Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy,jestem nowy.


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy w temacie astronomi i zakupiłem już teleskop SkyWatcher synta BK1309EQ2.Posiadam go od 3 tygodni.Okulary 6mm,10mm,25mm.Obserwowałem już Saturna.Zabardzo nie wiem jak ustawić teleskop po współrzędnych montaż paralaktyczny.

Jeżeli ktoś posiada ten teleskop prosze o wysłanie zdjęć jaki dzięki niemu wykonał.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Witaj na forum :-)

 

Z doświadczenia wiem że tego typu montaże i ich ustawienie wg podzialki to fikcja. 

Bez elektrycznego prowadzenia proponuję porobić na początek zdjęcia Księżyca, np poprzez przykładami smartfona do okulara. Są do tego specjalne uchwyty, aby zamocować stabilnie telefon. 

Np http://deltaoptical.pl/adapter-fotograficzny-dla-telefonow-do-lunet-obserwacyjnych,d4013.html

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tayson napisał:

Polecam zapoznać się z Tablicami Wimmera. Bardzo fajna sprawa! 

Tabela Wimmera rośnie już do miana legendy i zmienia się w starożytnie brzmiące "Tablice" :D Już kilka lat temu przewidziałem taki obrót spraw:

wimmerr.jpg

 

  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Paether napisał:

Tabela Wimmera rośnie już do miana legendy i zmienia się w starożytnie brzmiące "Tablice" :D Już kilka lat temu przewidziałem taki obrót spraw:

 

No, zabawne, że coraz częściej ludzie mówią "Tablica".

Paether, do tablicy!... Wimmera :D

 

I przy okazji mam anegdotę odnośnie kamiennych tablic:
Czy wiecie, dlaczego siódemkę często pisze się z taką poziomą kreseczką?
Bo kiedy Mojżesz pokazał ludowi Dziesięcioro Przykazań, z tłumu dało się słyszeć: "Skreśl siódme, skreśl siódme!" :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż EQ2 ustawiłbym w pozycji azymutalnej i tak go używał do obserwacji, tutaj znajdziesz zdjęcia jak to mniej więcej może wyglądać na przykladzie eq3:

https://www.cloudynights.com/topic/65433-astroview-eq3-converted-to-great-alt-az-mount/

Jeśli chodzi o obeserwacje to zgadzam się z "przedmówcami", pierwsze 6 miesięcy spędziłem z tabelą kolegi Wimmera.

Jak dla mnie to doskonały wstęp do obserwacji który wymusza trochę nauki o montażach paralaktycznych co znacznie ułatwia przejście dalej.

 

Jeśli chodzi o tubę 130/900 to nie używałem jej do fotografii ale sam montaż EQ2 już tak, z aparatem i obiektywem do 50mm radzi sobie całkiem nieźle. Oczywiście musisz mieć napęd do osi RA i znaleźć sposób na ustawienie bieguna. Powiedziałbym, że nie polecam astrofotografi z EQ2, ale tak naprawdę to dużo się nauczyłem próbując fotografować z tym montażem. Oczywiście efekty były bardzo średnie, a samo ustawianie zajmowało więcej czasu niż fotografowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.