Skocz do zawartości

M31 z SW 80/400 na Star Adventurer


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Sesja zakończona z polowicznym sukcesem.przerywana przez pojedyńcze chmury jednak dotrwalem do końca.

Zebrany materiał 20 x 60 sek na ISO 1600 oraz 10 x 120 sek na ISO 1600

Skladane w Deep Sky Stacker , tło wyrównane w PixInsight 1.0 LE oraz dokończone w Photoshop CS5

Obalamy mity związane z przeszkodami Star Adventurera. Nie miałem problemów z wyważebiem zestawu a wycelowanie w polarną było stałe i stabilne

Użyty sprzęt SW 80/400 + Canon 350D na SW Star Adventurerreceived_1475584115852177.thumb.jpeg.5c4e0559b636e37ff386a010b95b204e.jpeg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tayson napisał:

Myślę że zastosowany przez Ciebie podział na różnego rodzaju ekspozycje nie bardzo ma sens. 

Tayson ma rację, najlepiej stosować jednakowe czasy, szczególnie przy stacowaniu medianą -to elementarz astrofoto.

 

Polecam, naświetl nie 20 a 200 klatek z czasem 60 sek. (no chyba, że się bardzo śpieszysz to przynajmniej 100) i zobaczysz efekt przy wyciąganiu. Założę się, że uśmiech gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ dobrze a jeśli obiekt ma taką rozpiętość tonalną że nie da rady - to jak  inaczej ? "Cały czas mam na myśli dwa osobne stacki - jeden na "światła" drugi na "cienie" - oczywiście w ramach jednego klatki identyczne ....

To miałem na myśli, nie wiem jak postąpił autor zdjęcia.

PS. Zawsze mi się wydawalo, może błędnie że takie podmiany to właśnie "elementarz" - np w M42 ;-) ale ja jestem początkujący właśnie...

Pozdr.

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, delaa napisał:

^ dobrze a jeśli obiekt ma taką rozpiętość tonalną że nie da rady - to jak  inaczej ? "Cały czas mam na myśli dwa osobne stacki - jeden na "światła" drugi na "cienie" - oczywiście w ramach jednego klatki identyczne ....

To miałem na myśli, nie wiem jak postąpił autor zdjęcia.

PS. Zawsze mi się wydawalo, może błędnie że takie podmiany to właśnie "elementarz" - np w M42 ;-) ale ja jestem początkujący właśnie...

Pozdr.

Oczywiście masz rację -różne czasy oddzielnie stackujemy i potem składamy w jedno zdjęcie.

Wydaje mi się, że autor tego postu tak nie robił, tylko zestackował klatki 60 i 120 sek. razem, a tak nie powinno się robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzędziel napisał:

Oczywiście masz rację -różne czasy oddzielnie stackujemy i potem składamy w jedno zdjęcie.

Wydaje mi się, że autor tego postu tak nie robił, tylko zestackował klatki 60 i 120 sek. razem, a tak nie powinno się robić.

Dokładnie. A jeśli chcemy zrobić krótsze klatki na środek, to zazwyczaj stosujemy większą różnicę czasów, niż dwukrotną, bo to prawie nic nie daje. Ja np stosuję cos w stylu 300-600s + 60s na środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.