Skocz do zawartości

Próbne strzały i nie tylko - Winter


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

Na tego typu problemy wydaje mi się że lepsza byłaby metoda SD Mask lub Sigma Clip. 

No teraz, poza krechą oczywiście, wygląda całkiem sympatycznie.

Można by jeszcze wygładzić tło np. medianą w PS i dodać z 0,5% szumu. Co by tło był bardziej jednorodne, ale to tak kosmetyka. 

Mi się podoba.

Z technicznych spraw, wydaje się że kamerę jest za blisko flattenera, bo gwizdki na rogach masz fasolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter
15 godzin temu, Piotr4d napisał:

Na tego typu problemy wydaje mi się że lepsza byłaby metoda SD Mask lub Sigma Clip. 

No teraz, poza krechą oczywiście, wygląda całkiem sympatycznie.

Można by jeszcze wygładzić tło np. medianą w PS i dodać z 0,5% szumu. Co by tło był bardziej jednorodne, ale to tak kosmetyka. 

Mi się podoba.

Z technicznych spraw, wydaje się że kamerę jest za blisko flattenera, bo gwizdki na rogach masz fasolki.

Złączki mam dobrane pod inną kamerę, więc zakładałem co miałem. Jestem świadom tego, że gwiazdki w rogach są złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

Witajcie. Szkoda zakładać nowy wątek więc pytam tutaj. Będzie dzisiaj pogoda więc coś pasuje pstryknąć. Chcę podpiąć obiektyw 135mm z mocowaniem M42 do SBIGa 8300C. Mam przejściówkę T2-Eos oraz Eos-M42. Czy te przejściówki wystarczą do poprawnego wyostrzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M42 z przejściówką eos-m42 będzie miało 44mm back focusu

t2-eos pewnie odejmie z 5-10mm co da wyjściowo 35-40 mm back focusu

 

SBIG ma 17.5 mm back focusu - wydaje mi się, że nie wyostrzysz na nieskończoność bez około 20mm tulejki t2-t2. Ale dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz :)

Edytowane przez Sebo_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sebo_b napisał:

M42 z przejściówką eos-m42 będzie miało 44mm back focusu

t2-eos pewnie odejmie z 5-10mm co da wyjściowo 35-40 mm back focusu

 

SBIG ma 17.5 mm back focusu - wydaje mi się, że nie wyostrzysz na nieskończoność bez około 20mm tulejki t2-t2. Ale dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz :)

Dzięki za wyjaśnienie. Mam różne przejściówki więc powinno być dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
13 godzin temu, Piotr4d napisał:

I o to chodzi :D

Widać masz jakieś paprochy. Sprawdź filtr lub szybkę przed matrycą.

 

Zadowolony jestem z pojedynczej klatki. Szkodą, że nie mam dłuższej ogniskowej bo obiekt jest super :)
Wiem, że są paprochy i już przedmuchałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.11.2018 o 22:34, Winter napisał:

Z dzisiaj - 1x1000s

Kurcze...,też mam ED-ka 80, ale tylko EQ5 i nie wiem czy to wina samego montażu, ale przy czasach 14 sek, dużo klatek mam pojechanych. Porywy wiatru odczuwam wyraźnie.

Dopiero po zakupie wyczytałem że między EQ5 a 6, jest różnica delikatnie mówiąc :) Ale czy taki poryw wiatru może aż tak mieć wpływ na EQ5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 03:31, gawain74 napisał:

Kurcze...,też mam ED-ka 80, ale tylko EQ5 i nie wiem czy to wina samego montażu, ale przy czasach 14 sek, dużo klatek mam pojechanych. Porywy wiatru odczuwam wyraźnie.

Dopiero po zakupie wyczytałem że między EQ5 a 6, jest różnica delikatnie mówiąc :) Ale czy taki poryw wiatru może aż tak mieć wpływ na EQ5 ?

Zrobiłem 1000s przy lekko - wietrznej pogodzie, ale stosowałem GUIDING. Jeżeli nie wiesz co to, to polecam się zapoznać bo wtedy przeskakujesz kilka poziomów wyżej w tej zabawie.

Przykładowe zdjęcie wykonane na montażu EQ5 z jeszcze większą ogniskową niż ED80.

https://www.astrobin.com/372197/?nc=all
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.