Skocz do zawartości

Postępy w obróbce


xinu

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuj

sam od niej zaczynalem, ale szybko przesiadlem sie na gromady otwarte :)

 

przyznam sie ze nie potrafie usuwac pasow z canona :(

faktycznie, gwiazdki maja dziwne obwodki....

 

zastanawima, sie czy zdajecie sobie sprawe dlaczego zdjecie wychodzi wam takie niebieskie?

zapewne zbyt duzo czeronego od LP, a tu jednak wybija kanal B

Ciekawe, :) co nie?!?

Ja ani pasów anie tego koloru ogarnąć

i jeszcze troche podkręcona

koniecbet.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam coś od siebie

Ja bym sugerował takie kolory.

Jeśli daleko od prawdy to mnie poprawcie.

 

Przetestowałem coś czego nie robię "na co dzień" po obejrzeniu tutorialu Adama Jesiona o luminancji wydobyłem ją i osobno dodałem  jako dodatkowy kanał z nadzieja na więcej szczegółów samej galaktyki.

 

Tak wiem histogram w cieniach za mocno odcięty ale nie potrafiłem sobie poradzić z zafarbowaniem tła na czerwony.

 

m33 Version 2.jpg

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2017 o 20:39, Tayson napisał:

sam od niej zaczynalem, ale szybko przesiadlem sie na gromady otwarte :)

 

przyznam sie ze nie potrafie usuwac pasow z canona :(

 

Te pasy to efekt małego dryfu szumu i hot pixeli z klatki na klatkę. Nie mam pojęcia jak je usunąć -prawdopodobnie się nie da. Należy je wyeliminować na etapie akwizycji przez stosowanie ditheringu. Robiłem sporo zdjęć z Canona, dalekie są od doskonałości, ale od czasu, gdy zacząłem stosować dithering (rok temu) takich pasów w nich nie znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzędziel napisał:

Te pasy to efekt małego dryfu szumu i hot pixeli z klatki na klatkę. Nie mam pojęcia jak je usunąć -prawdopodobnie się nie da. Należy je wyeliminować na etapie akwizycji przez stosowanie ditheringu. Robiłem sporo zdjęć z Canona, dalekie są od doskonałości, ale od czasu, gdy zacząłem stosować dithering (rok temu) takich pasów w nich nie znajdziecie.

Grzędziel a możesz to łopatologicznie wytłumaczyć jak stosować dithering ? Jakiego oprogramowania potrzebuję itd. ? lub jakiś link do poradnika? Bo coś czytałem o tym ale za cholerę nie wiem czy eqmod i phd2 wystarczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xinu napisał:

Grzędziel a możesz to łopatologicznie wytłumaczyć jak stosować dithering ? Jakiego oprogramowania potrzebuję itd. ? lub jakiś link do poradnika? Bo coś czytałem o tym ale za cholerę nie wiem czy eqmod i phd2 wystarczą ?

Niestety niewiele Ci w tym pomogę bo ja jak zwykle omijam utarte szlaki i robię wszystko po swojemu. Ponieważ używając Canona w polu nie korzystam z komputera do guidingu używam Lacerta MGEN Stand Alone Autoguider. To bardzo dobry guider, ma funkcję ditheringu i automatycznie steruje Canonem. Niestety jest drogi, ale z pewnością godny polecenia. Zanim go kupiłem korzystałem z prostego SW Synguidera i dithering realizowałem ręcznie przesuwając po każdej klatce (czasami co trzeciej lub co piątej) odrobinę guider w pierścieniach.

 

O ile wiem wszyscy, którzy posługują się sterowaniem montażu za pomocą komputera mają możliwość guidowania z ditheringiem. Myślę, że któryś z kolegów Ci poradzi. Jedno jest pewne -gdy zastosowałem dithering pasy na stackach znikły.

 

pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat by nie dublować itp..

Ostatnio jak widać pogoda ch..owa - więc wróciłem sobie do materiału z wakacji, a dokładnie NGC 869/884.

Jakieś 2 miesiące temu obrobiłem w taki sposób zdjecie:

NGC869_884_130b_2a.png

A wczoraj ten sam materiał i kilka przeczytanych wątków na temat obróbki i wyszło coś takiego:

NGC869_884_130 u_4.jpg

Tak na moje oko ta druga - wczorajsza fotka wyszła mi o wiele lepiej co nie?

A Wy co sądzicie - idę w dobrą stronę?

Oczywiście zdjęcie jest cropowane, bo koma jak jasna cholera:)

Dzisiaj podejdę jeszcze raz do mojej M27 co niedawno robiłem i zobaczymy co mi wyjdzie:)

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, _Spirit_ napisał:

trochę dziwnie to brzmi :) ale chętnie

hehe rzeczywiście tak "podtekstowo" hehe

Jutro udostępnię - to dam znać

Chciałbym zobaczyć ile z mojego materiału można wyciągnąć - ja się mecze i widać jak to wygląda...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, _Spirit_ napisał:

trochę dziwnie to brzmi :) ale chętnie

Dobra podsyłam w sumie dwa stacki

NGC 869/884

oraz

M27

Kto ma ochotę się pobawić ;)

https://www.dropbox.com/s/rhb9q2e5byy9urh/M27.TIF?dl=0

https://www.dropbox.com/s/84ka9x9v42673st/NGC 869_884.TIF?dl=0

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.