Skocz do zawartości

Co by tutaj pofocić:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie znów:)

Jutro planuje się wybrać  do Astrobazy, bo coś spróbować "złapać" na naszego Newtona 150/750 :)

I się zastanawiam - jaki obiekt byłby najsensowniejszy na ten setup: Newton 150/750, Eq3-2 z prowadzeniem + Eos 1000D maksymalny czas naświetlania to 60 sekund - oczywiście z miasta.

Jaki obiekt byście zaproponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RomekAstrobaza napisał:

Tylko NGC884 juz nie w Kasjipei:)

 

a co do czasów?

jakie ustawić?

Tak, ona nie jest w "K", ale właściwie tuż za rogiem ;) Zapomniałem już jak to jest z Canonem. Generalnie staramy się ustawiać jak najkrótsze dopuszczalne, co uzależnione jest od szumu aparatu oraz jakości nieba. Należałoby to sprawdzić  w praktyce. Podejrzewam, że dla Canona 1000 będzie to około 60 sekund przy ISO800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak napisał @KarolMasztalerz2 warto strzelić NGC457 lub NGC7789, ale warto też zwrócić uwagę na NGC225 (Gromada Żaglówka), NGC 663.

Generalnie Kasjopea jest bogata w obiekty do focenia każdym zestawem.

A jak poczekasz dłużej to warto strzelić w HiHotki lub M45 w Perseuszu.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KarolMasztalerz2 napisał:

Bas.sic coś ci chyba zaszkodziło :D:D Jak M45 jest w perseuszu, to M42 jest w andromedzie :P 

Hehe, Przepraszam

No oczywiście macie racje. Niezła astro-wtopa.

Jakoś tak zawsze jak widziałem wschodzącego Perseusza to go kojarzyłem z M45.

pk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Przemek 1976 napisał:

Filtr UHC przyciemni Tobie ekspozycję...a Jesteś "zobligowany" montażem. Lepiej zbierać luminację bez filtra.

 

9 godzin temu, KarolMasztalerz2 napisał:

Gromada Róża Karoliny albo ET (NGC457), ostatnio bardzo popularne cele na forum (tu ukłon dla kolegi bas.sic)

 

 

8 godzin temu, Tayson napisał:

Hantle lub kulki np m15, m2

Szału nie będzie, ale materiał do zabawy jest.  

 

Nauka kalibracji koloru przy foto na trwałe wejdzie w workflow. 

 

8 godzin temu, bas.sic napisał:

Podobnie jak napisał @KarolMasztalerz2 warto strzelić NGC457 lub NGC7789, ale warto też zwrócić uwagę na NGC225 (Gromada Żaglówka), NGC 663.

Generalnie Kasjopea jest bogata w obiekty do focenia każdym zestawem.

A jak poczekasz dłużej to warto strzelić w HiHotki lub M45 w Perseuszu.

pk

Dziekuje za wzystkie rady;)

Niestety dzis d..pa z pogoda i chyba w tym tygodniu - ech.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po obserwacjach dla mieszkańców planuje zostać w AB i upolować Podwójna gromada Perseusza:)

Jak lepiej focić? Klatki po 30 czy po 60 s pod tym moim miejskim niebem - w dodatku w tym kierunku mam trochę mocniej zabrudzone nieb pomarańczowym światłem? 

Darków planuje 60

a ile BIASÓW??

 

Focenie zacznę około 23:45.

Pozdrawiam

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radom odwiedzają już od jakiegoś czasu dziś do ok 2 w nocy ma być ok:)

A jak będzie to się zobaczy hehe - ważne, że jak się rozpogodzi to nie chcę kombinować i szukać ustawień tylko od razu cel gromada podwójna i focimy

I dlatego chce wiedzieć jakie ustawienia będą lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, xinu napisał:

Dzisiaj Romku o północy przyjdą Cię odwiedzić chmurki i tyle z focenia będzie :P

No i masz wp...dol;)

Przyszły i nie dały spokoju:(

Jedynie 25 minut materiału udało się złapać.

Chociaż 50 darków zebrałem i dorzuciłem 50 biasów co znacznie wygładziło zdjęcie.

 

 

ngc884abc_2b.png

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Romku, to mial byc żarcik ale z tą nasza pogodą to poprostu nie ujedziesz,ja ostatnio wybralem sie zapolowac na serce i dusze. Po pierwszym 2 min. zdjeciu przyszly chmurki i stwierdziły,że teraz one chcą się sfocić :D. A zdjęcie które zrobiłeś jak na taką ilość materiału to fajnie wyszło choć gwiazdki trochę pojechane. 

Edytowane przez xinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, xinu napisał:

Wybacz Romku, to mial byc żarcik ale z tą nasza pogodą to poprostu nie ujedziesz,ja ostatnio wybralem sie zapolowac na serce i dusze. Po pierwszym 2 min. zdjeciu przyszly chmurki i stwierdziły,że teraz one chcą się sfocić :D. A zdjęcie które zrobiłeś jak na taką ilość materiału to fajnie wyszło choć gwiazdki trochę pojechane. 

Tak wiem, że pojechane, bo co chwila chmury i się kręciłem itp itd no i sporo klatek była lekko pojechana.

Następnym razem chce zebrać przynajmniej godzinę materiału no i przypilnuje prowadzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.