Skocz do zawartości

Sky Watcher Bkp2001 eq5 z systemem goto


Klaudia7250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Obecnie posiadam sprzęt bardzo niskiej jakości. Mianowicie Sky Watcher bk707 az2. Jednak za taką cenę całkiem ok. Dzielimy pasję z narzeczonym i on woli obserwacje, a mnie bardziej kręci astrofotografia. Dlatego poszukujemy sprzętu do obserwacji i zarówno do zacnych astrofotek. 

Nasz budżet to 5 tyś. Mamy na oku teleskop Sky Watcher Bkp2001eq5 z systemem goto. Jego cena to niecałe 5 tysięcy, natomiast sam teleskop niecałe 3, a osobny zakup goto to 729zł. Nie rozumiem skąd taka nadwyżka? 

Co myślicie o tym teleskopie? 

Chcemy obserwować obiekty głębokiego nieba, mieszkamy w niewielkim mieście. 

Być może polecicie coś lepszego w tym zakresie cenowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na giełdzi używek, będzie sporo taniej. Chyba nawet jest w ofercie EQ5 synscan. Do obserwacji zaproponowany przez Ciebie zastaw będzie się nadawał, jednak na potrzeby foto ten  Newton 200/1000 dla tego montażu jest o wiele za duży i za ciężki. Na początek przygody z astrofoto pomyśl o lustrzance z obiektywem do 300mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do wizuala i do astrofotografii to dwa różne sprzęty. Albo kompromis, który nikogo nie zadowoli. Przy czym powszechna opinia jest taka, że na astrofoto 5k PLN to za mało ;) za to porządny Newton na dobsonie plus kilka okularów z wyższej półki to już jak najbardziej w zasięgu, i może coś zostanie. Astrofoto to studnia bez dna, i nie tylko nic nie zostanie, ale jeszcze trzeba będzie wciąż dokupować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na start spokojnie wystarczy na sprzęt używany. Po co pchać się w coś droższego, jak być może zabawa w astrofotografię się nie spodoba. Za 5 tyś. zł można kupić synte na dobsonie, star adventurer, lustrzankę plus obiektyw.

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. 

Jeśli chodzi o astrofotografię to nie ma opcji by mi się nie spodobało. Swoim marnym sprzętem idę w zaparte, zrobiłam już kilka astrofotek, ale tylko księżyca. Z saturnem już jest problem, bo z tym marnym statywem chyba nawet oddech powoduje drgania. 

Mam możliwość kupienia synty 6 za grosze. Co myślicie o tym sprzęcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2017 o 22:21, Klaudia7250 napisał:

Dziękuje za odpowiedzi. 

Jeśli chodzi o astrofotografię to nie ma opcji by mi się nie spodobało. Swoim marnym sprzętem idę w zaparte, zrobiłam już kilka astrofotek, ale tylko księżyca. Z saturnem już jest problem, bo z tym marnym statywem chyba nawet oddech powoduje drgania. 

Mam możliwość kupienia synty 6 za grosze. Co myślicie o tym sprzęcie? 

Synta 6 chyba ma ognisko schowane w wyciągu za głęboko i nie wyostrzysz obrazu na matrycy lustrzanki. Musiałabyś zakładać Barlowa zawsze albo przerobić wyciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.