Skocz do zawartości

USB + HUB


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób które fotografują niebo. Na jaką odległość można można przesłać dane za pomocą kabla USB podłączonego do Huba  aktywnego który jest podłączony do sprzętu  astrofoto fokuser. kamera itd. Na 5 m mi działa ale to jest za krótki kabel.  Potrzebuję 6 m. Czy jeśli zastosuję kabel USB 7,5 m będzie  mi to działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na 5 m działa bez problemów ale jak dokładałem przedłużkę 1,5 m to już był problem. Tak też było jak miałem kabel 1,5 m plus przedłużka 1,5 m też był problem. Wynika z tego ze sama przedłużka stanowi problem więc myślę o jednym kablu 7,5 m.

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksimum dla usb 2 to 5 metrów (specyfikacja) dla 3.x nie ma podanego, zalecana 3m. Używam 3 na 5 metrach z aktywnym hubem - tu może być różnie - sprawdziłem 4 różne produkty - został quecośtam z Auchan - działa z zasilaniem 5v (sporo wymaga 12 i dużego prądu). Jako transmisja kabel ze wzmacniaczem uniteka.

Nie mam niestety modelu kabla.

DSC_2908.JPG

DSC_2907.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są czpiy co potrafią - ale ogólnie nie muszą. Ja mam 1m wpięty w 5m (tylko po usb 3).

Wydałem z 1000 na znalezienie działających z Asusem, Qhy i Asi - masakra. Na szczęście mam w budynku sklep i mogę przed odbiorem 'wymacać' zaleta zamawiania przez neta z odbiorem w sklepie ;)

 

Polecam sprzęt uniteka - działa mi z 5 różnymi zestawami czipów usb - Dell,  Asus k750, Asus patyk, Vaio, i w stacjonarnym z płytą Asusa - wybredną jak 150.

 

Ciężko coś znaleźć przy takim zalewie czipsetów - a jeszcze sporo dodają producenci od siebie - Asus ma jakieś monitory portów do wyrżnięcia, Dell tonę w uefi (w dodatku instalowany z obrazu dla hp ;)). Odradzam tanie z ali - często działa w nich połowa portów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działają połączenia 10m na dwóch kablach aktywnych po 5m  + aktywny HUB. Czasami są małe problemy ze startem, ale po kilku kliknięciach jest OK.

Zamierzam modyfikować jednak na pojedyncze kable aktywne. Używam osobnego komputera do guidingu (chociaż rzadko go zapuszczam), osobnego do kamerki obrazowej, fokuserów itp. Kable i huby to jakaś masówka z sieciowego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywałem kabla aktywnego unitech o długości 25 metrów ( wielokrotnie np. Na RODOS) ale.... w setupie bez kamery STL . Z czego jasno wynika że nie tylko od kabla ktory musi być najwyzszej jakości ale takze od podłączonych urządzeń - wiele zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.