Skocz do zawartości

KIANO + kamerka


JSC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/kiano-intelect-x3-hd.bhtml?gclid=CjwKCAjw6szOBRAFEiwAwzixBTJ4303bB6eYTLA8KxoeXBqVAXJxskJU-u3pCb-1WfBguhvHuzGvZxoCxUsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CJHft_Ox1NYCFQzCsgodA9sInQ biedronkowy tabletolaptop (widziałem go przed chwilą w Biedronce  za 399 zeta : ) ) uciągnąłby jakąś niedrogą, dobrą kamerkę np. ASI 120 lub Celestron Neximage?

Myślę o jakimś super małym i lekkim zestawiku, dlatego taki tablecik byłby dla mnie idealny, ale czy to będzie działać? Z liczbą klatek na sekundę i rozdzielczością bym nie szalał...

Jego parametry:

System operacyjny Windows 10
Procesor Intel® Atom™ x5-Z8350, 4-rdzeniowy, 1,44 - 1,92 GHz
Pojemność 32 GB
Pamięć RAM 2 GB

 

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JSC napisał:

biedronkowy tabletolaptop (widziałem przed chwila 399 zeta : ) ) uciagnąłby jakąś niedrogą a dobrą kamerkę np. ASI 120 lub Celestron Neximage?

Uciągnie bez problemu, tylko bez szaleństw z ilością klatek i trzeba uwzględnić ograniczoną ilość miejsca do zapisu danych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DexterX napisał:

Uciągnie bez problemu, tylko bez szaleństw z ilością klatek i trzeba uwzględnić ograniczoną ilość miejsca do zapisu danych.

a czy sprawdziłeś to?

wiele tanich tabletów ma upośledzony port USB, który nie potrafi obsłużyć zewnętrznej kamerki

może się okazać, że tablet odmówi współpracy. Sama moc obliczeniowa nie jest aż tak istotna. Maleńka ilość pamięci też nie sprzyja typowym astronomicznym zadaniom. Jeśli komputer ma mniej niż  50GB wolnej pamięci to może się okazać, że nie wystarczy jej nawet dla kamerki o małej rozdzielczości. U mnie zwykle sesja fotografowania planety zajmuje 100-150GB. Mozaika tarczy Księżyca z ASI178 to ponad 100GB. Jeśli dodatkowo fotografuję jakieś kratery to 250GB bywa za mało. Przed sesją staram się mieć przynajmniej 350GB wolnej przestrzeni dyskowej bo w locie przycinam filmiki planet Castratorem

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie zdawałem sobie sprawy, że mogą być aż takie problemy z portami USB w tanich laptopach. Kiano X3 nie mam, mam za to Kiano X1.

Właśnie skończyłem testy. ASI 120MC-S. Działa w Sharpcapie w miarę przyzwoicie. Ilość klatek jakie przechwytuje to 30 fps. W FireCapture kamerka nie chce się zainicjować.

Przy ASI 178MM-C jest już dużo gorzej, ale wiadomo to 6,4 Mpx. Bezpośrednio nie chce działać. Trzeba włączyć w Sharpcap kamerkę przez sterownik ASCOMM z ustawionym USB LIMIT na 40. Wedy działa, ale uzyskuje się marne 0.5 fps. W Firecapture nie działa wcale. 

Czyli do ASI120 od biedy laptop będzie się nadawał, do lepszych kamerek nie. 

Przetestowałem też ASI 120 na telefonie z androidem (Samsung Galaxy S7) i programem ASICAP. Działa, ale prędkość zapisu to około 12 - 15 fps.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.