Skocz do zawartości

Moje pierwsze zdjęcie - brzydkie i wspaniałe


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

To jest zdjęcie które mnie wciągnęło w nocne fotografowanie, nie tak dawno.  Z ciekawości wycelowałem Nikonem w Jowisza i się zdziwiłem że księżyce widać.

Zdziwienie było jeszcze większe, gdy następnego dnia księżyce były w innym miejscu.  Zobaczyłem na własne oczy coś o czym tylko czytałem.

Po wielu nieudanych próbach zrobienia lepszego zdjęcia, dowiedziałem się o montażu paralaktycznym. Co nie znaczy że moje obecne zdjęcia są o wiele lepsze :-)

DSC_0251.JPG

Edytowane przez Adm2
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jakie wrzuciłem w 2004 roku na skaner, data wykonania fotografii nieznana, nie udało mi się odnaleźć oryginałów :(

Pamiętam, że używałem aparatu Zenit, film Fuji 800 , teleskop Uniwersał 200/3500.

 

 

ksiezyc2.jpg

zaciemnienie_ksiezyca.JPG

 

 

Znalazłem jeszcze fotografie wykonaną zenitem z dokładną datą wykonania :) 8 czerwca 2004, przejście Wenus przed tarczą Słońca. 

 

wenus20040608.thumb.jpg.63b7456e9b8f4f037b35ef56da7a1192.jpg

Edytowane przez Lukasz_K
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w tym wątku, chciałem pokazać swoje pierwsze fotki DSów: M13, M27 i M51. Materiał zbierany kamerą ASI 174 MM teleskop newton 16" F4,4. Czasy ekspozycji to w kolejności M13 301x1s, M27 1000x2s, M51 1500x1s.

Pozdrawiam Grzegorz :)

m13a.jpg

ps m27 16b.jpg

ps m51.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Kajetan napisał:

I niech ktos mi powie ze robil slabe zdjecia na poczatku :)

 

Ale co to jest za obiekt? Bo jeśli skala zdjęcia była duża (jak "skala Hamala") to byłby to może i sukces.

 

Pozdrawiam

EDIT:

aaaa wydedukowałem w końcu - Messier 31 - klasyk największy

No to rzeczywiście nie skala Hamala. Ale jakieś sto lat temu to takie najlepsi robili :)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie,

jako totalny Nowicjusz na Forum postanowiłem się nieco rozejrzeć i od razu trafiłem na wątek, w którym - a jakże! - moge od razu się wypowiedzieć :D

Moja przygoda z astrofotografią trwa dopiero niecałe dwa lata, i jak u każdego (a przynajmniej u większości), początki były/są bardzo trudne.
Długo zbierałem sie do zakupu jakiegoś teleskopu, dopiero zbliżające się zaćmienie Księżyca z września 2015 roku zmobilizowało mnie do podjęcia męskiej decyzji.
Pierwsze astrofoto wyszło nawet całkiem dobrze, tak samo jak późniejsze Jowisz i Saturn. Wszystko jeszcze bez żadnego prowadzenia :-) Zabawa z "wyprzedzeniem" obiektu, ustawieniem ostrości i uchwyceniem odpowiedniego momentu - bezcenne ;-)

Potem juz, nieco bardziej świadome zdjęcia z prowadzeniem w dwóch osiach, pierwsze stacki i pierwsze obiekty, które wyłoniły się z głebin nieba, czyli M42 i M31.

Obecnie kompletuję sprzęt, zbieram doświadczenia, uczę się obsługi oprogramowań.. małymi kroczkami do przodu.

 

Mam nadzieję dowiedziec się tutaj od Was czegoś więcej, zdobyć szerszą wiedzę i cieszyć się coraz bardziej z tego wspaniałego hobby! 

Pozdrawiam!
Ps. Uwagi mile widziane.

1.jpg

160402_Jowisz_001res.JPG

160926_Saturn.jpg

Autosave_ABE_1.jpg

Autosave_ABE_2_002res.JPG

Gwiadozbiór_Oriona_powiekszenie_na_M42.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.