Skocz do zawartości

HH 555 @ IC5070


ryszardo

Rekomendowane odpowiedzi

Rysiek, ale po co ta frustracja, fantastyczne zdjęcie Ci wyszło. Detal niesamowity.

   Rozumiem, że człowiek się wścieka jak mu sprzęt nawala, ale to w naszej branży raczej norma. Szukajmy pozytywów. Ja miałem problemy z Atikiem 383, walczyłem, walczyłem, w końcu się poddałem i  dałem do naprawy (dostawca Teleskopy.pl). I co? Nie dość, że nic nie zapłaciłem to na dodatek kamerę wymienili mi na nową i dołożyli 3 komplety osuszających tabletek.

 

Też wczoraj paliłem ten obiekt i totalna porażka, ale o tym napiszę w oddzielnym wątku.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać, jak dla mnie detal super. Wy chyba porażki nie widzieliście :D Wczoraj amerykę robiłem z 135mm i słabo wyszlo. To już kolejne nieudane zdjęcie, to dopiero denerwujące. Nie dość, że rzadko kiedy jest czas na zdjęcia i pogoda to w tym czasie nie wychodzą.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Grzędziel napisał:

Rysiek, ale po co ta frustracja, fantastyczne zdjęcie Ci wyszło. Detal niesamowity.

   Rozumiem, że człowiek się wścieka jak mu sprzęt nawala, ale to w naszej branży raczej norma. Szukajmy pozytywów. Ja miałem problemy z Atikiem 383, walczyłem, walczyłem, w końcu się poddałem i  dałem do naprawy (dostawca Teleskopy.pl). I co? Nie dość, że nic nie zapłaciłem to na dodatek kamerę wymienili mi na nową i dołożyli 3 komplety osuszających tabletek.

 

Też wczoraj paliłem ten obiekt i totalna porażka, ale o tym napiszę w oddzielnym wątku.

Gwiazdy zmasakrowane...normalnie przy trzech godzinach i nawet przeciętnej pogodzie nie musiałbym nawet odszumiać, a tutaj...

Dzięki za podtrzymanie na duchu :drinks:to właśnie zrobię za chwilę, chyba że się rozpogodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, HAMAL napisał:

Wentylatorki polecam sunon maglev ale i te trzeba doświadczalnie doważyć skrawkiem taśmy na odpowiedniej łopatce, aby było idealnie. A najlepiej kupić 3 szt i dopracować najlepszy egzemplarz.

One pasują bez zmian konstrukcyjnych? Tego bym się jednak obawiał:ermm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HAMAL napisał:

Wentylatorki polecam sunon maglev ale i te trzeba doświadczalnie doważyć skrawkiem taśmy na odpowiedniej łopatce, aby było idealnie. A najlepiej kupić 3 szt i dopracować najlepszy egzemplarz.

Skąd wiesz ktora lopatke wywazyc? 

Przecież każda testować różna ilością taśmy to 2dni dlubania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie @Ryszard jest naprawdę przprzyzwoite. Mnie średnio udaje się wykonać dwa zdjęcia w ciągu miesiąca...Nikonem D700 z Newtonem 150/750, moje fotki to taki " drugi garnitur", ale satysfakcja jest murowana. Nie ma co się zniechęcać. Należy ćwiczyć obróbkę, a sukces sam przyjdzie....takie jest moje zdanie. Trening czyni mistrza...:)

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tayson napisał:

Skąd wiesz ktora lopatke wywazyc? 

Przecież każda testować różna ilością taśmy to 2dni dlubania... 

Pierwej opisuje ołówkiem łopatki 1-2-3-4 potem ustalam przypadkowym kawałkiem taśmy w którą stronę bije, klejąc wszystkie po kolei i obserwując na której moim zdaniem biło jeszcze mocniej a na której najsłabiej, potem po ustaleniu tej najsłabszej dobieram rozmiar skrawka taśmy, aby nie był ani za duży, ani za mały. Wszystko na zasilaczu na biurku trzymając opuszkami, lub dociskając do zębów (pisałem o tym kiedyś :D) Potrafi to zająć 2-3h zająć, ale czy nie warto? Świadomość focenia dużej skali z wiedzą, że wibra wenta rozwalają nam detal jest dużo gorsza. W Atikach kiedyś poszedłem jeszcze dalej http://astrofotografia.republika.pl/AtikTitanMod.htm

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do AstroWizji, na APOD-zie były do tej pory 3, różniące się kolorystyką, zdjęcia tej okolicy:

 

1. 3 sierpnia 2017:

 

Pelican_bi_colour_Wager900.jpg.d80eb9ba0b3803cec30173d11cdd8355.jpg

 

 

 

2. 26 listopada 2011:

 

IC5067NB_pugh900.jpg.48a87a0d5878aad05ac359dfefbcf211.jpg

 

 

 

3. 19 sierpnia 2010:

 

 

PelicanIC5067_hallas900c.jpg.f564f3e12d19678ebe56fc4dc0f2e3ba.jpg

 

 

 

Zaciekawiło mnie, że tylko dzisiejsza wersja ma taką samą orientację, jak zdjęcie ryszardo, natomiast dwa wcześniejsze zdjęcia są ich odbiciem lustrzanym.

 

Natomiast gdyby ktoś nie wiedział, jak odnaleźć Pelikana na niebie, to ładna animacja pokazująca drogę dojścia  jest tutaj (filmik w formacie mov).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne te zdjęcia. Warto spojrzeć w jakich okolicznościach zostały wykonane. Np. nr1 z 3 sierpnia br. Hiszpania - chociaż miejscówka jak na Hiszpanię nie jest idealna, jednak Sgm lepsze niż 20.40. Suche powietrze, dobry seeing. I najważniejsze - łączny czas akwizycji 30 godzin (bicolor). I tyle trzeba, żeby osiągnąć taki efekt. W Polsce trzeba by na to pewnie kilka sezonów poświęcić...Poważnie myślę o wyjeździe na stałe właśnie do Hiszpanii - na emeryturę :D. Zdalne obserwatorium też jest fajne, ale jak ma już być dobre niebo, to czemu nie osobiście?...

P.S.

Wielu astrofotografów  z naszego Forum zrobiło by z tego materiału prawdziwie ekscytujące zdjęcie!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.