Skocz do zawartości

NGC6888 z welonem


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

Można wiedzieć jak łączysz wodór z tlenem? Siedzę właśnie nad tym samym obiektem i nawet w połowie nie wygląda on jak ten z Twojego zdjęcia. I co dziwne,bo robiłem już go kiedyś też w bikolorze,tylko innym sprzętem i jako tako wyszło,a teraz ni cholery nie mogę tego poskładać do takiego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Jeszcze dzisiaj zrodził mi się w głowie  pomysł poprawienia czegoś w tym zdjęciu.

Pomimo, że mam go dość to podejdę do tematu jeszcze raz. Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Pogoda maaassakraa!!! od trzech dni nie mogę dopalić paru ekspozycji do kolorowych gwiazdek :-(

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

Po prostu już nie chce mi się walczyć więcej z tym zdjęciem. Materiał to: 25x900s Ha, 25x900s OIII oraz 15x300sR

Zdjęcie trudne do obróbki i jestem już zmęczony, wyszło to co wyszło :-))) Pozdro,

Rzeczywiście nędza i 3 metry mułu z tym zdjęciem

Nigdy więcej nie wyskakuj z takimi fotkami tutaj hehe

 

Rozwaliłeś system tą fotką.

Gratulacje

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz_Habaj napisał:

Jak zwykle świetne zdjęcie.

Bogdan, to z Atika czy z ASI?

 

Tym razem ATIK One 6.0 do galaktyk zostawiam ASI:-)

 

1 godzinę temu, RomekAstrobaza napisał:

Rzeczywiście nędza i 3 metry mułu z tym zdjęciem

Nigdy więcej nie wyskakuj z takimi fotkami tutaj hehe

 

Rozwaliłeś system tą fotką.

Gratulacje

Dzięki!

Wczoraj na prawdę byłem wykończony. Nie dosyć, że usiłuję to zdjęcie skończyć od ponad dwóch miesięcy to głupich kilku ekspozycji do RGB gwiazd nawet nie da się ustrzelić.

W końcu skumulowało się to gdzieś we mnie i mnie wkurza!

Dzisiaj natomiast ze zdwojoną siłą ruszam jeszcze raz od podstaw do obróbki tego materiału. Mam nowego pomysła i myślę, że wyjdzie lepiej :-)

Dzięki wszystkim!

Edytowane przez Jarzyna B.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

Przyznam, no nie jest łatwo. Zacząłem od LRGB Combination w PixInsight R-Ha/G-HaOIII(25 do75%)/B-OIII lekka korekta proporcji suwakami a później to już zabawa w Ps w Sective, balance  Colors itp. w sumie nigdy nie działam schematycznie.

Dzięki. Będę próbował;mam przynajmniej na czym się wzorować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze już nie możecie patrzeć na tego Crescenta ale to już na prawdę ostatnia poprawiona wersja bez czerwonych ciasnych gwiazdek i jeszcze lekko dłubniętym środkiem.

Niestety kolorowych gwiazd z RGB mój warsztat nie potrafi dodać do zdjęcia więc kończę na tym etapie.NGC6888_koniec_jpeg.thumb.jpg.1b9b5fba77af8af9d36519c117fac4be.jpg

pozdro,

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testów wykonałem 20 minutowy test processingu zdjęcia  wykorzystując Ha z ASI1600 oraz  tlen z ATIK-a.

Wniosek, nie widzę radykalnej różnicy między tymi kamerami!

ASI równie dobrze i skutecznie zarejestruje obiekt w OIII co ATIK, wiem to bo kilka klatek zeszło mi i wyglądało to całkiem dobrze.

Efekt widoczny na zdjęciu: Ha z ASI i OIII z ATIK-a kolor welona można wyciągnąć bardziej niebieski - tym razem nieco bledszy.

 

ASI_6888_bicolor.thumb.jpg.7193f86a93a2c110e9eccbe6d678b0a2.jpg

 

Edytowane przez Jarzyna B.
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.