Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowite co można wyciągnąć z taira i EQ3-2 !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciemne halo wokół M31 może oznaczać zbyt agresywny sztuczny flat. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ładne kolory :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Tayson napisał:

Ciemne halo wokół M31 może oznaczać zbyt agresywny sztuczny flat. 

Brak flatów w ogóle może to wywołał. Po 'autostrechu' w PixInsight już było halo widoczne i to bardziej niż tu. Nie byłem w stanie całkowicie tego wyeliminować tylko zbić trochę różnicę. Mogę surowy materiał udostępnić, bo naprawdę jestem ciekaw, jak poradziłaby sobie osoba z większą w tej materii wiedzą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jacek zapodaj stacka, na pewno ktoś będzie chciał się tym pobawić...sam też spróbuje :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 minut temu, xinu napisał:

Jacek zapodaj stacka, na pewno ktoś będzie chciał się tym pobawić...sam też spróbuje :) 

https://we.tl/p6z61xGa3l

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 godzin temu, jacek1986 napisał:

Brak flatów w ogóle może to wywołał. Po 'autostrechu' w PixInsight już było halo widoczne i to bardziej niż tu.

Po rozciąganiu w Pix LE wygląda to normalnie. Może jednak w pełnym Pixie masz dodatkowo włączoną jakąś "automatyke" przy streczowaniu?

image.thumb.png.5064a9a3b44680de7e073ff0b26d38df.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Po kolejnych próbach wyszło coś takiego.

M31_Integration1_ABE4_1080.jpg

Edytowane przez jacek1986
  • Lubię 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ściągnąłem sobie pixa wersje trial i też się pobawiłem, fajny ten programik. szkoda, że taki drogi :/. Ciekawe czy można kupić jakąś grupową licencje żeby wyszło taniej...ktoś się orientuje ? Efekt marny ale zdjęcie ma potencjał.

M31(1).jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Licencja na pixa jest aktywowana online i jest przypisana do konkretnego stanowiska. Musieliby zrobić licencję korpo a nie sądzę żeby w to szli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, pierwsze starcie z PixInsight  1.8, materiał od kolegi jacek1986.

Pozdrawiam.

M31_Integration_qwABE.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj.

Coś zwróciło moją uwagę,mianowicie twój Tair ma chyba nie do końca dobrze skorygowane pole - na brzegach kadru gwiazdy są rozciągnięte.Zainteresowało mnie to,ponieważ dawno temu fotografowałem również M31 przy pomocy Taira S3 + 300D modyfikowany.W moim egzemplarzu całe pole było ładnie skorygowane. W sumie miałem dwa takie obiektywy i byłem z nich bardzo zadowolony.

Dla potwierdzenia tego o czym piszę :

598f2492626ec_M31AndromedaTair3Sfin.jpg.59fef4c08163a823b73af78b088079bc.jpg

Mam nadzieję,że się nie pogniewasz ;)

Pozdrawiam.

P.S Zdjęcie bardzo ładne - gratuluję !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 12.08.2017 o 17:54, Jarek76 napisał:

Witaj.

Coś zwróciło moją uwagę,mianowicie twój Tair ma chyba nie do końca dobrze skorygowane pole - na brzegach kadru gwiazdy są rozciągnięte.Zainteresowało mnie to,ponieważ dawno temu fotografowałem również M31 przy pomocy Taira S3 + 300D modyfikowany.W moim egzemplarzu całe pole było ładnie skorygowane. W sumie miałem dwa takie obiektywy i byłem z nich bardzo zadowolony.

Dla potwierdzenia tego o czym piszę :

598f2492626ec_M31AndromedaTair3Sfin.jpg.59fef4c08163a823b73af78b088079bc.jpg

Mam nadzieję,że się nie pogniewasz ;)

Pozdrawiam.

P.S Zdjęcie bardzo ładne - gratuluję !

Dzięki!;)

A w kwestii materiału... jak już upubliczniłem, tak liczyłem się z tym, że może się zda na jakiś materiał do ćwiczeń, wszak do idealnych nie należy;)
Ale jak sam napisałeś, jest z Tairem tym akurat coś nie tak, tak się okazało 2 dni temu, że nawet nie z samym Tairem, aby przyczyną była soczewka 'korygująca' do Nikona aby umożliwić ostrzenie na nieskończoność (do kupienia na aledrogo). Przypadłość Nikonów, że mają zbyt oddaloną matrycę od bagnetu. O te kilka mm za dużo..

Szlag by ją, bo odkąd kupiłem Taira, byłem przekonany, że ona tam musi być i że jest to część obiektywu!! Czekam tylko teraz na dostawę adaptera, który umożliwi normalne podłączenie Nikona bez żadnych przejściówek/soczewek. Niestety tylko ebay i 2tyg czekania :( 

No ale mam nadzieję, że już kolejny próby z Tairem będą w pełni płaskie i bez takiej aberry:)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I jak? Kupiłeś tą przejściówkę do Nikona? Możesz podać link to tego elementu? Też coś takiego by mi się przydało. W Polskich sklepach nie ma takiej przejściówki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie pierwsza wersja naj.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, kosmitek napisał:

I jak? Kupiłeś tą przejściówkę do Nikona? Możesz podać link to tego elementu? Też coś takiego by mi się przydało. W Polskich sklepach nie ma takiej przejściówki?

Kupiona, sprawdzona i 'do kosza'. Wciąż (choć naprawdę niewiele) brakuje. Niektórzy przesuwają przednią soczewkę o te mikrometry, ale nie chciałem się w to bawić.

I poszedłem w 1100d i zmodowałem :]

tylko pogody brak na testy :[

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajne zdjęcie ale moim zdaniem M31 odwrócona dużo lepiej się prezentuje.

M31_720p.jpg.0662030cb458e9d40c3303496771fdad.jpg.c8b41c2d9f02abf3b51a50a54e17de20.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, jacek1986 napisał:

Kupiona, sprawdzona i 'do kosza'. Wciąż (choć naprawdę niewiele) brakuje. Niektórzy przesuwają przednią soczewkę o te mikrometry, ale nie chciałem się w to bawić.

I poszedłem w 1100d i zmodowałem :]

tylko pogody brak na testy :[

A nie potrzebnie. Tair 3s dobrze się przerabia pod Nikona. Kupujesz adapter T2/F, wywalasz wewnętrzny pierścień z gwintem. Zagłębiasz w adapterze wgłębienie ok. 1mm - jest na tyle materiału. Roztaczasz wewnętrzną ścednicę. Dorabiasz przecięty pierścień tak by go później dociskać trzema śrubkami w adaptereze. Demontujesz oryginalną doopkę z Taira. Zakładasz modyfikowany adapter. Dociskasz trzema śrubkami do obiektywu za pomocą pierścienia (coś jak clampring).  Cieszysz się ostrością do ~. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta