Skocz do zawartości

Prawie mój (tym razem Intes MK66)


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam że trzeba mieć dwa rodzaje sprzętu: "normalny" tzn. teleskop (o zasadach wyboru można pisać powieści) i "coś" szybkiego w postaci krótkiej lunetki lub lornety. Co do teleskopów to Grzesiek ma rację z tym generowaniem się kosztów.

Ludzie kupują często bardzo dobry (i drogi) teleskop a potem brak kasy na "dodatki" które mogą przekroczyć cenę samej tuby. Decydujac się na MK chciałem mieć sprzęt wyjazdowy (niewielka torba i gabarytowo i wagowo) i w miarę szybko studzący się (mam nadzieję!). 8" czy 10" teleskop (pomijając różnice "optyczne" Maksutovem-SCT) byłby dla mnie osobiście z różnych względów bardziej kłopotliwy w użytkowaniu (wolny czas, studzenie, mobilność itp.)

P.s. Na krótkie, weekendowe i wypady jednak niezastąpiona jest lornetka, czysta wygoda+stereo w oczach-nic tego nie zastąpi!! Nad teleskopem trzeba "posiedzieć", przygotować się-lornetkę wystarczy skierować na niebo i już można zacząć działać.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.