Jump to content
Sign in to follow this  
zTX

[ Giełda ] Teleskop GSO 10, pokrowiec, okulary ES, TS HR, filtry

Recommended Posts

Teleskop GSO 10, pokrowiec, okulary ES, TS HR, filtry


Na sprzedaż bogaty zestaw do obserwacji wizualnych. Wszystko kupione na forum jako używane elementy i oczywiście wszystko w bardzo dobrym stanie. Z niektórych filtrów nie korzystałem w ogóle, a z samego teleskopu zaledwie kilkukrotnie. Cały zestaw skompletowałem bardzo dokładnie biorąc pod uwagę jakość uzyskanych obrazów w stosunku do ceny jaką należy zapłacić. Komplet zoptymalizowany pod łatwy transport samochodem i obserwację obiektów głębokiego nieba, a także planety i Księżyc.

 

Chcę sprzedać całość jako komplet. Teleskop do odbioru w Krynicy-Zdroju lub Nowym Sączu. Możliwy transport w okolicy po uzgodnieniu.

Cena: 3600 zł

Jeśli w ciągu 1-2 tygodni nie będzie chętnych zdecyduję się na sprzedaż poszczególnych elementów osobno- można więc pisać z ofertami kupna. Odpiszę jednak dopiero gdy minie czas wyznaczony na zakup całości.

 

WSZYSTKIE ZDJĘCIA: http://tufotki.pl/cfGp2

 

1. Teleskop GSO 10 (254 mm) 1250 mm Deluxe na montażu Dobsona wraz z:

 • wiatrakiem i bateriami,
 • uchwytem do okularów,
 • przedłużką 35 mm,
 • redukcją 2'' na 1,25''
 • szukaczem kątowym GSO 8x50 (specjalnie dokupiłem, daje prosty obraz!)

Stan teleskopu bardzo dobry, obudowa w stanie idealnym. Lusterka bez rys lub uszkodzeń, główne zwierciadło zakurzone. Wyciąg chodzi płynnie, kolimacja prawidłowa. Wiatrak działa prawidłowo, łożyska w Dobsonie również OK. Jedyna mała wada to wyrwane śrubki z boku Dobsona- nie wkręcałem ponownie uchwytu do okularów ponieważ z niego nie korzystałem.

Cena: 1500 zł

 

2. Pokrowiec na teleskop Delta Optical 10 cali.

Stan pokrowca dobry, trochę zaciągnięć na materiale, ale nie ma to wpływu na działanie całości. Zdecydowanie polecam do transportu teleskopu- niezwykle ułatwia zadanie!

Cena: 130 zł

 

3. Okular GSO SV 30 mm 2'' 70 st.

Stan okularu bardzo dobry, żadnych rys lub uszkodzeń. Zdecydowanie polecany za świetny stosunek jakości do ceny.

Cena: 130 zł

 

4. Okular TS HR Planetary 6 mm 60 st.

Stan okularu bardzo dobry, nie posiada żadnych rys lub uszkodzeń. Daje wyraźny obraz, zdecydowanie polecam do planet.

Cena: 170 zł

 

5. Okular TS HR Planetary 8 mm 60 st.

Stan okularu oczywiście idealny. Brak jakichkolwiek rysek czy uszkodzeń. Okular bardzo dobry i wyraźny- osobiście polecam go planet lub gromad kulistych.

Cena: 170 zł

 

6. Okular Explore Scientific 14 mm 82 st.

Okular, którego nie trzeba nikomu przedstawiać- rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Sprzedawany przeze mnie egzemplarz jest w świetnym stanie- nie posiada żadnych wad lub rysek. Obraz ostry w całym polu widzenia. Jestem z okularu bardzo zadowolony.

Cena: 500 zł

 

7. Okular Explore Scientific 6,7 mm 82 st.

Stan okularu wyśmienity- wszystko w idealnym porządku. Obrazy ostre aż po same brzegi. Zdecydowanie polecam do mgławic i gromad kulistych. Możliwe również zastosowanie przy planetach i Księżycu.

Cena: 450 zł

 

8. Filtr mgławicowy Baader UHC-S 1,25''

Nie miałem okazji wykorzystać filtru więc nie mogę wypowiedzieć się o jego działaniu. Mogę natomiast zapewnić, że jest w stanie idealnym- zero jakichkolwiek rys lub zabrudzeń.

Cena: 170 zł

 

9. Filtr Baader Neodymium Moon & SkyGlow 1,25''

Filtr w świetnym stanie- brak śladów użytkowania. Zdecydowanie polecam pod jasne niebo.

Cena: 70 zł

 

10. Filtr kolorowy ciemnozielony GSO 2'' 58A

Cena: 50 zł

 

11. Filtr kolorowy jasnoniebieski GSO 1,25'' 82A

Cena: 30 zł

 

12. Filtr kolorowy czerwony GSO 1,25'' 23A

Cena: 30 zł

 

13. Filtr polaryzacyjny Celestron 1,25''

Filtr konieczny do obserwacji księżyca i przydatny przy jasnych planetach. Stan idealny- brak śladów użytkowania.

Cena: 100 zł

 

14. Suszarka samochodowa na 12V

Suszarka wykorzystywana przeze mnie do szybkiego i wygodnego odraszania teleskopu i okularów. Sprawdza się bardzo dobrze, bardzo rzadko używana.

Cena: 70 zł

 

15. Praktyczna torba Tamrac System 6

Torba mieszcząca CAŁY POWYŻSZY ZESTAW plus książki, czołówka itp. i jeszcze jest miejsce. Zdecydowanie polecam przy wyjazdach poza dom.

Cena: 80 zł


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
   Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
    • Love
    • Like
   • 141 replies
  • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
   Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
    • Like
   • 3 replies
  • Odszedł od nas Janusz Płeszka
   Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
    • Sad
   • 163 replies
  • Małe porównanie mgławic planetarnych
   Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
   Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 22 replies
  • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
   Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
    • Thanks
    • Like
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.