Skocz do zawartości

Wielka opozycja Marsa - 2018


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz bo nurtuje mnie jedna sprawa.. Czy przy rejestracji Marsa przestrzegacie czasu nagrania dla danej skali obrazu?

Tak patrzę na to co piszecie 12000 klatek 14000 klatek a to daje ok 8-10 min jeśli nagrywa się 25 fps i wydaje mi się że to i tak za długi czas.

 

Ktoś z was porównywał pierwszą i ostatnią klatkę użytą w finalnym materiale?

 

Jak podchodzicie do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Limax7, masz rację że 8-10 min na kanał to dla marsa za dużo, oczywiście jak nie stosujemy de-rotacji. Ale w tym przypadku dużo zależy od kamery. Moja ASI174 łapie około 100-260 klatek na sekundę w zależności od kanału.

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LibMar napisał:

@Limax7 taka różnica wyszła u mnie w odstępie 7 minut i trwały po ~3 minuty. Nagrałem dwa AVI w innej ostrości, aby wybrać potem ostrzejsze - wyszło w zasadzie to samo, bo jednak podobnie ustawiłem. Możesz u siebie zrobić z tego GIFa, ja nie mam czym :)

 

image.png

 

Zrobiłem animację i skok jest spory

 

Mars-rotacja7min-Libmar-Limax7.gif.96d54c637768d4d11fdebcbed282599f.gif

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Limax7 napisał:

Jeszcze raz bo nurtuje mnie jedna sprawa.. Czy przy rejestracji Marsa przestrzegacie czasu nagrania dla danej skali obrazu?

Tak patrzę na to co piszecie 12000 klatek 14000 klatek a to daje ok 8-10 min jeśli nagrywa się 25 fps i wydaje mi się że to i tak za długi czas.

 

Ktoś z was porównywał pierwszą i ostatnią klatkę użytą w finalnym materiale?

 

Jak podchodzicie do tematu?

Wszystko zależy z jaką wartością fps się nagrywa. Ja ostatnio nagrałem 14000 klatek przy 80 fps w ciągu 3 min
i wydaje mi się że przy takim czasie (i skali) przesunięcie powinno być znikome. Ostatecznie można spróbować derotacji w WinJUPOS.

Edytowane przez maciekkacper
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maciekkacper napisał:

Wszystko zależy z jaką wartością fps się nagrywa. Ja ostatnio nagrałem 14000 klatek przy 80 fps w ciągu 3 min
i wydaje mi się że przy takim czasie przesunięcie jest znikome. Ostatecznie można spróbować derotacji w WinJUPOS.

 

OK. dzięki :) Czyli derotacja daje dość dobre efekty ? trzeba ją tylko stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba więcej nie wycisnę... Mars w RGB z 6-7 sierpnia (ostatnia nocka przed afrykańskimi upałami). SCT 8"+ Firefly + barlow 2x. Kolor z filtrów wizualnych 23A (czerwony), 80A (niebieski) i Solar Continuum (jako zielony). Wersja normalna + drizzle 1,5x.

 

140330048_RscB2.jpg.262123bd2094c72d2bf12bae34a88d0d.jpg

719680036_RscBdrizzle15.jpg.90639b0459bad98aff70a05f97ea5a33.jpg

 

I różne wersje RGB (jeszcze był filtr zielony 56A  i ciemnoniebieski 23A)

 

39359545_RGBporwnanie1.jpg.d8950e8a79e614909905a0c28e23d1c4.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.