Skocz do zawartości
Grzędziel

M 27 w wodorze i w tlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Super! Będziesz to składał?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, już próbowałem złożyć bicolor, ale efekt wyszedł marny. Jak się nauczę to wrzucę. Nigdy jeszcze tego nie robiłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę krótko te 600s nie zarejestrowałeś zewnętrznych struktur:-( Spokojnie wydłuż je do  900-1200s) Też mam to w planie ale czekam na odpowiednie warunki.

hej,

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moja pojedyncza 900s przy Księżycu ale chcę ją jeszcze pociągnąć na 1200s.27_OIII.jpg.43107ac628a8207ce2ecf3fa93937a39.jpg

• Lubię 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, bez porównania lepiej. Ale to też efekt światłosiły teleskopu. Ja mam w tym układzie f8,6 a Ty, popraw jak się mylę f5,25. Czyli, tak na oko Twoje 900 sek. to moje 2000 sek, aby uzyskać to samo. No i jeszcze kwestia czułości kamery.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurcze nie doczytałem. Ja od razu uwzględniłem, że z TEC-kiem f/7 nie będę robił żadnych zdjęć. Już  to kiedyś przerabiałem.

No zakładaj reduktor. Szkoda się męczyć z seeingiem  i ciemnościami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Efekt jaki uzyskasz w bicolorze , w dużej mierze zależy od tlenu. Ponieważ będziesz to robił pierwszy raz, lepiej dopalić SII i złożyć w palecie HST. Obróbka tego obiektu jest według mnie prostsza w HST, i od niej trzeba zacząć. W miedzy czasie możesz dorobić tlenu i w następnej kolejności spróbować pomęczyć się z bicolorem.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Andrzej F. napisał:

Efekt jaki uzyskasz w bicolorze , w dużej mierze zależy od tlenu. Ponieważ będziesz to robił pierwszy raz, lepiej dopalić SII i złożyć w palecie HST. Obróbka tego obiektu jest według mnie prostsza w HST, i od niej trzeba zacząć. W miedzy czasie możesz dorobić tlenu i w następnej kolejności spróbować pomęczyć się z bicolorem.

Dzięki, spróbuję dopalić SII, ale swoją drogą składać bicolor też chcę się nauczyć. Tylko na przyszłość, na co zwrócił uwagę Bogdan, muszę NB palić wyłącznie z reduktorem (f5.5) bo w tej konfiguracji ciemnica straszna.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam Autora zdjęć, ale dla treningu (choć wiem, że od tego jest Astrowizja) nie mogłem się powstrzymać i w Irisie spróbowałem złożyć te dwa zamieszczone kanały. Po prostu byłem ciekaw jak to może wyglądać. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w składaniu, wyszło mi tak:

Skorzystałem z tutoriala do robienia bicoloru stąd: http://www.astrosurf.com/buil/iris/tutorial5/doc15_us.htm

m27_bicolor.jpg

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta