic się nie zmienia. Astropolis odprowadza od tego 23% podatku VAT. Poprzednie Wasze wpłaty zostaną potraktowane dokładnie tak samo - tzn. przejdą przez kasę fiskalną, a kupujący "usługę" otrzymają je mailem.

 

To tak w kwestiach formalno-księgowych. Żeby było po zgodnie z zasadami i bez podejrzeń, dodałem definicję benefitów.

 

To będę wysyłał po 0,01 PLN - słownie jeden grosz. Niech sobie odliczają z tego 23% . :)

Edytowane przez _Spirit_
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adam_Jesion zmienił(a) tytuł na Płatne konta na Astropolis i koniec reklamy Google
  • Adam_Jesion przestał(a) promować temat
  • Adam_Jesion odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.