Skocz do zawartości

Moje pierwsze zdjęcie - brzydkie i wspaniałe


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze pamiętam, to po M13 też wycelowałem w Hantle. Ale za cholerę nie mogę znaleźć tego zdjęcia. Problem polega na tym, że kiedyś nie mogliśmy dołączać zdjęć do forum - linkowaliśmy je zdalnie z innych serwerów. Te serwery przestały w międzyczasie istnieć, a wraz z nimi zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat myślę, że dla wielu osób będzie motorem napędowym do rozwoju w astrofotografii, szczególnie tej początkującej. Ja osobiście mam możliwości robienia zdjęć, bo sprzęt jakiś tam jest, ale nie mam czasu na naukę i samo zbieranie fotonów. Automatyka obserwatorium stanęła w miejscu i cały sprzęt się marnuje. Tylko czasami zabieram ze sobą astrotracka i Nikona D90, żeby uwiecznić okazyjne spotkanie z kolegami. Wyniki takich spotkań poniżej, oczywiście jest tego więcej ale właśnie jest blokada, żeby to pokazywać, bo przecież na forum takie zdjęcia to praktycznie zero :(

Poniżej pojedyncze zdjęcia bez żadnej obróbki zrobione Nikonem D90, prowadzone na astrotracku

DSC_1793.thumb.JPG.48a732e6385d2d7228ad37f689f8d2bf.JPG DSC_1802.thumb.JPG.42f470550e02bc7387dd6bd9c98254ac.JPG DSC_1810.thumb.JPG.deecd28384edee8ba958742ae7d7c92d.JPG

 

 

  • Lubię 7
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę zdjęcie które pokazałem w innym wątku

M 42 z Warszawy.

Optyka Meade 127 ED , kamera DSI Pro z suwakiem filtrów, montaż HEQ5 Pro SynScan.

Czasy bez guidingu nie przekraczały 60 sekund.

m42.jpg.0fbc8e96e6de76ac77e074f9abf08fdd.jpg

 

 

M 51 z tego samego setupu

m51.jpg.a6f8d4819eae75b4af51216655ac7a1f.jpg

 

Kometa Lulin luty 2009

5968a6986b93f_28_02.2009Lulin.JPG.c84bf5ce76881f1162deb511a7f5ddae.JPG

 

Uczył mnie Qbanos - zdalnie :) opierdzielając ile wlezie za błędy i wskazując co i jak poprawić.

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lemarc napisał:

Moją pierwszą fotkę astro popełniłem jeszcze za rządów W. Gomółki gdzieś około 1967 roku. Ale co to było? Oczywiście Księżyc przez lunecinę z soczewki okularowej. Nie do pokazania. Ma ktoś starsze?

A nie możesz zeskanować/sfotografować? NIe daj się prosić. Pokaż. Ja też mam jakieś starsze analogowe, ale nie mam pojęcia, gdzie one są :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatem "Druch" się nie dało, a wtedy taki miałem.

druh.jpg.942135a7b1ed12a36293cb36431267d2.jpg

Dopiero potem od dziadka dostałem mieszkową Belticę którą parę lat temu sprzedałem z 500 funtów :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lemarc napisał:

Moją pierwszą fotkę astro popełniłem jeszcze za rządów W. Gomółki gdzieś około 1967 roku. Ale co to było? Oczywiście Księżyc przez lunecinę z soczewki okularowej. Nie do pokazania. Ma ktoś starsze?

 Z chęcią bym zobaczył właśnie takie analogowe zdjęcia z kliszówek czy średnich formatów i błon graficznych, jakieś wydziwiane pudełka do focenia robione ręcznie itp.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dal was coś ekstra :) Nie dość że astrofotka - może nie pierwsza jaką w zyciu zrobiłem, ale jedna z pierwszych 10-ciu, to jeszcze z całym procesem obróbki w mniemaniu "astrofotografa" i artem na starej Celestii!

 

http://www.celestia.pl/Astrofotgrafia_dedykowanym_CCD

 

Soft użyty do obróbki - IRIS (sic!)

Kamera - Meade DSI PRO v. I (tak była taka, rozdzielczość - 510 x 492 pixels , nie, nie ma tu pomyłki)

Optyka - Achromat Celestrona 102/500 :)

 

A wszystko na HEQ5 bez GOTO 

 

Ależ ja byłem wtedy zawzięty!

 

PF1.jpg

 

Last.jpg

 

link to "tutoriala" :D :

 

Acitiv2.gif

 

Masakra...

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza cyfrowa "poważna" astrofotka powstała 10tego grudnia 2002 roku w 15 sekund przy pomocy pożyczonego Canona PowerShota S30.

 

ps. ah mieć takie niebo dziś w centrum miasta?

Rozwój techniki rejestrowania obrazu jest niestety odwrotnie skorelowany z ilością LP, mamy lepsze sprzęty ale musimy jeździć na Wołosate czy Lastovo by cokolwiek pofocić.

2002-12-10nocne-162.JPG

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze jeszcze za czasów dobsona 10 cali. EOS 550d ISO chyba 6400. Jeden strzał. Rok 2011

inSNu0k2sf31OM1VLWHRAeaFXMuRGLBR2fT4iMvh

 

Celestron 8 cali na moim pierwszym montażu z prowadzeniem - CG5GT - Rok 2012

alU577gIIV2c4FaTDFaUOQd2VoNdyAOWYwVQmL0q

 

Zabawa z Astrotrackiem w mapy nieba - Rok 2012

ouP-yT5DabeitlqN7wCpWiQftjPh9DXmTwXQyKnC

 

D3SvhNNl-IuE5muqv1AILBu_amhXdR8BTydil06d

 

Rok 2012 - Astrotrack 

H2-y3JzFJXMJj5xnT_lNpIsLVY6mEucUXxJDUNUX

 

Rok 2012 - Sierpień

mlklJ1LiSovADiQxp4ULvlpK-oa2Ob58oDb7Goym

 

2014 

TgYXJyUdhZdNmAl67et9jVZIEL_LlPgYMBBFKZ0J

 

2015 QSVMdBmm8cTQ52zJBq4mCE1Fw8_dOe2BTs1zFTkE

 

i 2017

QoSL4R5VXykxPYlfKX1zyb8B4xAbaJtZpirrm2mC

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie z pierwszego zlotu, w którym miałem okazję uczestniczyć (Roztoki Górne 2010)

O ile pamiętam, to zrobione niemodyfikowanym Canonem 400D i obiektywem Pentacon 300mm f/4 (taka krowa ważąca chyba z 2.5 kg). Na zdjęciu okolice Sadra.

post-5811-127239867869.jpg

 

17 minut temu, Hans napisał:

Soft użyty do obróbki - IRIS (sic!)

Ja tam cały czas używam IRISa do stackowania.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.