Skocz do zawartości

Spalił mi się okular od lornetki ,co robić?


xpiox

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Wiesz Mirku to nie jest szczęście tylko fatum jakieś ciaży chyba na gościu bo co dostanie lornetkę to jest coś nie tak alb to taka jakość tych wyrobów a klient wymagajacy ale z wężem w kieszeni no i na skutki nie trzeba było długo czekać, inni w tym czasie obserwują a On tylko wymienia i wymienia te lornetki jak rękawiczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oskarze nie zabieraj człowiekowi szansy zebrania własnych doświadczeń życiowych, każdy musi przjść przez etap zakupów tanich teleskopo i lornetko podobnych wyrobów aby dojżeć do decyzji zakupu Miauhi czy Zeissa bo trąbienie tu o stosunku cena jakość to jakbyś grochem o ścianę walił !!!

Polacy to dziwny naród który nie potrafi wyciągać wniosków z błędów innych i dopiero ze swoich a wtedy już często jest za późno na to aby ich nie popełniać :):D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj dostałem moja trzecią lornetkę ;D (!!!)ale było pełno chmur i nie dało się jej przetestować na gwiazdkach. Dzisiaj myślę ,że się uda i mam nadzieję ,że będzie dobra i zostanie ze mna dużej niż jej poprzedniczki... ;D. Przecież mówi się :Do trzech razy sztuka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oby się okazała w pełni sprawna bo jeszcze zmienisz nam zainteresowania na filatelistyczne ???

Popatrz na to z innej strony, inni cały czas obserwują a Ty wymieniasz lornetki jak rękawiczki w lecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak to ma być czy nie ale jak się spoglądam przez lornetkę na planetkę to przez chwilę widzę dwie planety ale po chwili schodzą się w jedną. I to niezależnie jaki bym ustawił rozstaw oczu w lornetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pan Janusz_P nie zdążył przeczytać mojego ostatniego postu bo dodaliśmy je niemal w tym samym czasie... i dlatego powtórzę pytanie: czy ktoś to może zrobić i za jaką cenę? (bo jakoś niechcę się z nią rozstawać na kolejne 2 tygodnie). Aha i jeszcze jedno: to chyba nie musiała koniecznie być wada fabryczna(kolejna wada fabryczna..) ale mogło się to stać podczas transportu do sklepu?

Dziękuje wszystkim za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Panów tu nie ma, poszli na emigracje do Londynu ;)

Janusz jestem ;D ;D ;D

Możesz podesłać ją do nas, justowanie to zwykle koszt od 30 do 80 zł w zależności od stopnia skopania optyki i czasochłonności naprawy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko: nie skolimowana lornetka po odstawieniu oczu od okularów no np. na 5 cm będzie w każdym okularze pokazywała inny obraz? Chodzi mi o to ,że nastawiając na jakiś znak odsówając głowe od okularu na ok. 5cm widzę w jednym okularze znak a w drógim okularze jest w innym miejscu. W ten sposób można łatwo rozpoznać rozpoznać nie skolimowaną lornetkę? (tak myślę). Bo przeczytałem ,że w dobrej lornetce można odsunąć głowe na 15 cm i wciąż widzeć w każdym okularze obraz w tym samym miejscu nie zmieniając rozstawu okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Pod warunkiem oczywiście ze obserwowany obiekt jest conajmniej w odległości rzędu tysiąca odległości rozstawu obiektywów lornetki aby efekt paralaksy nie dał sie nam we znaki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.