Skocz do zawartości

Ubranko transportowe dla Star Adventurer


RMK

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy dłuższy czas użytkujemy jakiś sprzęt mobilny najczęściej przygotowujemy dla niego "ubranko szyte na miarę". Mogą to być walizki, skrzynie, dedykowane torby. Problemem jest znalezienie "szybko" opakowania bez dylematów "zmieści się? ". 

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem głowicy Star Adventurer. Nie jestem przekonany, czy produkt firmy Sky-Watcher spełni moje wymagania ponieważ przyzwyczajony jestem do rozwiązań stacjonarnych i sporadycznie mam czas na wyjazdy. Poszukiwałem rozwiązania, które nie tylko zapewni wygodny transport zestawu, ale w przypadku rezygnacji z jego użytkowania pozwoli wykorzystać je do innych celów. Znalazłem produkt, który swoimi rozmiarami zapewnia kompaktowość, jednocześnie pozwala cały zestaw wygodnie przenosić. Wygodną torbę, którą wykorzystałem mogę w razie potrzeby wykorzystywać na co dzień do laptopa, sprzętu foto itd. Aby transformacja odbywała się szybko, jako pojemnik na elementy wykorzystałem blok pianki polietylenowej 35 cm x 25 cm i grubości 10 cm. Taki rozmiar idealnie wpasowuje się w wewnętrzną kieszeń torby, która fabrycznie posiada częściowe wypełnienie ścianek piankami. Do wykonania stosownych otworów użyłem nożyka do tapet oraz odcinka rury z PCV (jako otwornicę). Zapewne da się to zrobić estetyczniej - na etapie testów to wersja BETA ;) Opakowanie mieści głowicę, klin i szynę z zamontowanymi do nich elementami, w centralnych otworach schowałem podświetlenie lunetki z przedłużką oraz kabel do aparatu. W lewym, dolnym rogu udało się jeszcze zmieścić pudełko po kliszy do przechowywania drobiazgów (adapter gwintu foto, zapasowa bateria guzikowa, małe klucze imbusowe. Myślę, że po optymalizacji przestrzeni da się jeszcze trochę miejsca w piance wygospodarować. Przeciwwaga i pręt przechowywane są w jednej z kieszeni torby a jeszcze sporo miejsca w torbie zostaje na inne drobiazgi. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że jeśli zestaw będzie u mnie dłużej i doczeka się pancernego zabezpieczenia w postaci walizeczki, wkład osłaniający najdelikatniejsze elementy jest już gotowy.

Opis torby, którą wykorzystałem http://www.camrock.pl/torba-fotograficzna-camrock-metro-m20

Chętnie podpatrzę inne rozwiązania.

mIMG_1290.jpg

mIMG_1296.jpg

mIMG_1297.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myśląc o transporcie myślałem nie tylko o samochodzie bo wtedy w zasadzie ogranicza nas przestrzeń bagażowa i jak się ma duży bagażnik to można (bez szkody dla sprzętu ? -uszkodzenia mechaniczne, kradzież) wszystko wozić ze sobą.

Skoro sprzęt mobilny to wg mnie mowa również o transporcie lotniczym a także pieszym, gdy od parkingu trzeba podejść do ulubionej miejscówki większą odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
24 minuty temu, Lukasz77 napisał:

Polecam plastikową walizkę którą zakupiłem w JULA za 149zł w możliwością dopasowania w dowolny sposób gąbki.

To tylko na pierwszy rzut oka wygląda fajnie.

Ja mam taką walizkę i po kilkunastu transportach i wyciąganiu sprzętu, ta dzielona gąbka się rozsypuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe opakowanie tylko gdzie reszte zmiescisz ? Musisz miec druga torbe na aparat i jeszcze jakos statyw  nieść .Ja na potrzeby SA uszyłem torbę transportową do której wchodził Star Adventurer,  aparat z obiektywami , akumulator i statyw. Torbę można nieść w ręce lub zarzucić na plecy jak plecak . 

IMG_2738.thumb.JPG.677d1f953b3da7bc147107ed7481079e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.