Skocz do zawartości

Półksiężyc (NGC 6888) z Canona


xinu

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Moja propozycja. Nie wiem czemu ale jakiś trudny materiał jak dla mnie. Mam wrażenie jakby ostrość nie do końca była dobrze ustawiona. 

Ostrość ustawiałem za pomocą maski ale kto wie czy później gdzieś się nie wykrzaczyło :/. Spirit kuźwa ty to masz warsztat jeśli chodzi o obróbkę :), jakim cudem tak mgławiczkę wyciągnąłeś ? :) Wersja Tomka tez mi się podoba :). Nic walczę dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powinienem, ale zależało mi na czasie...wiedziałem, że łysy w końcu pokaże glace :). No i cholercia maskę miałem w samochodzie i od ciepła trochę mi się powyginała...ale zamówiłem już nową. Jeszcze raz podejście do obróbki.

 

Jest chyba lepiej ?

 

 

Cresent 8_filtered(3).jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, _Spirit_ napisał:

Lepiej wyciągnięte ale zmasakrowałeś gwiazdki i odszumianiem zabiłeś detal.

No i chyba złapałeś trochę rosy na obiektywie?

No wilgoć była jak cholera, odrośnik wyciągnięty na maxa a i tak rosa się zebrała :/. Faktycznie gwiazdki mogły by być lepsze ale chociaż tło i sama mgławica już są w miarę ok :)

Edytowane przez xinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W turystycznym można kupić takie ogrzewacze dla sportowców czy łazików górskich. Są w postaci miękkich woreczków (wkłada się w skarpety). Jak dwa takie okleisz taśmą dookoła obiektywu to masz grzanie przez kilka dobrych godzin. I to bez prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał jest trudny bo....malutko! Pamiętajcie że wszyscy chcieliby zobaczyć mgławicę która mocno kontrastuje w Ha ale w LRGB to już nie bardzo. I dlatego aby porównywalny wynik pokazać to trzeba sporo materiału. Według mnie tyle co masz to za mało. No ale najwięcej by tu podpowiedział Iluvatar, on przecież specjalizuje się w DSLR.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica refraktora spora, więc światła dużo wpada, jednak jak na Canona to może być faktycznie za mało.

Obstawiam, że zrobiłeś 20x5 min. Nie wiem, na ile 600D dobrze sobie radzi na ISO 1600, natomiast do wyciągnięcia jakichś słabszych struktur w tła to jednak 40 klatek to powinno być minimum, przy którym walka z sygnałem w tle jakoś idzie i nie jest masakrowana przez szum i późniejsze odszumiania. Przynajmniej tak sprawa wygląda przy moim zestawie, gdzie dużo drobnicy siedzi mocno ukryte w tle.

Co do prób obróbki, to uważajcie na maski, bo na niektórych zdjęciach są zbyt wyraźnie widoczne granice. Aby temu zapobiec radziłbym używanie ich w trochę mniejszym stopniu, większego/miększego pędzla lub/i rozmycia warstwy maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iluvatar napisał:

Średnica refraktora spora, więc światła dużo wpada, jednak jak na Canona to może być faktycznie za mało.

Obstawiam, że zrobiłeś 20x5 min. Nie wiem, na ile 600D dobrze sobie radzi na ISO 1600, natomiast do wyciągnięcia jakichś słabszych struktur w tła to jednak 40 klatek to powinno być minimum, przy którym walka z sygnałem w tle jakoś idzie i nie jest masakrowana przez szum i późniejsze odszumiania. Przynajmniej tak sprawa wygląda przy moim zestawie, gdzie dużo drobnicy siedzi mocno ukryte w tle.

Co do prób obróbki, to uważajcie na maski, bo na niektórych zdjęciach są zbyt wyraźnie widoczne granice. Aby temu zapobiec radziłbym używanie ich w trochę mniejszym stopniu, większego/miększego pędzla lub/i rozmycia warstwy maski.

Zdjęcia robiłem po 10 min. Później 5 min. bo łysy już przeszkadzał. No ale to pierwsze zdjęcie modyfikowanym Canonem, wcześniej fociłem unmod. Materiału pewnie by wyszło więcej gdyby nie łysy i godzina 2:30 no i eqmod zablokował prowadzenie żeby aparat nie uderzył w statyw :), nie chciało mi się go już przestawiać. Jak na razie jestem dość zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w pracy żadnego edytora, żeby podejrzeć histogram, ale jak tak wygląda surowa klatka, to na 90% można skrócić czasy. Więcej ekspozycji poprawi ci SNR, a tak prawdopodobnie tracisz na dynamice, bo naświetlasz tylko coraz bardziej tło i robi się coraz większa dziura między początkiem histogramu a zerem, która nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.