Skocz do zawartości

IC1396 testowy materiał.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów.

W nocy parę dni temu testując program Astro Photography Tools nazbierałem około 4h materiału a jego celem była IC1396 Czyli mgławica trąba słonia.

Moja ekspozycja trwała 90 sek i jasnych klatek wykonałem około 140,  darków około 60,  biasów około 100.

Sesja odbywała się pod podmiejskim niebem w bez księżycowe noce.

Zdjęcia robione nie modyfikowanym Canonem 450d z iso 1600 w RGB obiektywem jupiter 37a którego ustawiłem na f5 bez użycia jakichkolwiek filtrów.

Metoda stakowania to wszystkie klatki Median-SIgma-Kappa.

 

Efektem tego powstał materiał z którym absolutnie nie potrafię sobie poradzić z obróbką ( czyli wyciągnąć mgławicy ) tak więc liczę na waszą pomoc.

Chciałbym byście ocenili jakość materiału, coś doradzili.

Z góry przepraszam za nie dodanie mojej wersji ale nie zamierzam się ośmieszać :P.

Pozdrawiam.

 

Załączam surowego staka : https://drive.google.com/open?id=0BwiJPJPVQtKmbWN1NFBCQ1JLUEU

 

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MI89 napisał:

 

Z góry przepraszam za nie dodanie mojej wersji ale nie zamierzam się ośmieszać :P.

Pozdrawiam.

Nikt tu Cie nie wyśmieje, każdy kiedyś od czegoś zaczynał więc na przyszłość dawaj swoją wersje i nawet się nie czaj :), później będziesz wiedział czy coś więcej udaje się komuś wyciągnąć z materiału czy nie. Co do materiału to nie wiem czy 90s to nie za mało aby wydobyć tą mgławice, tym bardziej niemodyfikowanym Canonem.

Edytowane przez xinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyskto w DSS 3.3.4. Dziś przeprowadzę ponowna sesje bo szykuje sie pogoda uzyje iso 800 a wydłuże czas, zauważam ze matryca musi się potwornie grzać bo darki wychodza zamiast czarne to wręcz czerwone. Nie wiem czy ma to tu jakieś znaczenie ale zwrocilo to moja uwage i nie bylo tak nigdy.

D__MG_0071_ISO1600_90s__26C_Dark.jpg

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tayson napisał:

Strzelanie w ta mgławice wodorowa niemodyfikowanym sprzętem to dość słaby pomysł. Poprostu wodór się nie rejestruje :-(

 

Przejrzyj sobie moje ustawienia DSS. 

 

Właśnie pozycjonuje montaż, może jakiś cel dasz na szybko dla nie modyfikowanego aparatu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie pośmialiśmy się ☺.

A teraz sprzatam sprzęt bo juz własnych butów przez te mgłe nie widzę.

Wybralem się bo Sat24.com pokazywał bezchmurne niebo no i tak jest lecz mgły takiej ostrej nie przewidziałem.☺

Ocenie który cel będzie mi odpowiadał najbardziej z wymienionych, na który mam najlepszą widoczność itp. Pozbieram materiału wrzucę i będziemy kombinować. Dzięki wam za rady.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt im bliżej zenitu tym gorzej, sam sie przekonałem o tym na własnej skórze :). Z drugiej strony im wyżej tym lepszy seeing...taki paradoks :). M27 przy tej ogniskowej wyjdzie bardzo mała, nie lepiej M31 ??

Edytowane przez xinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mój montaż klasy EQ5 zatrzymuje się w bliskich okolicach zenitu jest to kwestia oprogramowania które zapobiega nachodzeniu na siebie a tym samym kolizji dwóch obudów silników obu osi.Mi to nie przeszkadza bo stale pilnuje montażu siedzę obok przy okazji oglądając meteory , flary iridium i inne satelity. Jestem świadom że tego montażu nie powinno sie zostawiać samu sobie by sobie focił. Cóż zdjęcia  takie jak zawsze identyczna punktowość jak  bliżej horyzontu.

Nie widze różnicy ale ufam że wiecie co piszcie zatem o problemach się dopiero zdążę kiedyś przekonać.

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MI89 napisał:

Tak mój montaż klasy EQ5 zatrzymuje się w bliskich okolicach zenitu jest to kwestia oprogramowania które zapobiega nachodzeniu na siebie a tym samym kolizji dwóch obudów silników obu osi.Mi to nie przeszkadza bo stale pilnuje montażu siedzę obok przy okazji oglądając meteory , flary iridium i inne satelity. Jestem świadom że tego montażu nie powinno sie zostawiać samu sobie by sobie focił. Cóż zdjęcia  takie jak zawsze identyczna punktowość jak  bliżej horyzontu.

Nie widze różnicy ale ufam że wiecie co piszcie zatem o problemach się dopiero zdążę kiedyś przekonać.

Niestety nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. 

Wszystko wiec przed Tobą 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz widocznie za wcześnie bym wiedział o co biega.

..................

EDIT.

 

Masz na myśli że montaż tej klasy w położeniu zenitalnym jest ciężko poprawnie wyważyć na osiach?

Przez co jest większe prawdopodobieństwo że prowadzenie będzie mniej dokładne?

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż musi być na dzień dobry wyważony. 

W czasie foto w zenicie jego położenie w DEC jest wymagające, wszystko "wisi w dol" 

Natomiast RA "buja się na boki" będąc blisko meridianu. 

 

Postaraj się tak wywazyc RA żeby zawsze leciutko przewazala na wschód. 

Po co? Ano po to żeby ślimak mógł ciągnąć a nie pchać slimacznice. Wtedy jest im łatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa o to biega.

Zawsze tak wyważam.

To ponoć podstawa, pamiętam że pierwszy raz usłyszałem to na kursie pana Michała Klimaszewskiego.

Podsyłam link dla zainteresowanych.

 

 

Staram się stosować do zasad czas rozpatrzy czy dobrze to robię .;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.