Skocz do zawartości

Nowe nieoficjalne nazwy księżycowych formacji


Loxley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odnośnie ostatniego zdjęcia. Szukałem określenia Brama Słońca i nie mogłem nigdzie odszukać w literaturze, a to Twoja nazwa! Jednak idealnie dopasowana. Faktycznie promienie Słońca "wjeżdżają" tą drogą do krateru oświetlając jego przeciwległy stok. Boczne ściany rzucają cień, a środkiem nadal jasno. 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prosił (no chyba, że jest a przegapiłem) żebyś jeszcze pomyślał nad czymś:    Loxley'a

Pozdrawiam

p.s.

Jeśli miałbyś jakiś kłopot z wybraniem (ale przeca najlepiej znasz siebie i co do Ciebie pasuje) to może tedy daj dwie lokalizacje w dwóch osobnych postach a my polajkujemy.

Edytowane przez ekolog
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ekolog napisał:

Ja bym prosił (no chyba, że jest a przegapiłem) żebyś jeszcze pomyślał nad czymś:    Loxley'a

Pozdrawiam

p.s.

Jeśli miałbyś jakiś kłopot z wybraniem (ale przeca najlepiej znasz siebie i co do Ciebie pasuje) to może tedy daj dwie lokalizacje w dwóch osobnych postach a my polajkujemy.

Ja mam już satysfakcję, że uruchomiłem ten proces nadawania nazw, bo choć nie miałem oporów przed tym, to jednak o takiej skali nie myślałem. Ponieważ raczej pozytywnie to odbieracie, a nie popełniamy przy tym jakiegoś grzechu pychy, bo nazw oficjalnych nie zastępujemy, to jeszcze coś ponazywamy. W jakimś sensie "moje" są dwie nazwy: klepsydra i Brama Słońca - piękne i jednocześnie neutralne. Czekają jeszcze inne, też neutralne, stosowane w moich reportażach. Może jak dojrzeję do czegoś bardziej "imiennego", przedstawię Wam taką alternatywę, ale będzie to na pewno coś niepozornego i kryjącego się w cieniu - dosłownie i w przenośni. Dziękuję, ekologu. Bezimiennych subtelności jest mnóstwo, a jak pięknie mogą wybrzmieć ich "imiona" i jak łatwo będzie je można potem przywoływać w relacjach z obserwacji.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paether napisał:

Dlaczego klif? :P

Jesteś instancją ostateczną. Nie przekraczalną strukturą, gdy się jest na dole, a gdy się jest na górze - jeśli trzeba - można znaleźć się szybko na dole. :D

 

Ale nie należy kategorii struktur odbierać dosłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HAMAL napisał:

Teraz wypada tylko zrobić super foto własnego Kanionu :D

 

Czytasz moje intencje. :) Pomyślałem, że ten kanion przypominający trochę przełomy Colorado, mógłby być doskonałym celem dla Twojego zestawu i zdjęć w "skali Hamala".

Teraz to i ja niecierpliwie będę czekał na zbliżenia tej struktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.