Skocz do zawartości

obserwacja zacmienia Słońca


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W Gdyni na plaży w Babich Dołach obserwowałam zacmienie Słońca z grupą 110 gimnazjalistów. Zdjęcia które robili uczniowie przeslemy poźniej .

Jestem sama zaskoczona , że tylu młodym ludziom chciało sie wstać baldy świtem , by obserwować to niezwykłe zjawisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO PYTAJ OSKAR!!!!!! :D :D :D :D

 

Wtedy bedzie się odpowiadać!!! i bedzie ruch w interesie... ::)

 

Nema pytań to niema odpowiedzi... ::)

 

A może przy okazji rozwiąże się parę fajnych problemów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem McArti co Cię spotkało w kwestii pytania o strony producentów. Widzisz podobnie było w przypadku mojego pytania o supernowe. Gdyyb nie Howx tylko dowiedziałbym się, że trzeba szukać, to się znajdzie. Zgadnij od kogo? :);) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Panowie, zadawanie dobrych pytań jest sztuką bo żeby je zadać trzeba mieć choć pojęcie o temacie o szczeguły którego pytacie.

Dobrze zadane pytanie to już prawie połowa odpowiedzi koledzy bo zachęca innych do podania odpwowiedzi a walenie prosto z mostu z pytaniami w stylu: chcę wszystko wiedzieć o soczewkach i ich aberracjach aż sie prosi o udzielenie odpowiedzi to zapisz się na studia optyczne !!!

Często pytania które zadajecie wymagały by odpowiedzi elaboratów a na to niestety nie zawsze mam czas 8)

Czasem wystarczy podać wyszukiwarce odpowiednią frazę lub udać sie do tradycyjnej biblioteki a dopiero jak tam nie znajdziemy wszystkiego na interesujacy nas temat można dopytać o np niezrozumiałą resztę tekstu czy wykresu na forum 8)

 

Oskarze przecież dostałes odpowiedź w temacie Supernowych po pewnych podchodach z twojej strony, trzeba sie tylko było trochę więcej postarać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu tak czytam Twoje odpowiedzi i dochodzę do wniosku, że pedagogiem, nawet w pigułce, to Ty nie jesteś. Sprzedanie wiedzy, którą posiadasz, a której posiadania przez Ciebie wszyscy jesteśmy świadomi, to sztuka wymagająca również cierpliwości. Może ogranicz się tylko do nadzoru merytorycznego. Chciałem Ci tylko przypomnieć, że wielu z nas jest amatorami początkującymi, a forum traktujemy jak miejsce, w którym znajdziemy odpowiedzi na nawet najprostsze (jak dla Ciebie) pytania. Jeśli drażnią Cię owe pytania o sprawy podstawowe, to po prostu przemilczaj. Zaoszczędziz sobie nerwów i czasu, który zapewne potrafisz lepiej wykorzystać :)

 

Acha. Wracając do tematu, to również gratuluje zalesławo niewątpliwego sukcesu edukacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sama zaskoczona , że tylu młodym ludziom chciało sie wstać baldy świtem , by obserwować to niezwykłe zjawisko

A ja jestem zaskoczony, że nauczycielce chciało się wstać, chciało się młodych ludzi zmobilizować i całość zorganizować.

Gratulacje szkoda ze wśród ciała pedagogicznego mamy tak mało osób autentycznie zaangażowanych w to co robią szczególnie w tak trudnych dla szkół czasach.

 

W Trójmieście dział prężnie Pomorski Oddział PTMA, który może wam pomóc zorganizować inne tego typu spotkania. Jak masz ochotę to skontaktuj się z El Capitano (Dariusz Żołnieruk) często piszący na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczona , że nasz szkolny wypad na wschód zaćmionego słońca wzbudził zaintersowanie uczestników forum.

wielką zasługę w samym pomyśle miał Pan Dariusz Żołnieruk , który przybliżył moim uczniom uroki astronomii na zajęciach w planetarium. Należą sie Mu zatem podziekowania, gdyż jest znakomitym popularyzatorem .

Liczba uczniów , którzy przyszli i przyjechali na rowerach na plażę 31 maja nas nauczycieli też bardzo zaskoczyła. Fotografowali , rysowali i podziwiali . Wielu z nich pierwszy raz w życiu widziało wschód słońca .

Byli rewelacyjni.

Świadczy to jedynie ,że u młodych jest ogromne zapotrzebowanie na takie imprezy .

Szkoły niestety są tak fatalnie wyposażone w pomoce naukowe , ze trudno jest pokazać urodę zjawisk fizycznych i astronomicznych przy pomocy kredy i tablicy.

Mam zatem pytanie do grupowiczów: gdzie i u kogo można szukać pomocy by w Gimnazjum nr 14 w Gdyni ( tam uczę fizyki ) uczniowie mogli uczyć sie fizyki w prawdziwej pracowni fizycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.