Skocz do zawartości

Długi weekend w Toruniu.


sp2ukx

Rekomendowane odpowiedzi

A tak sobie ostrzyłem apetyt na ten weekend, tym bardziej, że tu pogoda zaczyna dopisywać i nici niestety. Przed chwilą wróciłem z żoną od lekarza (dyżur nocny), obydwoje antybiotyki... :Cry:

A dzisiaj rano jak jechałem do roboty, na jaśniejącym czystym jak kryształ niebie przywitała mnie zwarta trójka: Księżyc, Wenus i Jowisz! Piękny widok, tym bardziej, że z księżyca został już mały rogalik.

Może do soboty bym już wydobrzał, ale to loteria, dlatego nie chcę swoją osobą hamować inicjatywy, więc organizujcie się toruniacy! A ja jak będę mógł, przybędę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie darowałem! Zrozpaczony przeciągającą się chorobą i paskudną pogodą ujrzałem niedzielnym wieczorem za oknem GWIAZDY!. Niebo smoliście czarne, jeśli można tak powiedzieć o niebie w mieście.

Namówiłem koją nieocenioną żonę (chociaż była już w piżamie!) i szybko ubraliśmy się i wyskoczyliśmy na Skarpę.

Nie brałem całego swojego sprzętu, tylko wymontowałem z zestawu "krótkiego" (80/280) z zamiarem oparcia go o drzewo.

W drodze na Skarpę zaczęła zaciągać mgła, która jak sie później okazało gęstniała z minuty na minutę, ale udało nam się urwać dobre pół godzinki obserwacji nieba.

Wspaniale było widać Plejady, M42, ustrzeliłem też M31 i jakąś zwartą gromadę kulistą. Oprócz tego oczywiście czesanie obszarów nieba najbardziej zagęszczonych gwiazdami.

Ale nawet najlepsze drzewo nie zastąpi najlichszego statywu. Póki co mój statyw jest w fazie skończonego projektu i czaję się do jego wykonania.

I chociaż obserwacje przerywał mi co jakiś czas kaszel a świeczki z nosa nie pozwalały przyzwyczaić sie oczom do ciemności :lol: , to przecież wręcz zatarłem ręce widząc na drugi dzień rano niebo znowu zasłane ciężkimi chmurami! Po prostu udało mi się wstrzelić, Ha! 8)

Życzę wszystkim czystego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.