Skocz do zawartości
patrix

Mgławica Irys

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo tego szumu - jedna z ładniejszych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo miło się ogląda.

Ja dałbym jednak ciut (10-15%)więcej saturacji na mgławice i gwiazdy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajna fotka ale ja na przykład nie rozumie dla czego nie wyciągnąć tego co siedzi w zdjęciu. Przecież tam jest piękne pole ciemnych mgławic, które jest głównym autorem tego obiektu.

Dostęp do jpega więc cudów nie ma ale widzę duży potencjał w tym materiale i warto to wydobyć.

pozdro,RGB_B.jpg.9c861ca0c80a896a67bb8b75e52ecd6f.jpg

• Lubię 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W centrum mgławicy jest cudowna, gorąca, niebieska gwiazda typu widmowego B2Ve. Posiada pasma emisyjne wodoru, związane z obecnością wodorowego dysku, wirującego wraz z gwiazdą w płaszczyźnie jej równika. Materia wodorowa, będąca podstawowym paliwem gwiazdy ciągu głownego, częściowo wypływa poza obszar gwiazdy i formuje płaski dysk. Jest to tzw. gwiazda typu widmowego Be : posiada cechy widmowe typowej gwiazdt B, ale do tego, wykazuje też linie emisyjne wodoru.
To właśnie V380 Cep i emitowane przez nią światło sprawia, że rejon mgławicowy otulający gwiazdę świeci na niebiesko.

• Lubię 3
  • Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

No i proszę, dla każdego cos miłego :) . Idąc w wersję Bogdana dorobiłbym materiału, pozostając przy tej z postu nr 1 zająłbym się czymś innym. Chyba muszę wrocić do ciemnych mglawic, już dawno tam nie grzebałem :)

Edytowane przez wessel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 8.09.2017 o 20:16, Jarzyna B. napisał:

Fajna fotka ale ja na przykład nie rozumie dla czego nie wyciągnąć tego co siedzi w zdjęciu.

Gdybym był Bogdanem J. to pewnie bym wyciągnął więcej ;) Twoja wersja jest dokładnie tym,co ja chciałbym osiągnąć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta