Skocz do zawartości

Cygnus w wodorze


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Porwałeś się na bardzo trudne zadanie. Widać, że materiał zbierałeś pod różnym niebem. W środku jest lepiej a np. lewy dół słabo. Przez to widać łączenia (szczególnie przy Pętli). Dla mnie szczególnie w środku troszkę za bardzo wycięte - przekontrastowane. Myślę, że to można poprawić i tło zbalansować. Ale szacunek za wytrwałość przy zbieraniu materiału i obróbce. Wykonałeś ogromną pracę, a to zawsze procentuje. Na plus jeszcze bardzo fajny kadr. Mało jest takich zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zrobiłem 11 paneli, ale kilka sa skopane i wykorzystałem tylko 6. 

Niestety łabędź odplynal u mnie w stronę LP i nie mogłem dokończyć w tym roku, tak jakbym chciał. 

 

Kard wybrałem taki, ponieważ to właśnie rzadość. Jakoś nie kreci mnie cykanie ujęć opatrzonych, robionych "przez większość". 

Nie mając sprzętu-marzenie chociaż niecodziennym kadrem lub rzadkim obiektem mogę się wybić z tłumu :-)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym składałeś panoramę? Ja ostatnio stawiałem swoje pierwsze kroki w tym temacie i niestety efekt był niezadowalający. Poza gradientami problematyczne było też łączenie panoramy. Pomimo zakładu około 30% Photoshop jak i ICE czasem nie chciał dołączyć jakiejś części a innym razem wystarczył zakład 20% i wszystko śmigało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja laczylem w ICE.

 

najwazniejsze bylo, aby mial duzo wspolnego pola, tj u mnie ok 35%.

ICE czesto gubil sie gdy w kadrze byly same gwiazdy; dzieki obłokom wodoru potrafil poskladac calosc do kupy.

recznie ustawianie laczenia zdjec w ICE to wg mnie porazka.

 

kontroluj tez czy przypadkiem nie wytnie Ci tych rejonow ktore chcesz.

jak wiadomo nie kazdy panel jest idelany. na jednym elementy sa lepsze, a na drugim te same sa gorsze.

warto na to zwrocic uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Pix napierw wykonuje platesolving :  Script>image analysis> image solver a potem rysuje opis script>render>annotate image. Można wybrać co chcemy żeby narysował. Jeśli wykonuje się to na fitsie to warto zapamiętać jako transparent i potem już w PS dołozyć na kolorowy obrazek. Tak jak zrobiłem tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.