Skocz do zawartości

Opolsko-wrocławska eskapada astronomiczna


zayzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :salu:

Ponieważ moje plany odnośnie wyjazdu w Bieszczady mocno się skomplikowały :evil:

zadzwoniłem do Dawida i zaplanowaliśmy wspólny wyjazd na spotkanie w Roztokach.

:banan:

Miałem do załatwienia dwie służbowe sprawy; w Kędzierzynie-Koźlu i Bielsku Białej.

W czwartek rano Dawid dotarł do Opola pociągiem i z małymi opóźnieniem :sleep: ruszyliśmy w drogę.

Przejeżdżając przez Gliwice minęliśmy firmę Benefit czyli dystrybutora Optisanów.

Niestety z powodu święta nie mogliśmy ich odwiedzić. :Cry:

Natomiast skoro będziemy w Bielsku to czemu nie zajrzeć do Żywca

Pan Jacek po telefonicznym umówieniu się czekał na nas na miejscu. :salu:

Obejrzeliśmy parę ciekawych rzeczy, między montaż paralaktyczny z napędami dla teleskopu o średnicy lustra 350 mm :shock: i teleskop Newton-Cassegrain (i tu wszyscy „paplacze pospolici” bardzo by się zdziwili) :shock: :salu: .

Po półgodzinie spędzonej na ożywionej dyskusji ruszyliśmy w stronę Zakopanego

Czemu Zakopanego?

O tym za chwilę.......

:mrgreen:

05.jpg

 

04.jpg

 

03.jpg

 

02.jpg

 

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Zakopane? , już tłumaczę:

Jak przejeżdżaliśmy przez Śląsk zadzwonił do nas TUR i oznajmił że z powodu ważnych spraw nie jedzie w Bieszczady dziś czyli w czwartek a dopiero jutro , napomkął też, że pojedzie nocować na Kudłacze.

Wyraziliśmy nasz żal i ubolewanie i cięliśmy dalej. :Cry:

Dopiero po chwili doznaliśmy objawienia i zaczął w głowach rodzić się szatański plan. :mrgreen:

 

Najpierw telefon na Kudłacze z informacją że robimy „nalot”, potem do Pawła że zaszczycimy go swą obecnością no i do innych potencjalnych „ofiar” naszego spisku. :mrgreen:

DarekB był uziemiony z domu więc postanowiliśmy go podwieźć.

Tak więc prosto z Żywca przez Słowację wyruszyliśmy do Zakopanego.

Na miejscu byliśmy już po zmroku, po „za-pakowaniu” w drogę na Kudłacze.

 

A tam już czekała na nas silna grupa pod wezwaniem Św.Astronomicusa

TUR, Mateusz Z i Mirek D :Cheers:

Obserwacje, astrofoto, integracja przy użyciu wymyślnych napoi trwały do rana :letsdrink:

:astro:

 

(tu prośba do wszystkich przyszłych uczestników spotkań na Kudłaczach,

natychmiast po spotkaniu tam Pawła należy udać się do Pani Kudłaczowej, poprosić o klucz od pustego pokoju i siłą zawiesić go Pawłowi na szyi)

:buahaha:

Następnego ranka (piątek) rześcy i wyspani :wink: opuściliśmy z żalem schronisko

Po drodze jeszcze obejrzeliśmy budynek nowego (już w przyszłym roku) :brawo:

No i z powrotem do Zakopanego.....

Cdn...

10.jpg

 

09.jpg

 

08.jpg

 

07.jpg

 

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dotarciu na miejsce i „wy-pakowaniu” „za-pakowanych” :mrgreen:

udaliśmy się z Dawidem w kultowe miejsce zwane „Krupówki” aby nabyć od tubylców trochę świecidełek i koralików. :D

Po drodze udowodniliśmy że też potrafimy sfotografować krzyż na Giewoncie. :oops:

 

A Krupówki..... no coments :roll:

 

Pożegnaliśmy się z Darkiem i w drogę :papa:

Cdn....

15.jpg

 

14.jpg

 

13.jpg

 

12.jpg

 

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechaliśmy polecaną przez Darka piękną trasą przez Bukowinę Tatrzańską i Niedzicę

widoki po drodze naprawdę zapierają dech..... :shock:

potem Nowy Sącz, Gorlice i mgła na 20m, gdzieś w połowie drogi do Dukli gwałtownie się urwała... :roll:

zgodnie stwierdziliśmy że teraz już wiemy jak wygląda różnica pomiędzy Astrocabinetem a APO : jaki piękny kontrast i szczegół na drodze. :ha:

W Roztokach byliśmy oczywiście po zmroku. 8)

Czakała tam na nas kolejna ekipa czyli: Janusz, Regulus, Xterm, Vega i Bogdan. :Cheers:

Niestety przywieźliśmy ze sobą chmurwy i obserwacje szybko się skończyły. :evil:

Cdn.....

20.jpg

 

19.jpg

 

18.jpg

 

17.jpg

 

16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnego dnia lało :deszcz: więc zbiorówka, uzupełnienie kolekcji „zaczapkowanych”

:wink:

I bardzo długie rozmowy o sprzęcie, obserwacjach i wszystkim innym :D

Pożegnaliśmy Regulusa z Vegą oraz Bogdana :papa: i zostaliśmy z Januszem i Xtermem.

Wieczorem zaczął padać śnieg. :mrgreen:

Cdn.....

25.jpg

 

24.jpg

 

23.jpg

 

22.jpg

 

21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano już było bialutko, więc po pożegnaniach ruszyliśmy w drogę.

Zahaczyliśmy o Cisną i pojechaliśmy wśród wirujących płatków śniegu w stronę Krakowa.

Na miejscu spotkaliśmy się ze Zdzisławem :Cheers: :salu: i po godzince opuściliśmy gród Kraka.

W Opolu byliśmy o 18:30 i tylko dzięki dokładności internetowych serwisów PKP :evil: :twisted: Dawid dopiero o 20:56 odjechał do domu.

 

No i tyle

Resztę dopowie zapewne Dawid

 

Pozdrawiam

:smoke:

30.jpg

 

29.jpg

 

28.jpg

 

27.jpg

 

26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zayzik, super relacja!!!

:salu:  :hello2:  :brawo:  

 

To zdjęcie w czapce jest genialne  :slon: Możnaby je podpisać "nu zajc pagadi" ;)

 

W sumie do Zająca nic nie mam :roll: fajny z niego gość ale interpretujcie sobie to jak chcecie :wink: :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja Zayzik :hello2:

Dzieki, że chcesz o mnie zadbać w przyszłości :notworthy:

Tak BTW to znalazałem wolne miejsca w jednym z pokoi. Otwierając drzwi od tego pomieszczenia ok. 6 nad ranem zobaczyłem leżącą dziewczynę, później krzywo spoglądającego na mnie faceta :noughty: . Podejrzewam, że im przeszkodziłem w :milosc: a może.... :sex:

I trzeba było jechac do Krakowa zamiast uciąć :sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto mi radził że na zimówki (opony) na trasę w Bieszczady jeszcze za wcześnie ???  :?

 

Wiśnióweczka Polska widzę rządzi ! :salu:  Zapewne na rozgrzewkę ?  :lol:

 

Bez zimówek byś nawet nie wyjechał z Cisnej na przełęcz, Zayzik stanął na chwilkę pod górę na lodzie to wie o czym piszę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ubrana była ?

:mrgreen:  

 

ale jak sięgam pamięcią Paweł to już drugi raz

 

w sierpniu jak witaliśmy dzień z Aquariusem też było to samo

 

Paweł ktoś musi o Ciebie dbać  

może zaczniesz zabierać swe "babu"

 

 

Pozdrawiam Serdecznie

 

Zayzik,

 

Wiesz jak jest. Jak przyjeżdżam na Kudłacze to myślę o obserwacjach, a nie o spaniu :wink: A później mam problem :mrgreen:

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekB był uziemiony z domu więc postanowiliśmy go podwieźć.

To było klasyczne porwanie.

Chłopaki wpadli jak jeszcze zaprawę murarską mieszałem i wpakowali mnie do budy :mrgreen: z Karcherami (EQ5 i takie tam) otworzyłem oczy dopiero na kudłaczach jak zdjęli mi przepaskę z oczu ,rozkneblowali i rozcięli łańcuchy( kluczyk zgubili :salu: ).

Ale mimo to nie wniosę pozwu bo okup zapłaciłem (słynny krupnik) a Ci dwaj mężczyźni zachowywali się wobec mnie przyzwoicie :Beer: :pijemy:

ps. Było bardzo integracyjnie i obserwacyjnie z przewagą tego drugiego :D

resztę już znacie.

ps2.Zayzik na fotce Giewontu zrobiłeś kilka portretów daj cropa to zobaczysz (ich miny :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wiekszość zdjeć juz sie pojawiła a te które nie ujrzały światła dziennego niech już zostaną w zasobach prywatnych :rr: W zasadzie do relacji Zayzika niewiele można dodac .

Jedynie tyle że podczas tak dlugiej i improwizowanej wyprawy nie jedno mieliśmy okazje podziwiać i nie jedno nam sie przydażylo. Ale to niech pozostanie do opowiadania na nastepnych zlotach 8)

 

maluch.JPG

 

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.