Skocz do zawartości

TS APO ED 102/714 - reduktor ogniskowej


xinu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Posiadam taki teleskop  http://astromarket.pl/teleskop-apo-ts-photoline-ed-102-714-mm-ota-flattener-do-wyboru.html , do którego podłączam taki flattener http://www.astroshop.pl/korektory-pola-i-inne-czesci-optyczne-do-astrofotografii/ts-optics-korrektor-fuer-rc-teleskope-vollformat-3-/p,53946#tab_bar_0_select a do niego swojego Canona. Czy jest możliwość dokupienia do tego teleskopu jakiegoś flattenera/reduktora ogniskowej x0.5 ? bo są x0.8 ale chodzi mi właśnie o 0.5 do którego podepnę Canona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać obrazy odpowiedniej jakości powinieneś stosować flattener dedykowany pod dany teleskop, taki zestaw daje najlepsze efekty. Stosowanie korektorów uniwersalnych niesie ryzyko niedoskonałości uzyskanego obrazu. Dla Twojego teleskopu przewidziany jest korektor x0,8.

Zastosowanie reduktora o współczynniku x0,5 zdegraduje uzyskany obraz pod każdym względem, uzyskasz za dużą światło-siłę  w stosunku możliwości tej optyki.

 

Kolega Maro21 słusznie zwrócił Ci uwagę, że flattener który pokazałeś/używasz jest przeznaczony do teleskopów RC , a nie do APO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś link do reduktora od Teleskop systemu Ritchey-Chretien i pytam czy reduktor daje radę. Kiedyś dla prób wsadziłem reduktor od sct 0.63 do  edka 66/400 , ale trudno mi teraz ocenić ,czy był to dobry pomysł . Dedykowane reduktory to 0.8-0.79 i innych raczej nie znajdziesz. 

Edytowane przez Maro21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maro21 napisał:

Dałeś link do reduktora od Teleskop systemu Ritchey-Chretien i pytam czy reduktor daje radę. Kiedyś dla prób wsadziłem reduktor od sct 0.63 do  edka 66/400 , ale trudno mi teraz ocenić ,czy był to dobry pomysł . Dedykowane reduktory to 0.8-0.79 i innych raczej nie znajdziesz. 

No to Maro dałeś mi teraz do myślenia :) jak kupowałem teleskop to ten flattener został mi polecony i cały czas go używam, chyba ze zły link wysłałem, mój flattener wygląda tak samo a być może jest dedykowany do mojego apo. Zestaw ten kupiłem w astromarkecie, wysłałbym dokładnie link z tego sklepu ale nie wiem co się stało i jak wchodzę na astromarket.pl otwiera się jakaś "gówno strona" (sorki za wyrażenie) ale sam sprawdź :) . No chyba, że moja przeglądarka coś złapała :/ . Jedynie coś takiego mogę pokazać https://www.google.pl/search?q=TS+APO+ED+102/714+Photoline+%2B+Flattener&tbm=isch&imgil=dYf-aqyBoOSGiM%3A%3BkKXFbsu19RxqYM%3Bhttp%253A%252F%252Fastromarket.pl%252Fteleskop-apo-ts-photoline-ed-102-714-mm-ota-flattener-do-wyboru.html&source=iu&pf=m&fir=dYf-aqyBoOSGiM%3A%2CkKXFbsu19RxqYM%2C_&usg=__SeyaB_bWFr3s5Xk714Wgb_cZri0%3D&biw=1920&bih=960&ved=0ahUKEwixvIugqP7UAhVCEVAKHaVCBocQyjcIZg&ei=KT1jWfGDIMKiwAKlhZm4CA#imgrc=dYf-aqyBoOSGiM:

 

12 godzin temu, Maro21 napisał:

Dałeś link do reduktora od Teleskop systemu Ritchey-Chretien i pytam czy reduktor daje radę. Kiedyś dla prób wsadziłem reduktor od sct 0.63 do  edka 66/400 , ale trudno mi teraz ocenić ,czy był to dobry pomysł . Dedykowane reduktory to 0.8-0.79 i innych raczej nie znajdziesz. 

 

12 godzin temu, Piotr4d napisał:

Jest  reduktor Long Perng 2" 0,6x, ale  matrycę wielkości ASP-C raczej nie obsłuży.

Dzięki panowie za odpowiedź. Czyli nici z mojego pomysłu :)

Edytowane przez xinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.