Jump to content
lesnikdan

M33 - Galaktyka Trójkąta

Recommended Posts

Galaktyka w Trójkącie z guidowanego EQ3-2, niemodyfikowanego Canona i obrabiana przez błądzącego w PI Core amatora niczym dziecko we mgle :P

Materiał z dwóch nocy - ilość może nie najgorsza ale złapanie fotonów to nie wszystko :) zastanawiam się nad zrezygnowaniem z darków ze względu na dużą różnicę temperatury matrycy w trakcie focenia - dochodzi do 12 stopni :( może podejdę do stackowania jeszcze raz i zobaczę co z tego wyjdzie :) jak na razie przedstawiam to, co udało mi się w bólach i mękach wyciągnąć ;)

M33_FINAL.thumb.jpg.7fd82e76c1b8247a3827b421c5fc5c81.jpg

Trochę więcej info:
85x180s ISO 800 + 45 darków
SW150/750 + SW CC 0,9x + unmod Canon EOS 600D + EQ3-2 guided ASI 034mc

• Like 7

Zacznij jeszcze raz i nie przycinaj histogramu z lewej strony. Poza tym wygląda całkiem, całkiem ale brak tła nie pozwala ocenić kunsztu obróbki

• Like 1

Dziękuję za uwagę. Myślałem, że tyle przycięty histogram jest prawidłowym zabiegiem - widocznie trochę przesadziłem :) A co do kolejnego podejścia - myślę, że muszę odstawić materiał na bok na 2-3 dni - za dużo czasu nad nim spędziłem i wydaje mi się, że z każdą kolejną próbą wychodzi coraz gorzej...

Jeszcze pytanie co do ostrości - tylko mi wydaje się, że zdjęcie trochę za "miękkie"? Wygląda trochę jak namalowane farbami... Chyba, że mi już oczy mgłą zachodzą :P Nawet bez odszumiania - które tu i tak było delikatne - nie byłem w stanie wyciągnąć ładnych, ostrych krawędzi. Deconvolution  i MultiscaleLinearTransform w Pixie powinno dać radę?

Edited by lesnikdan

Trochę czasu minęło... Prób było kilka a to z nich chyba jak na razie najlepsza - przynajmniej wg mnie ;) wszelkie uwagi mile widziane :)

M33-ps.thumb.jpg.485be974e761633f6680de132b789f03.jpg

• Like 7