Skocz do zawartości

Orion AstroView 6EQ Opinia


Michal1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  chciałbym dowiedzieć sie co sądzicie o tym zestawie , jakie są jego możliwości , , ponieważ jestem zainteresowany kupnem a jestem początkujący. 

Zestaw:

Teleskop   Orion AstroView 6EQ

150/750 

w zestawie : 

- Orion Shorty 2x Barlow lens

- Orion Sirius Plossl 25mm

- Orion sirius Plossl 10mm

 

Link do sklepu w którym jest przedstawiony szczegółowo ten teleskop :

 

http://www.telescope.com/mobileProduct/Orion-AstroView-6-Equatorial-Reflector-Telescope/9827.uts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Napisz coś więcej, czy masz jakieś obserwacyjne doświadczenie choć by lornetkowe, co chcesz obserwować, jakie masz warunki do obserwacji- miasto, wioska, balkon, podwórko, możliwość wyjazdu pod ciemne niebo.

Teleskop podlinkowany przez Ciebie, w pewnym przedziale cenowym i jakościowym, to dobry wybór. Pytanie czy można wybrać lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moje doświadczenie obserwacyjne  puki co jest zerowe,  często oglądam niebo ale tylko gołym okiem, moja wiedza to tylko i wyłącznie filmy na YT i planetach itp. Sporo tego obejrzałem ostatnim czasem...Mieszkam na obrzeżach dużego miasta- Rotterdamu w Holandii. Ale na obserwacje wybiorę napewno jakieś odległe miejsce na wzniesieniu, planuje również zabrać teleskop ze sobą do polski do której dosyć często wpadam. I w której jest wiele więcej lepszych miejsc do obserwacji. Co do teleskopu .... ten teleskop już zakupiłem w atrakcyjnej cenie ...(100€) w sumie nawet się nie zastanawiałem ... aczkolwiek lekko sięgnąłem po literaturę ,po rozeznaniu się mniej więcej czy i czego jest wart jeśli chodzi o dział techniczny.... ale tak naprawdę nie wiele wiem o nim. Chciałbym się dowiedzieć np czy można oglądać planety np Saturn, Jowisz, .... w weekend poraz pierwszy jadę w plener, będą to moje pierwsze obserwacje i niewiem czego się spodziewać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dostrzeżesz Jowisz (pasy na Jowiszu i jego 4 księżyce), oraz Saturna i jego pierścienie. Nie spodziewaj się natomiast, że to będą jakieś duże rozmiarowo obrazy. Później jak się zaznajomisz z niebem i będziesz wiedział co gdzie szukać to i mgławice i inne galaktyki też zaobserwujesz. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop wygląda jak odpowiednik http://www.astrokrak.pl/357-teleskop-syntasky-watcher-bkp15075eq3-2-.html. W tej cenie to jak najbardziej OK. Musisz tylko opanować obsługę np.ustawianie montażu na biegun i przyzwyczaić się do nietypowości (dla laika) montażu paralaktycznego. Lustro 150 mm już sporo pokaże, powiedział bym nawet że na początek może przytłoczyć Cię liczba gwiazd widocznych przez ten teleskop. Planety są jak najbardziej w jego zasięgu ponadto spora liczba obiektów DS.

Oczywiście nie licz na obrazy jak Hubble'a, bo to częsty zawód początkujących. Ogromne znaczenie ma doświadczenie obserwacyjne, nie zrażaj się jeśli wypatrując jakiegoś obiektu dokładnie w miejscu gdzie on powinien być nie dostrzeżesz go, to twoje oczy i twój mózg muszą nauczyć się dostrzegać. Na szczęście z  planetami tymi jaśniejszymi jest łatwiej. Polecam zapoznać i zaprzyjaźnić się z Tabela Wimmera https://astropolis.pl/topic/43314-tabela-wimmera-v3/ będzie dużo łatwiej.

Ciepłe gacie, mapa nieba, czerwona latarka i i nieboskłon stoi przed tobą otworem.

Powodzenia.

Edytowane przez Piotr4d
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak moja głowa ma to ogarnąć w którym miejscu ma być ta Np. Planeta... ? Hmmm, ściągnąłem stellarium i zaczynam się bawić .... chociaż z tymi kierunkami może być ciężko... może ktoś by mnie naprowadził wiedza jak mam trafić na dany obiekt ? Gdzie go dokładnie szukać?... szybko się uczę i myśle ze z czasem będę się śmiał z tych pytań, ale narazie to nie mam pojęcia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michał. 

Od jakiegoś czasu użytkuje taka tubke, choć była na dobsonie. 

Zajrzyj tutaj    http://www.astroshop.pl/orion-teleskop-dobsona-n-150-750-starblast-6-dob/p,13929

 

Zwróć uwagę, że ma ona wyciag 1,25 cala,  a nie 2 cale.  Na początku może ci to nie przeszkadzać,  ale później. ..

Montaż i tubę zawsze możesz kupić oddzielnie. Ja brał bym na twoim miejscu tubę z wyciągiem 2 calowym.

Montaż eq3 pod tubę 150/750 da rade do wizualna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.