Skocz do zawartości

Veil z niemodyfikowanego Canona


bajastro

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, MarcinSn napisał:

Nawet z zamieszonego jpg'a można wyciągnąć więcej (poniżej 3 min roboty nad fotką), więc myślę, że powinieneś jeszcze nad surowym stackiem powalczyć suwakami, a Twoja fotka będzie naprawdę przednia:)

 

Jakimi konkretnie narzędziami wyciągnąłeś tego Veila? Same krzywe? Moja fotka na dole tego postu: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nawet dobry w obróbce, mam tylko programy free, ale walczę z nimi jak mogę.

Troszkę poprawiłem Twoje zdjęcie. Sposób – w skrócie poniżej:

Programy: Fitswork + Gimp.

W Fitsworku wyrównanie tła. (background → variable flatten (poziom 40) z zaznaczoną mgławicą)

W Fitsworku zmniejszyłem gwiazdy (sharpen filter →make stars smaller – dość daleko na prawo wszystkie 3 suwaki, ale środkowy nieco bliżej)

W Gimpie otwarłem 2 warstwy - oryginalne Twoje zdjęcie i pod spodem to ze zmniejszonymi gwiazdami.

Potem zrobiłem "pokrywanie" warstw i jeszcze dodatkowo tą warstwę pod spodem krzywymi lekko wzmocniłem patrząc co się dzieje na wynikowym obrazku z włączoną opcją pokrywanie warstw.

Potem połączyłem warstwy.

Potem otwarłem Twoje oryginalne zdjęcie jako nowa warstwa i znowu w opcjach warstw dałem "tylko jaśniejsze".

Na końcu znowu dałem oryginalne Twoje zdjęcie na spód i miękką gumką odsłoniłem gwiazdę 52 Cyg, bo mi się za jasna zrobiła.

Veil_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rekamil97 napisał:

Te wszystkie cuda wyciągacie tylko krzywymi i histogramem? Czy jeszcze jakimiś innymi magicznymi trickami?

To pytanie pewnie do Spirita :)

Ja oczywiscie bawie sie krzywymi ale jeszcze innymy bajerami;)

Na prawde za trudny material jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 26.07.2017 o 16:09, bajastro napisał:

(...) Chyba sobie odpuszczę trąbki słoni, serca i takie tam słabizny z niemodyfikowanym Canonem.

Zejdź z wodoru i zacznij robić pyły. Brak modyfikacji nie boli a pyły są fajne:

http://www.piotrkonopka.pl/2014/09/sprzatanie-cefeusza-ciag-dalszy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź z wodoru i zacznij robić pyły. Brak modyfikacji nie boli a pyły są fajne:

http://www.piotrkonopka.pl/2014/09/sprzatanie-cefeusza-ciag-dalszy.html

 

Loki, wiem że pyły fajne, ale takiego czegoś to jeszcze długo chyba nie uzyskam.

Zbieranie materiału to jedno, a obróbka to większy problem - chyba że ogranicza się to głównie do poziomów i krzywych, nawet gwiazd nie umiem maskować, a w gimpie nie wiem jak to zrobić żeby sobie obiekt wyciągnąć bez jednoczesnego powiększania gwiazd.

Fitswork zmniejsza gwiazdy, ale robią się takie dziwne artefakty, wyrównywanie tła też mi za bardzo nie podchodzi.

A zdjęcie fajne, może podejdę do tego obiektu. Jakie parametry zdjęcia i czym było robione?

 

Stack do zabawy, wymaga przycięcia:

https://drive.google.com/file/d/0B4GfqQtu4Wu3MlZELUYxVnUzc00/view?usp=sharing

Edytowane przez bajastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

a mi się trochę zmasakrowała - kurde slabo mi to idzie

 

kone.jpg

Muszę podrukować sobie te wszystkie tutki i np na takim materiale jak ten się uczyć. 

Albo dziś może coś wypalę, bo w Radomiu ma nie być źle - więc może się uda.

Raczej Veila nie będę próbować łapać moim sprzętem:)

coś łatwiejszego do "wypalenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.