Skocz do zawartości

Rozmowy o klubach


Loxley

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyszekzz, Pietro  - witam w Klubie Lunarystów. "Sezon ogórkowy", mało się tu dzieje, ale na większą aktywność przyjdzie czas przy okazji różnych przyszłych wydarzeń.

 

Zbyszek, może Ty założysz Klub Słoneczników? Kiedyś rzuciłem taką myśl w statusach, ale nikt z grona Słoneczników nie podjął się zadania. Do dzisiaj czekam, a przecież taki klub ma rację bytu. Może to kwestia obycia ludzi z "nowym" Forum, że jakoś nie garną się do takich klubów. A ja widzę w nich fajną platformę do wyrażania różnego rodzaju myśli, trochę poza głównym nurtem Forum AP, bo przecież nie zawsze chce się zaprzątać myśli "niewtajemniczonym". Zbyszku, pomyśl o tym, bo jesteś właściwą osobą do administrowania klubem tematycznie związanym ze Słońcem. Ja już od dawna zgłaszam akces do takiej małej społeczności - tylko czekam na otwarcie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

      Jakiś czas zastanawiałem się nad ideą klubów. Czy aby nie zrobi się dublowanie tematów? Może jest większa chęć do wypowiadania się na głównym forum? Na pewno w klubach powinny znaleźć się tematy bardziej specjalistyczne. Żeby nie ginęły w natłoku postów. Np. jest w najbliższym czasie coś ciekawego do zobaczenia na Księżycu zaglądamy na stronę klubu i mamy aktualną informację. Co do Słoneczników, myślę o tym lecz w tej chwili słabo u mnie z czasem. Nie chcę żeby to były martwe strony. Mam sporo materiałów, które choć częściowo powinny być przekształcone w formę elektroniczną, mam zdjęcia (analogowe) ze starych zjazdów obserwatorów Słońca, z najlepszych lat kiedy też razem ze zjazdami odbywały się sesje astronomiczne. Można tam było spotkać same "gwiazdy" naszej astronomii. Planuję napisać coś o historii amatorskich obserwacji Słońca w Polsce. Posiadam sporo materiałów historycznych.  Myślę o stworzeniu prostego poradnika obserwacyjnego Słońca dla każdego kto akurat będzie chciał na chwile spojrzeć na nie. Taki rozbudowany to już mam, ale dla przeciętnego miłośnika astronomii to raczej zniechęca swoją rozległością. Klub Lunarystów a coś o Słońcu dużo wyszło.

Pytanie: te zakładki użytkownicy, zdjęcia Księżyca itp. to były czy sam zakładałeś.

Pozdrawiam Zbyszek

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbyszek za odpowiedź. Mówimy o wszystkim, czyli o Słońcu też. :)

Tam były tylko dwie zakładki na początku: forum i użytkownicy. Pozostałe założyłem sam. 

Na forum klubowym chyba będziemy bardziej aktywni przy okazji jakichś zdarzeń księżycowych, choćby sierpniowe zaćmienie, kiedy potrzeba będzie się skrzyknąć w jakąś grupę (wirtualnie), albo gdy ktoś będzie miał jakieś pytanie lub problem techniczny.

Tu będzie też taki podręczny zakątek pomocowy: mapy, atlasy, programy.

Myślę, że to dobre miejsce też na dyskusje o zdjęciach, widoczności jakichś szczegółów, podsuwanie propozycji nazw. 

Tworząc dział zdjęciowy, miałem na myśli prezentację wyselekcjonowanych (najlepszych?) zdjęć w ocenie ich autora, aby  były ozdobą.

Klub to też świetne miejsce na takie inicjatywy jak ta, Darka - prezentacja, opis, edukacja.

Tu będzie też widać, kto się czym zajmuje, czyli klub jako identyfikator. Nowe osoby nie muszą przeczesywać wątków, żeby dowiedzieć się, gdzie szukać porady lub chociażby tylko bratniej duszy.

Z czasem wykrystalizują się same te obszary, w których będziemy coś od siebie wnosić. Tak to widzę teraz, ale może też być tak, że kluby staną się bezużyteczne, martwe. To nowość i mój optymizm może też z czasem zgasnąć, gdy okaże się, że jestem tu sam...

 

Wydzieliłem temat z wątku: "Powitanie". Może będzie szersza dyskusja?

Edytowane przez Loxley
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.