Skocz do zawartości

Perseidy 2017


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wg prognoz w sobotę miała być dupa (i była) czyli chmurwy. Przezornie pojechałem dzień wcześniej. Do wzejścia Księżyca było naprawdę fajne niebo. Potem, niemal w tym samym czasie wyjechał zza horyzontu Ksieżyc i BMW. Na pokładzie było dwóch dresów i laska. Nie szczypiąc się objęli miejscówkę i zaczęli chlać piwsko przy akompaniamencie "kurew" i "ja pierdolę". Byłem z córką, zwinąłem się krótko po ich nalocie. Bez większego żalu, bo Łysy już się zdążył rozjarać.

Dawno w nocy nie fociłem, więc dałem ciała na całej linii. Owszem, statyw z domu wziąłem, ale zapomniałem głowicy. Pilota do aparatu też zapomniałem. Ale problemy techniczne rozwiązał kocyk i samowyzwalacz i jednego drania udało się złapać. Zjawisk wizualnych było całkiem sporo, przez niecałe dwie godziny widzieliśmy kilkanaście, w tym kilka typu "och, ach"

 

Poniżej jeden kadr, Canon 6D + Samyang 14mm @f2.8, ISO 1600, 30 sekund.

 

 

IMG_4762.jpg

Edytowane przez Loki
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowanie na Perseidy - 13.08.2017

 

DSC_9719-obrobione-male.jpg.75e63e63411217fadfc7fb49d52987f3.jpg

 

 

Film z 110 zdjęć każde po 30 sek naświetlania, ISO 1600, ogniskowa 18 mm, aparat Nikon D7100

Zdjęcia od godz. 22:11 do 23:12 CEST (czasu letniego) Potem wzeszedł Księżyc, naszło też więcej chmur.

Na końcu filmu, zbliżenie na jedyny meteor jaki się zarejestrował, nie był to Perseid lecz jakiś sporadyczny wolny pomarańczowy meteor. Swoją wędrówkę zakończył jasnym rozbłyskiem.

 

 

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Perseida złapałem!  :banan:

 

 

 

14.VIII.2017   20:36UT, około 10km na połnoc od Berlina nad jeziorem "Liepnitzsee"

 

 

2017_08_14_DP2s_Liepnitzsee_Kassiopeia_Perseide_0032_X3FL1k0c__1350x900pix.jpg

 

Sigma DP2s - ISO1600 - 15sec - 2,8/24mm @2,8

 

 

 

EDIT:  Myślałem że to Perseid, ale  zobaczcie analizę  kolegi  M.K.

 

Edytowane przez zorza_polarna
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 16:01, KarolMasztalerz2 napisał:

Hej. All sky stał na statywie pożyczonym od Sławka Matz'a, a światła w większości to nie samochody tylko projektor i latarki :D Nagrywałem materiał podczas publicznych pokazów, Gminna Noc Spadających Gwiazd, gmina Czarnków

Plusik za pokazy!

Szkoda, ze kamera nie była wyżej, bo i efekt byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zorza_polarna napisał:

Też Perseid złapałem!  :banan:

14.VIII.2017   20:36UT, około 10km na połnoc od Berlina nad jeziorem "Liepnitzsee"

2017_08_14_DP2s_Liepnitzsee_Kassiopeia_Perseide_0032_X3FL1k0c__1350x900pix.jpg

Sigma DP2s - ISO1600 - 15sec - 2,8/24mm @2,8

To nie Perseid, ale też meteor, prawdopodobnie sporadyczny, lub z nowego roju PCA?

radianty.jpg.52636039f278f298daeb28a546928bfa.jpg

Grafika zaczerpnięta ze strony IMO: http://www.imo.net/meteor-activity-outlook-for-august-5-11-2017/

 

Popraw w poście: "Też Perseid złapałem!" na "Też Perseida złapałem!"

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.