Skocz do zawartości

Jak wyłączyć Komunikator?


Hamster

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Arek_P napisał:

Przydałaby się jeszcze opcja wyłączenia przypiętego na stałe na dole paska z napisem Komunikator. W telefonie jest to szczególnie irytujące bo zajmuje sporo miejsca i rzuca się w oczy.

Już dawno o tym pisałem zaraz po uruchomieniu czata, ale widać administrator ma to daleko gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Arek_P napisał:

Przydałaby się jeszcze opcja wyłączenia przypiętego na stałe na dole paska z napisem Komunikator. W telefonie jest to szczególnie irytujące bo zajmuje sporo miejsca i rzuca się w oczy.

Na telefonie pasek jest przynajmniej trzy razy za duży. Generalnie ja bym sugerował zrezygnować z niego i dać dostęp do komunikatora gdzieś z jakiegoś przycisku na stronie (takiego, co nie trzyma się okna). Na PC to raczej nie przeszkadza, ale na telefonie każdy skrawek miejsca jest na wagę złota. Szczególnie denerwuje to, gdy dodaje się odpowiedź - wówczas, gdy klawiatura zjada większość ekranu, to pasek zjada znaczną część tej resztki, która zostaje. 

@Adam_JesionChyba wie o sprawie, bo pisał o tym kiedyś, ale warto przypomnieć, że to istotna kwestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2017 o 21:11, MateuszW napisał:

@Adam_JesionChyba wie o sprawie, bo pisał o tym kiedyś, ale warto przypomnieć, że to istotna kwestia :)

Każda uwaga trafia na listę. Ta też doczeka się realizacji, ale wszystko wg priorytetów. 

PS. Ten czat kosztował kilka tysięcy PLN. Wolałbym żebyśmy go jednak używali, bo inaczej to będzie słaba inwestycja w społeczną komunikację :P

  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Izonix napisał:

Guzik jest, tyle, że niewiele wynika z tego w kwestii wyłączenia Komunikatora.

Chodzilo o "dać dostęp do komunikatora gdzieś z jakiegoś przycisku na stronie (takiego, co nie trzyma się okna)".

Guzik całkiem niedawno sie pojawił i miał opis "lobby" co mogło sie nie kojarzyć z czatem.

Edytowane przez Vaud
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, HAMAL napisał:

Słowo klucz "Konsultacje społeczne"  przed :P

Masz rację. Niespodzianki nie zawsze są mile widziane :P

PS. Póki co, z czatem nie jest tak źle. Wysłaliśmy ponad 1000 wiadomości. Zrobię z nim porządek na mobile i za 6 miesięcy ocenimy, czy to miało sens, czy nie. Poza tym, przygotuję też post o "czacie", bo pewnie nie wszyscy zdają sobie sprawę, co z niego można wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten czat mocno przekombinowany i widać, że wzorowany na facebookowym messengerze. Dostępność na czacie pewnie oznacza tego co jest aktualnie na forum (z czego niemal wszyscy będą czat ignorować). Czat to w założeniu mają być luźne rozmowy pisane, nie tylko  o astro, ale o rożnych rzeczach pomiędzy danym zbiorem ludzi. Tutaj nie wiadomo kto jest online na czacie (bo weszli np tylko zobaczyć forum). Sytuacje mają ratować grupy, ale - wejście na głową grupę astropolis a tu ostatnia wypowiedź z wczoraj z godziny 16.

Na AM był prosty Ajax chat, który spełniał swoją rolę, niestety był jeden konflikt i donosami czata wykończono. Osoby aktywne poszukują teraz czata astro, aby móc porozmawiać, ale nie odnajduje się w tym systemie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubie komunikator mimo, ze ciezki i pare razy z niego skorzystalem (z realnej potrzeby przy zakupie na gieldzie) zamiast pisac maile czy wiadomosci na AP - tak wiec wydaje sie byc pomocny. No ale tak... na telefonie wkurza dolny pasek z mega fontem. Z tego co pamietam ten problem ma zostac wkrotce rozwiazany.

Mysle, ze rozmawiamy poki co o malej czesci mozliwosci ktora oferuje i chyba to wlasnie Adam mial na mysli powyzej proponujac demo/post z pokazem co mozna z niego wyciagnac.

Edytowane przez Vaud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, peter5 napisał:

Uważaj, bo zaraz dostaniesz ostrzeżenie od administratora jak ja dostałem:D.

Możesz mi napisać, co wnosi ten post do dyskusji? W czym pomaga, jakie niesie treści? Dostałeś ostrzeżenie właśnie za takie prowokowanie (i słowną agresję), które de facto jest książkowym trollowaniem. Odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fotosnajper 12 napisał:

Za powielenie "przycisku" który bezsensownie zasłania część ekranu? Nie każdy ma windę i nie każdy jedzie na 32" monitorze.

Nie. Za możliwość udostępniania ekranu (np. do pomocy), rozmów audio/wideo, i kilku innych rzeczy. Zdarzyło mi się już go użyć do pomocy jednemu z kolegów w temacie Photoshopa - live, zaraz po zadaniu pytania. Widzę w nim duże możliwości zrobienia tego, czego za pomocą forum nie robimy. To w zasadzie nie jest czat - pozwala odezwać się do kogoś, kto aktualnie jest na forum (w różnym celu). Oczywiście to, jak ktoś z tego korzysta/nie korzysta, to tylko i wyłącznie jego sprawa.

Przycisk mobilny jest teoretycznie wyłączony od początku. Niestety jest błąd w software i nie znika. Zgłosiłem to już do producenta i czekam na poprawkę.

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Fotosnajper 12 napisał:

Ale wcześniej napisałeś: "Przycisk mobilny jest teoretycznie wyłączony od początku. Niestety jest błąd w software i nie znika. Zgłosiłem to już do producenta i czekam na poprawkę."

Od początku czego? Zmiany forum, czy od 2 tygodnie temu?  

Prawdę mówiąc mi to obojętne. Pytam tylko w czym rzecz, że jest to powielane? W jakim celu? Czy jutro jak otworzę lodówkę z rana to tez będzie w niej przycisk do komunikatora? To może wszystkie przyciski z górnego menu zdublujmy?  Nie jestem w stanie zrozumieć takiego działania. 

Musisz konstruować pytania jaśniej, bo ja też nie rozumiem. Spróbuję jednak zgadnąć i odpowiedzieć:

1. Komunikator jest zainstalowany od wtedy, od kiedy go zobaczyłeś, czyli c.a 2 tyg. temu. Przycisk/komunikator w prawym dolnym rogu jest właśnie tym komunikatorem. Dodatkowo został dodany jako podstrona (w gruncie rzeczy jest to ta sama aplikacja, tylko inaczej wyświetlana).

2. "Pytam tylko w czym rzecz, że jest to powielane?" - jak to, powielane? Gdzie jest powielane? W tej chwili forum nie ma już mobilnej wersji. Jest to dokładnie ta sama strona, ale układająca się inaczej (tzw RWD). Aplikacja komunikatora ma teoretyczną możliwość deaktywacji komunikatora w przypadku rozpoznania urządzenia mobilnego. Ta opcja niestety nie działa i to jest to, co zgłosiłem producentowi. Czekam na aktualizację. 

3. Żeby zrozumieć, jak działa komunikator, musisz go użyć. To nie jest typowy czat, żeby był zamknięty na podstronie. 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to z chęcią odpowiem. Proszę tylko o jaśniejsze ich precyzowanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem Komunikator ze stron Astropolis. Pozostał w tej chwili jako typowy czat (choć ze wszystkimi funkcjami, o których mówiłem) - dostępny z menu na górze. Wyłączyłem też funkcję komunikatora (bo bez zawieszenia go na każdej podstronie - nie ma sensu). Proszę odświeżyć cache przeglądarek - powinna załadować się nowa, okrojona wersja.

image.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.