Skocz do zawartości

guiding NEQ6 Pro SS


mentos416

Rekomendowane odpowiedzi

Skala obrazowania całego systemu - detektor + optyka.

Łatwo policzyć:

http://www.astropix.com/wp/2011/03/23/image-scale/

Powinna korelować z możliwościami prowadzenia montażu ;-) 

EDIT: dla danego obciążenia warunkowanego tym co na nim wisi - Twój setup jest trochę "wyśrubowany" ....

EDIT2 : Albo jestem nieuważny albo nie wiem czym chcesz rejestrować sygnał...

Pozdr.

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, delaa napisał:

Skala obrazowania całego systemu - detektor + optyka.

Łatwo policzyć:

http://www.astropix.com/wp/2011/03/23/image-scale/

Powinna korelować z możliwościami prowadzenia montażu ;-) 

EDIT: dla danego obciążenia warunkowanego tym co na nim wisi - Twój setup jest trochę "wyśrubowany" ....

EDIT2 : Albo jestem nieuważny albo nie wiem czym chcesz rejestrować sygnał...

Pozdr.

canon 350D z matryca wymienianą, kupiłem go od Janusza :P

Edit: czy trzeba zakupic jakis lepszy aparat?

Edytowane przez mentos416
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, przynajmniej na początek. Z każdym "lepszym" będzie jeszcze gorzej - trudniej - w tej chwili masz skalę 1.32 arcsec/pixel czyli juz bardzo wymagająco a 350D ma stosunkowo duży pixel 6.41 um. Każdy nowszy ma mniejszy więc wiesz...

Na start masz troche za długą ogniskową.... przy tym montażu ... 

Moim zdaniem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zdarzyć że się nie nauczysz i zniechęcisz... Tutaj sprzęt jest trochę ograniczeniem - ale walcz !

Lepiej by było jednak jakbyś wystartował z tym co masz na giuderze w tej chwili, a jako guider jakis szukacz/szukaczoguider 

Serio będzie łatwiej - tym bardziej że dochodzi jeszcze kolimacja tej rury którą w tj chwili masz.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje rękę, że jak to kupowałes to Ci powiedzieli że będzie to super zestaw do astrofoto....

Ilu w  Polsce sprzedawców astrogratów robi porządne astrofotki???

DELTA OPTICAL - nikt

TELESKOPY.PL - nikt

ASTROMANIAK - nikt, ale Janusz P. zna się na technikaliach. 

SZYMEK O (QHY) - tak 

ASTROKING - tak

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mentos416 Przede wszystkim głęboki wdech, wydech i na spokojnie :) Każdy będzie Ci mówił że newton to na początku zła decyzja, a ja jako osoba która zaczynała na identycznym sprzęcie powiem Ci: nie słuchaj ich! Masz naprawdę przyjemny teleskop, który fantastycznie trzyma kolimację i bardzo łatwo się go kolimuje! Jest lekki i całkiem szybki. Dla mnie F5 to idealny sprzęt żeby nie osiwieć.

Z programami Ci nie pomogę bo zwyczajnie nie używałem nigdy PHD, ale podpowiem tyle ile mogę od strony sprzętowej. Przede wszystkim zaopatrz się w http://www.astrokrak.pl/fotograficzne/1368-zlaczka-do-korektora-komy.html i wywal kątówkę. Kątówka nie wnosi niczego dobrego, a ta złączka pozwoli wyostrzyć guider na wprost i wszystko będzie sztywno bo na gwintach. Gdy ustawisz ostrość to zablokuj wyciąg śrubą na sztywno i zostaw, będziesz miał guider ustawiony raz na zawsze i niczego nie będziesz musiał przy nim robić, nawet ustawiać ostrości. Dodatkowo wyciągnij refraktor z obejm i dokręć dovetail do obejm newtona i obręcze guidera do dovetaila możliwie mocno. Wyeliminuj każdy potencjalny luz tych połączeń. Po tych zabiegach focenie powinno być przyjemniejsze.

Edytowane przez Krzychoo226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzychoo226 napisał:

Każdy będzie Ci mówił że newton to na początku zła decyzja, a ja jako osoba która zaczynała

@Krzychoo226 nie każdy, bo ja tak nie będę mówił. Ja zaczynałem z tym samym teleskopem na HEQ5 i ten montaż spokojnie dawał radę, EQ6 tym bardziej pociągnie tą ogniskową z palcem w d... Fajny sprzęt, dużo dobrych zdjęć nim zrobiłem - canonem.

@mentos416 czytając to co piszesz (np. a'propo wielkości piksela) to bez tej wiedzy będziesz walczył z podstawowymi problemami z setupem i guidingiem. Proponuję w międzyczasie ogarniania sprzętu zdobywać wiedzę teoretyczną... bardzo dużo odpowiedzi jest na forum - wystarczy ich tylko poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pav1007 napisał:

@Krzychoo226 nie każdy, bo ja tak nie będę mówił. Ja zaczynałem z tym samym teleskopem na HEQ5 i ten montaż spokojnie dawał radę, EQ6 tym bardziej pociągnie tą ogniskową z palcem w d... Fajny sprzęt, dużo dobrych zdjęć nim zrobiłem - canonem.

@mentos416 czytając to co piszesz (np. a'propo wielkości piksela) to bez tej wiedzy będziesz walczył z podstawowymi problemami z setupem i guidingiem. Proponuję w międzyczasie ogarniania sprzętu zdobywać wiedzę teoretyczną... bardzo dużo odpowiedzi jest na forum - wystarczy ich tylko poszukać.

no wiem. Jak pisałem wczesniej chce sie dowiedziec jak najwiecej o teorii. robie duzo notatek. zeby wyjechac z nim w teren i z pamieci wiedziec co i jak sie ustawia. Dlatego was pytam koledzy ;)

4 godziny temu, Krzychoo226 napisał:

@mentos416 Przede wszystkim głęboki wdech, wydech i na spokojnie :) Każdy będzie Ci mówił że newton to na początku zła decyzja, a ja jako osoba która zaczynała na identycznym sprzęcie powiem Ci: nie słuchaj ich! Masz naprawdę przyjemny teleskop, który fantastycznie trzyma kolimację i bardzo łatwo się go kolimuje! Jest lekki i całkiem szybki. Dla mnie F5 to idealny sprzęt żeby nie osiwieć.

Z programami Ci nie pomogę bo zwyczajnie nie używałem nigdy PHD, ale podpowiem tyle ile mogę od strony sprzętowej. Przede wszystkim zaopatrz się w http://www.astrokrak.pl/fotograficzne/1368-zlaczka-do-korektora-komy.html i wywal kątówkę. Kątówka nie wnosi niczego dobrego, a ta złączka pozwoli wyostrzyć guider na wprost i wszystko będzie sztywno bo na gwintach. Gdy ustawisz ostrość to zablokuj wyciąg śrubą na sztywno i zostaw, będziesz miał guider ustawiony raz na zawsze i niczego nie będziesz musiał przy nim robić, nawet ustawiać ostrości. Dodatkowo wyciągnij refraktor z obejm i dokręć dovetail do obejm newtona i obręcze guidera do dovetaila możliwie mocno. Wyeliminuj każdy potencjalny luz tych połączeń. Po tych zabiegach focenie powinno być przyjemniejsze.

sruby juz na maxa dokrecone :D a ten zestaw to nie moj a tylko Aliena. ale mam juz tą przedłuzke wyciągu :D tylko musze ostrosc dobrze ustawic i zablokuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.