Skocz do zawartości

Uran 2017


gawain74

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, HAMAL napisał:

Zaliczone, teraz Pluton i Charon :D
 

Plutona mam, Charona jeszcze nie.

A tak poza tym to jestem zachwycony ASI 224. Kupiłem ją aby komfortowo fotografować Jowisza, Saturna i Księżyc - wcześniej próbowałem z lustrzanką.

Nie spodziewałem się, że tą kamerką będę mógł sięgać aż tak daleko w głąb US, a nawet DS-y - czego przykładem są Próbne strzały w Twoim wykonaniu Hamal tą właśnie planetarną kamerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JSC napisał:

Jaką ogniskową się cyka takie fotki? Te mikroskopijne punkciki są niesamowite! :)

Ogniskowa 600 mm. Te małe punkciki są właśnie takie bo możemy w pewnym sensie dotknąć tego odległego świata, który żyje może nie w sensie biologicznym, ale np: zaćmieniowym.

Wyobrażam sobie te małe globy obiegające planetę...

Fajne jest to, że wystarczy niewielki teleskop. Na żywo,  metodą klasyczną przez okular, refraktorem ED 80 nie dostrzegłbym Trytona, czy księżyców Urana, ale kamerka pozwoliła mi na to. Fakt na ekranie monitora, ale cóż z tego, że nie przez okular ? :) Cudowne jest uczucie obserwować na żywo migocące białe kropki, czasami zlewające się z planetą...:)

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj (właściwie wczoraj) powalczyłem z Uranem, bo właśnie na chwilę pogoda u nas (Lublin) zawitała.

SCT 6", Barlow 3x, DFK 21AU618, gain na maxa, exp. 0,8s., około 150 kl (z 230). Resize 200%.

Jest to mój pierwszy Uran po 5 letniej przerwie przygody z tą planetą, niestety w tym czasie nie zrobiłem postępu, choć sprzęt lepszy. 

Uran_27_11_2017_200proc.png

 

EDIT: Dodaję jeszcze wersję 100%, wraz z obrazem jaki dawał teleskop na ekranie laptopa (po lewej stronie).

Uran_anim.gif

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy seeing nie powalał, ale w sumie nie wyszło tak źle.

Newton Minimo 300/3600, ASI 120 MC ( kolor) i ASI 120 MM ( luminancja) na ASA DDM 60. Q Barlow Baadera.

5a1dc42446f97_Uran27_11_2017symulacja.png.866cc2d5c085e14e2e4a75bd6e1b588e.png

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.