Skocz do zawartości

_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 godziny temu, HAMAL napisał:

Świetne zdjęcie, przeszkadza jedynie zbyt różowe centrum galaktyki, zabarwienie go tyci bardziej w żółty odcień moim zdaniem poprawia odbiór zdjęcia :)

 

Będzie wszystko od zera robione już w domu.

Jakiś polowy Benqu za 200 złoty ledwie daje radę. W czerni jakieś czerwienie mi wychodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznieś się na wyżyny Twego kunsztu, bo jeszcze sporo możesz. Druga wersja najbardziej mi leży, chociaż jest jeszcze sporo do poprawienia. Jakoś mnie razi taki rozpaćkany kolor wokół gwiazd, kolor"wystający" poza luminancję. No i ten szum w ciemnych okolicach tła...fuj... :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Spirit_  mam pytanie odnośnie kolorów które odchodzą w prawą stronę od gwiazd. Tutaj zauważam to najwięcej w niebieskim lub jak wolisz błękicie.

Też co dziwne zauważam że jedna z gwiazd jest w połowie żółta w połowie błękitna.. czy to jedna gwiazda za drugą tak się nałożyły czy to coś innego?

To jest efekt obróbki czy abberacja refraktora?

Pozdrawiam.

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MI89 napisał:

_Spirit_  mam pytanie odnośnie kolorów które odchodzą w prawą stronę od gwiazd. Tutaj zauważam to najwięcej w niebieskim lub jak wolisz błękicie.

Też co dziwne zauważam że jedna z gwiazd jest w połowie żółta w połowie błękitna.. czy to jedna gwiazda za drugą tak się nałożyły czy to coś innego?

To jest efekt obróbki czy abberacja refraktora?

Pozdrawiam.

Dobre pytanie. Efekt odstawania koloru niebieskiego bierze się z błędu ustawienia ostrości. Niestety na noc która przypadła na RGB wypadł najgorszy seeing. Nie mogłem się wstrzelić w FWHM. To była ostatnia pogodna noc przez obecnymi chmurami i opadami. Coś wisiało w powietrzu. 

Ten APO w zasadzie nie ma aberracji. Moja umiejętność składania LRGB też pozostawia do życzenia. To moje 3-cie zdjęcie w tej kolorystyce.

 

Adam Jesionkiewicz w którymś z tutoriali pokazywał jak w PS pozbyć się problemu z kolorami na gwiazdach o którym piszesz ale nie pamiętam teraz gdzie to było.

 

EDIT.

Chyba trzeba zaprzestać pokazywania wersji FULL żeby uniknąć kłopotliwych pytań he he ...:)

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny numer wykonałeś. Teraz koledzy którzy zobaczą Twoją fotkę i  przeczytają post Hamala pod nią zaczną natychmiast kalibrować monitory :)

A co do fotki - jest bardzo dobrze, ale... teraz poleciałes za bardzo w brązy. O ile na głównej M 31 to nie razi, o tyle M110 już tak. Tam wg mnie oczywiście powinno być leciutko sepia.

Tła chyba nie wyciąłeś ale jest podejrzanie gładkie :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakoś teraz dziwnie jak się napatrzyłem na te gwiazdki z poprzedniej wersji ;P

Nie rzuca się w oczy że większe gwiazdy są wszystkie zółte a niebieskie to tylko takie maciupkie w tle z tyłu?

Pozmniejszałeś te niebieskie?

Czy tylko ja to tak odbieram.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wessel napisał:

A co do fotki - jest bardzo dobrze, ale... teraz poleciałes za bardzo w brązy. O ile na głównej M 31 to nie razi, o tyle M110 już tak. Tam wg mnie oczywiście powinno być leciutko sepia.

Ruszyłem trochę średnie i wysokie na balansie kolorów - tak o -5 / -4 w stronę żółci.

 

M31_LRGB_fl_2k.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie  z innej beczki - skąd  się wzięły takie aureole wokół M 110 i M 32? Kolorystyka - wg mnie jeszcze za ciepło, tło niezłe.

Popatrz na moją M 110 - nie mówię że idealna ale chyba niezła.

Na tej fotce widać tez kawałek M 31 - zobacz ile tam jest odcieni - Twoja jest cała w brązie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wessel napisał:

To teraz pytanie  z innej beczki - skąd  się wzięły takie aureole wokół M 110 i M 32? Kolorystyka - wg mnie jeszcze za ciepło, tło niezłe.

Nie wiem na razie jak to ugryźć. Po dalszej zabawie z balansem kolorów wyszło tak.

 

M31_LRGB_fl_2k.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.