Jump to content

Problem z dodaniem zachowanych zdjęć Panoramio do Google Maps


Orendz
 Share

Recommended Posts

Mam problem z dodaniem zachowanych zdjęć Panoramio do Google Maps. Brak opcji ,, Dodaj zdjęcia do Map" pomimo, że wyświetlają się w sekcji ,,Twój wkład" w zakładce ZDJĘCIA.

 

Jak w google maps klikam na ,,Twój wkład" i klikam potem na ,,ZDJĘCIA" to pokazują się moje zdjęcia z Panoramio i pokazuje miejsca ich wykonania pinezkami na mapie (jednak zostały poprzesuwane przez Google) ale gdy w lewym dolnym rogu Google Maps klikam na ,,Pokaż zdjęcia" to w  Google Maps nie pokazuje się dane  zdjęcie ani w lokalizacji, w której lokalizowałem zdjęcie, ani w lokalizacji przesuniętej przez Google.Ponadto w sekcji ,,Twój wkład" nigdzie nie ma opcji ,,Dodaj zdjęcia do Map"

Link to comment
Share on other sites

 • Paether changed the title to Problem z dodaniem zachowanych zdjęć Panoramio do Google Maps

Tak, czytałem.

Cytuj

If you have linked your Panoramio profile with a Google account, all your Panoramio photos will be copied to the Google Album Archive at full resolution after Panoramio goes away. These copied photos will not use any of your Google storage quota. Your Panoramio photos that appear in Google Maps will continue to appear in Maps, unless you delete them later from the Maps Contributions panel. Note: You must link your Panoramio profile with a Google+ account for your photos to be automatically copied.

  No właśnie połączyłem konto Panoramio z kontem Google+ już w październiku zeszłego roku i rezultat jest taki jak wspomniałem w pierwszym poście:

Cytuj

] Jak w google maps klikam na ,,Twój wkład" i klikam potem na ,,ZDJĘCIA" to pokazują się moje zdjęcia z Panoramio i pokazuje miejsca ich wykonania pinezkami na mapie (jednak zostały poprzesuwane przez Google) ale gdy w lewym dolnym rogu Google Maps klikam na ,,Pokaż zdjęcia" to w  Google Maps nie pokazuje się dane  zdjęcie ani w lokalizacji, w której lokalizowałem zdjęcie, ani w lokalizacji przesuniętej przez Google.

.


Generalnie po informacje jak dodawać zdjęcia do Google Maps odsyłają na stronę https://support.google.com/maps/answer/2622947

Cytuj


Dodawanie zdjęć ze strony danego miejsca

    Otwórz Mapy Google na komputerze i wyszukaj miejsce.
    Gdy wybierzesz miejsce, kliknij Dodaj zdjęcie. Ta opcja może być widoczna dopiero po przewinięciu strony.
    Otworzy się pole – przeciągnij do niego zdjęcie, które chcesz przesłać, lub kliknij Wybierz zdjęcia do przesłania.

Uwagi:

    Jeśli korzystasz z Map w wersji uproszczonej, nie możesz dodawać zdjęć.
    Możesz dodawać jedynie zdjęcia miejsc takich jak budynki firm czy parki, a nie adresy czy współrzędne.
 

Wpisałem w Google Dodawanie zdjęć ze strony danego miejsca, znalazłem stronę https://productforums.google.com/forum/?hl=pl#!topic/maps-pl/b8Yf5uB1Vrg;context-place=topicsearchin/maps-pl/category$3Ajak-mogę

Z tego co tam piszą wynika, że nie można już zlokalizować zdjęcia w pustym polu, można dodawać tylko do obiektów, ewentualnie można tworząc  prywatną mapę ale to mnie nie interesuje bo ja chcę żeby w publicznym google maps po zbliżeniu na dana okolicę i kliknięciu na ,,Pokaż zdjęcia" moje zdjęcie pokazywało między wszystkimi zdjęciami.

Piszą, że zdjęcia można dodawać tylko do obiektów, a tymczasem ja w Google Maps po zbliżeniu na mają miejscowość i kliknięciu w lewym dolnym rogu na ,,Pokaż zdjęcia" pomiędzy zdjęciami znalazłem zdjęcie, które nie jest powiązane przypisane żadnemu obiektowi.


Na stronie https://support.google.com/maps/answer/2622947

jest jeszcze taka porada:

Cytuj


Dodawanie zdjęć z sekcji „Twój wkład”

    Sprawdź, czy masz włączoną Historię lokalizacji.
    Otwórz Mapy Google na komputerze.
    W lewym górnym rogu kliknij Menu Menu a następnie Twój wkład.
    Na karcie „Twój wkład” kliknij Dodaj zdjęcia do Map. Ta funkcja może być niedostępna, jeśli nie masz żadnych zdjęć zrobionych telefonem lub nie można znaleźć lokalizacji zdjęć.
        Kliknij jedno lub kilka zdjęć, by je opublikować.
        Aby zmienić lokalizację zdjęcia, kliknij nazwę miejsca i wybierz inne miejsce.
    Kliknij Opublikuj Publikuj w górnej części ekranu.
 

Ale ja się do niej odniosłem w pierwszym poście.

 

Edited by Orendz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 44 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.