Skocz do zawartości

Perseidy 2017


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem wątku więc zakładam.

 

Maksimum tej nocy lecz w wielu miejscach Polski pogoda ma być nie najlepsza, z burzami i deszczem.

 

Ja wybrałem się więc wczoraj, 20 km za miasto.

Od 21:50 do ok 0:00 (11/12 sierpnia) widziałem ok 20 szt, spodziewałem się więcej. Kilka było naprawdę jasnych.

 

Tu najjaśniejszy jaki złapałem na zdjęciu, był dwa razy dłuższy, tu wyszedł już poza kadr :)


godz. 23:00 11 sierpnia 2017

DSC_9579-per-jasny-maly.jpg.7674dde027b2ad46c534845cff644638.jpg

 

 

Polecam polować dziś i jutro. Księżyc z każdym dniem co raz później wschodzi więc niebo co raz piękniejsze.

 

Pozdrawiam, czekam na Wasze relacje!

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszej nocy 3 kamery zarejestrowały 150 zjawisk, w tym 117 PER, niestety sporo chmur było, szczególnie cirrusów i nici z wizuala. Widać było halo wokół Księżyca. Jak się dziś rozpogodzi to wybieramy się na Kudłacze. Jeszcze jacyś chętni?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj oglądałem ze wsi 15 km od Wadowic (Nowe Dwory).

Widziałem 3 piękne jasne, a tylko jeden zarejestrował się z zdjęciu pod koniec obserwacji (w wizualu robił większe wrażenie), którą zakończyły chmury (bo czas i chęci byłyby aż do świtu).

Perseid.JPG

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrowałem od 22 do 2:30. Rezultat? Jeden zarejestrowany Perseid ok. 2:20, tuż przed końcem nagrania.

Rejestrowałem kamerą ZWO ASI 120 MC , obiektyw kitowy 2.1 mm,   czas naświetlania klatki 7 sekund, kalibracja darkami.

598eed6eda961_Perseidy12_08_201702_30.png.27a8b5f9e07d870c8566f5ef66e529ef.png598eed6b1af85_Perseidy12_08_201702_30opis.png.7d16cb0dee99a7aa31c22b69e0893a85.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Limax7 napisał:

wessel coś bardzo mało gwiazd na Twoich zdjęciach.

Zapomniałem napisać : robione z Warszawy, przez cirrusa i przy Księżycu. Coś tam wyciągnąłem, ale to i tak bez sensu.

 

598f05864cd84_Perseidy12_08_201702_30.png.89ab8a6800bfc0b361295d7f33e96ea2.png

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak dobrze. Jest słabiutko ;) Ale warto było wynieść śmieci i poczekać długo.

Na niebie widzę tylko 3 gwiazdy. Szanse spadły 5 krotnie bo dużo mgiełek i chmurewek ale warto !

Oczywiście blisko zenitu.

Po kilku minutach przeleciał ledwo widoczny ale długotrwały ze wschodu (ku zenitowi).

Po wielu minutach doczekałem się. Piękny.

Nadleciał z północy.

Ogon szybko mu znikał (pewnie przez te bladziewia)  ale głowa ostro świeciła. Wyglądała nie jak plamka lecz jak mała jaskółka z ognia (albo półksiężyc) ze skrzydłami. 

 

Well ...

 

Perseid zobaczony rok zaliczony! :)

 

Pozdrawiam

p.s.

Zdaje się że już nie ma (pod) działu dzienników gwiazdowych bo tę relację chciałem napisać w moim dzienniku p.t. "Ekolog" (przenieśta if exists) ale może zostać i tutaj.

edit:

A jednak jest ten mój dziennik ale jako zwykły wątek w dziale Obserwacje astronomiczne

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, rospondek napisał:

W Krakowie niebo dziurawe i się przejaśnia. Powiedziałbym, że 30% chmur, 70% nieba. Nie jest źle.

Rozkładam sprzęt i zobaczymy czy coś się złapie :)

Mysle, ze chwilowo;) zerkam na sat24 i z poludnia nadciaga duzo chmur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

Mysle, ze chwilowo;) zerkam na sat24 i z poludnia nadciaga duzo chmur.

Tylko chwilowe przejaśnienia i to nie czyste niebo, tylko cirrus :( Nici z obserwacji i wyjazdu na Kudłacze... smutny coś dziś jestem, a miałem być niewyspany... no cóż, miejmy nadzieję, że przez najbliższy tydzień będzie pogoda i sobie to odbiję obserwacjami pod Lubomirem :D

 

6 godzin temu, KarolMasztalerz2 napisał:

Nagranie All-sky z ASI120MC z dzisiaj, przekonwertowane na mono. Jest kilkanaście zjawisk :D 
https://giphy.com/gifs/3oEhn482AubnqXH9Hq/html5

Szkoda, że kamery nie zamontowałeś wyżej, bo te refleksy na kopułce od świateł przejeżdżających samochodów są irytujące!
Planujesz all skaja zamontować na stałe gdzieś wyżej, na jakimś budynku/dachu?
 

8 godzin temu, MateuszW napisał:

Wczoraj tak sobie fociłem w towarzystwie trzech panów wiatraków :) Niestety, perseidów jak na lekarstwo, na zdjęciach to nie wiem, czy choć jeden jest (być może ta słabizna tutaj to jeden z nich)

Prawdopodobnie to satelita, bo na całej długości taki jednorodny, ale nie jestem pewien.

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.