Skocz do zawartości

[ Giełda / Teleskopy ] [S] mini pablitus 203/1000 (8", F5)


kjacek

Rekomendowane odpowiedzi

[S] mini pablitus 203/1000 (8", F5)


To chyba ostatni przedmiot na wyprzedaży.

 

Jakieś 4 lata temu trafiłem zupełnie przypadkiem na Pawła (pablito). Zapytałem, czy nie mógłby zaprojektować dla mnie mini pablitusa. I po dłuuuugim czasie Paweł się odezwał. A ja w międzyczasie wyłapałem na giełdzie odpowiednie lustra i wyciąg GSO. Paweł miał dla mnie wyciętą sklejkę, złożone skrzynie i sporo materiału do dalszych prac. Dostałem poza tym wskazówki co robić dalej. Jestem Pawłowi bardzo wdzięczny za udzieloną wtedy pomoc. 

 

Mnóstwo się nauczyłem z zakresu przygotowywania sklejki (ręcznego szlifowania kolejnymi granulacjami papieru ściernego, aż do granulacji przypominającej w dotyku papier toaletowy ;-) ), technik uszlachetniania drewna specjalnym olejem, później składania teleskopu i jego kolimacji. Paweł zawsze krytycznie oceniał mój postęp prac i udzielał kolejnych rad. Piękne czasy :-).

Owocem moich działań jest mini pablitus (mam nadzieję, że mogę go tak nazywać, bo projekt i początkowe prace są dziełem Pawła, a wykonanie końcowe jest moje).
Nie jestem mistrzem jak Paweł, to mój pierwszy złożony teleskop. Ale uważam, że wyszło całkiem nieźle. 

 

Teleskop jest mocno 'rozkładalny'. Można odkręcić bieguny, zdjąć osłony (plastik na rzepy), rozmontować rurki, odkręcić od dolnej skrzyni obrotowe nogi. Wtedy zajmuje to znacznie mniej miejsca. Teleskop mieszka w domu, ma swój kąt w jednym z pokoi i jest przykryty cały czas. Stan luster oceniam na bardzo dobry, nie wymagają mycia. Lustra jeszcze nigdy nie były myte.

Nie mam pojęcia jak wycenić ten teleskop. Mój koszt wykonania znacznie przekroczył cenę 'normalnej' tuby 200/1000. Wiem, że w żaden sposób nie odzyskam tej kwoty ale nie o to chodzi. Jednak muszę wystawić go na giełdę. 

Proponuję cenę 1100 zł.

pablitus-8inch-01.jpg

pablitus-8inch-12.jpg

pablitus-8inch-03.jpg

pablitus-8inch-04.jpg

pablitus-8inch-11.jpg

pablitus-8inch-13.jpg

pablitus-8inch-15.jpg

pablitus-8inch-16.jpg

pablitus-8inch-17.jpg

pablitus-8inch-08.jpg

pablitus-8inch-06.jpg

pablitus-8inch-07.jpg


 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.