Skocz do zawartości

Zdjęcia poglądowe


MarcinSn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zdjęcie testujące kamerkę w wodorze.  Wczoraj chciałem zrobić kolorowe to zdjęcie, ale jak zwykle coś musiało przeszkodzić. Zamiast zebrać wszystkie kolory udało mi się tylko H-alfa i L. Gdy przyszedł czas na resztę, kamerka niebezpiecznie zbliżyła się do nóg statywu i musiałem przerwać sesję. Jest to jednak ważne dla mnie zdjęcie, bo widzę, że nawet przy krótkich czasach coś wychodzi. Poniżej Bąbel i M52.

WO Zenithstar 70, TV 0.8x, SW EQ 3-2, Atik 314E. H-a 7nm: 17x120s., L: 4x60s.

M52_17x120s.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj wystawiłem sprzęt, zrobiłem Eskimosa (moje pierwsze zdjęcie tej słynnej mgławicy), przyszły chmury, schowałem sprzęt, po czym chmury się rozeszły i cała noc była piękna, lecz mi już się nie chciało na nowo z tym tarabanić...

SW 12", Dobson Goto, Nikon D3100, tylko 25x20s. + 25x10s. (dla środka).

Eskimo_0.jpg

Eskimo_1.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znowu Koń na forum... WO Zenithstar 70, TV 0.8x, SW EQ 3-2, Canon 400D mod., H-a 7nm.

Niestety okazało się po powrocie, że H-a zbierałem aparatem ustawionym na... JPG, ale co tam, zestakowałem je (tylko  7x120s.), RGB z zeszłego roku.

NGC_2024_4.jpg

NGC_2024_0b.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

24 marca była ładna pogoda, powietrze przejrzyste. Zdjęcie z miasta i to przy Księżycu w I kwadrze. Aż się dziwię, że oprócz Igły (NGC 4565) widać też galaktykę NGC 4565A, która ma 13.4 Mag.

Żałuję, że nie zrobiłem więcej zdjęć, to bym nie musiał zmiękczać - ale połakomiłem się na inne zdjęcia, które wyszły już słabiej.

SW 12", Dobson GoTo, Nikon D3100, 60x20s., ISO 3200.

Igla_60x20s2.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, MarcinSn napisał:

Z wczorajszej nocy - na szybko 3 zdjęcia z miasta:

1) NGC 4490  (Cocoon) 54x20s.

2) NGC 4656 (Kij Hokejowy) 76x20s.

3) M106 109x20s.

SW 12" Dobson GoTo, Nikon D3100, ISO 3200.

Cocoon_54x20s.jpg

Hokej_76x20s.jpg

m106_109x20s.jpg

Widzę Marcinie, że się rozkręciłeś:D. Coraz lepiej Ci idzie choć tu poszło wszystko za bardzo w niebieski. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze za sugestię z tym niebieskim. Robione były na szybko i jakoś tego nie widziałem. Trochę zbalansowałem kolory. Usunąłem poprzednią wersję, żeby nie mnożyć zdjęć. Pewnie balans nie jest idealny, ale nie mogę więcej (przynajmniej dziś) nad tym siedzieć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MarcinSn napisał:

Dzięki Piotrze za sugestię z tym niebieskim. Robione były na szybko i jakoś tego nie widziałem. Trochę zbalansowałem kolory. Usunąłem poprzednią wersję, żeby nie mnożyć zdjęć. Pewnie balans nie jest idealny, ale nie mogę więcej (przynajmniej dziś) nad tym siedzieć..

Kolorek można spokojnie poprawić, ja bym trochę zmniejszył jeszcze iso, będzie ciut mniejszy szum. Jak na warunki z centrum miasta wyszło i tak super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ostatnich dni to była rewelacja! A zatem kolejne podejście do Wieloryba. Z tego to już jestem zadowolony - zwłaszcza, że kilka zdjęć powyżej zamieściłem pierwsze podejście i różnica jest ogromna.

SW 12", Dobson GoTo, Nikon D3100, 125x20s.. ISO 1600.

NGC_4631_125x20s_ISO_1600.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica jest ogromna :) ale kolorystykę wcześniej robiłeś lepiej :P tak się skupiłeś na ściganiu zielonego, że utraciłeś ciepłe odcienie które on nadaje gwiazdom i galaktykom, obecne zdjęcia są sine :( wróć do dawnych metod (lekko skorygowanych) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2018 o 19:00, HAMAL napisał:

Rożnica jest ogromna :) ale kolorystykę wcześniej robiłeś lepiej :P tak się skupiłeś na ściganiu zielonego, że utraciłeś ciepłe odcienie które on nadaje gwiazdom i galaktykom, obecne zdjęcia są sine :( wróć do dawnych metod (lekko skorygowanych) :)

 

Ciężka sprawa z tymi kolorami:( Poprzestawiałem suwakami balansu, poziomów, nasycenia z faworyzacją dla ciepłych kolorów. Porównałem z poprzednią wersją i faktycznie tamta była ewidentnie za niebieska. Ale teraz to już nie wiem, czy nie przegiąłem w jakąś inną stronę...

NGC_4631_125x20s_ISO_1600_2.jpg

Edytowane przez MarcinSn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem od czego to zależy, że raz zdjęcie w miarę trafia w kolorystykę, raz zupełnie chybi... :(

Tymczasem, przesiadłem się na chwilę na szerszy kadr z WO Zenithstar 70 na EQ 3-2, Canon 400D mod.:

1) Wieloryb i Hokej - 59x60s., ISO 800,

2) M60, M59, M58 (szkoda, że nie wycelowałem jeszcze bardziej w prawo...) - 27x60s., ISO 800.

Wieloryb_59x60s_800.jpg

M60_27x60s_800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.