Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takiej ogniskowej Hantle pokazują cały swój urok, można się patrzeć bez końca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wow ! xlaugh.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy tam jest aż tyle wodoru Piotrze ? Otoczkę wiem że można pociągnąć w czerwieni ale ja jej jeszcze widzę sporo poza nią w tle np w dolnej/prawej ćwiartce i po prawej.

Materiału mało stąd obróbka zasługuje na uznanie ale ta czerwień mnie intryguje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo dobry szczegół. Prawdę mówiąc, to patrząc na takie zdjęcia wciąż odkrywam M 27 na nowo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 3.09.2017 o 17:29, MaPa napisał:

Czy tam jest aż tyle wodoru Piotrze ? Otoczkę wiem że można pociągnąć w czerwieni ale ja jej jeszcze widzę sporo poza nią w tle np w dolnej/prawej ćwiartce i po prawej.

Materiału mało stąd obróbka zasługuje na uznanie ale ta czerwień mnie intryguje.

pewny nie jestem mimo, że przywołane zdjęcie wskazuje na silne tło wodorowe

dopalę kilkanaście godzin Ha i się przekonamy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Ja w ogóle miałbym duży dystans do prezentowanego przez Ciebie "referencyjnego" zdjęcia!!!

Autor tego zdjęcia praktycznie całe halo mgławicy pokazuje w czerwonym wodorowym kolorze. Problem jest taki, że w tych częściach przypominających jakby "skrzydła motyla" gdzie u niego jest czerwono głównie rejestruje się tlen. Wiem , że to ekstremalnie długoczasowa fotografia więc może gość "dokopał" się do tego co cholernie trudno zarejestrować i to właśnie wyciągnął. Jednak widziałem wiele solidnych zdjęć tego obiektu gdzie wodorowe struktury kończą się w zupełnie innych miejscach.

Zerknijcie chociażby na to zdjęcie: https://apod.nasa.gov/apod/ap170609.html

Myślę, że ciężko będzie Ci się do tego dokopać ale oczywiście nie chcę Cie wcale zniechęcać :-)

Przykładowe moje 17x20min pokazuje tylko te  struktury jak w większości zdjęć w necie nawet w max ekstremalnej wersji wyciągnięcia zewnętrznych struktur:

M27_ha_koniec_max halo.jpg

Edytowane przez Jarzyna B.
  • Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta