Skocz do zawartości

Części do teleskopu


proton

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 

Nie jestem pewien czy to dobry dział forum - jeżeli nie proszę o przeniesienie posta :) 

Kupiłem ostatnio teleskop Bresser Skylux 70/700 przez internet i koleś przysłał mi zamówienie trochę niekompletne :/ Brakuje mianowicie tych 'części' zaznaczonych na screenie poniżej i tutaj pojawia się moje pytanie do Was - czy ktoś wie gdzie mogę je kupić (o ile to możliwe żeby kupić je oddzielnie)? Lub może macie coś podobnego, wtedy chętnie odkupię! Z góry dzięki wielkie za pomoc ;)

 

 

received_1426212767497587.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Jeśli elementy które zaznaczyłeś są w standardzie 1,25" (cala), to  nie będzie problemu z ich dokupieniem, gorzej jeśli 0,96" , bo to wymarły standard.

Ze zdjęć trudno to jednoznacznie określić ale jeśli teleskop jest w miarę nowy to masz w nim wyciąg okularowy 1,25" i  co oczywiste takich akcesoriów musisz szukać. Co do zakupu, to każdy sklep astro  (Astrokrak, Delta, Teleskopy.pl)zaoferuje Ci cały wachlarz produktów.

Na zdjęciu  wskazałeś- 21 soczewka Barlowa, 18 okulary( prawdopodobnie 10mm i 25mm), 19 kątówka 90* (pewnie lustrzana) 

Wiec, że są to bardzo słabej jakości akcesoria i w sumie niewiele straciłeś.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tayson napisał:

niestety, ale zeby je teraz kupic wydasz o wiele wiecej niz zapewne dales za sam teleskop :(

Mylisz się. Soczewki kity powinny byc wliczone w cene zestawu. Chyba że masz na mysli te drozsze. Lepiej bedzie jak kupisz LVW lub ES, są drogie ale lepszych juz nie znajdziesz chyba ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Daj spokój ES do Skyluxa? - nie ma takiej potrzeby i nawet nie jest wskazane, bo tam i tak nie wykorzystasz pola przy dłuższych ogniskowych. Myśle, ze proton kupił używany teleskop bez tych okularów. A jeśli jest nowy, to bym zamordował sprzedawcę :D

 

@ proton - Jesli chodzi o okulary które zaznaczyłeś, to można je kupić od czasu do czasu na giełdzie po 10 zł (to chyba jakieś Huygensy lub Ramsdeny?), ale nie warto!

Z tym teleskopem najlepiej sprawowały się okulary Plossl za nieco ponad stówkę (10mm [ew. 9mm] na Księzyc i planety - najlepszy będzie Vixen http://www.astrokrak.pl/469-okular-plossla-qvixenqnpl-10mm-.html  ) i 20 lub 25mm (lepiej 25mm) do szerszych pól i mniejszych powiekszeń na DSy (tutaj już może być tzw "kitowy" Kellner o nazwie "Super" za dwie dychy - często są na giełdzie). Z tulejką (noskiem)do kątówki  to chyba będzie problem, lepiej moze kupic cała nową za 88zł http://www.astrokrak.pl/90-nasadka-ktowa-lustrzana-90d-125q125q-.html  i zawsze sie przyda nawet do innego teleskopu - oprócz Newtona. Okular Plossl Vixena oczywiście też sie przyda. Z soczewką Barlowa daj sobie spokój - nie do tego teleskopu ;)

 

PS

Popatrzyłem na swoje klamoty i okazało sie, ze mam taki nosek do kątówki - niestety plastikowy (za powiedzmy 5 zł ;) ). Lusterko w katówce masz w dobrym stanie? Bo nie wiem czy warto z twojej strony wdawać kilkanaście złotych (z kosztami przesyłki - nie wiem czy da się wysłać listem zwykłym?) na reanimacje tej częsci.

 

PS2

Na wszelki wypadek zmierz średnicę wewnetrzną tej tulejki, która została na kątówce - ta czarna z drugiej strony. Jeśli ma 1,25 cala (ok. 32mm)  to OK

 

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, dzięki wszystkim za odpowiedzi, pomogliście mi naprawdę! :) 

10 godzin temu, JSC napisał:

PS

Popatrzyłem na swoje klamoty i okazało sie, ze mam taki nosek do kątówki - niestety plastikowy (za powiedzmy 5 zł ;) ). Lusterko w katówce masz w dobrym stanie? Bo nie wiem czy warto z twojej strony wdawać kilkanaście złotych (z kosztami przesyłki - nie wiem czy da się wysłać listem zwykłym?) na reanimacje tej częsci.

 

PS2

Na wszelki wypadek zmierz średnicę wewnetrzną tej tulejki, która została na kątówce - ta czarna z drugiej strony. Jeśli ma 1,25 cala (ok. 32mm)  to OK

 

@JSC Chętnie kupię nawet plastikowy, może akurat się nada w czasie gdy będę szukał czegoś innego. Wydaje mi się, że listem zwykłym jakoś da radę, ale to już szczegóły do ustalenia ;) Średnicę mierzyłem i jest ok. Napiszę na pw :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.