Skocz do zawartości
wessel

CTB 1/Abell 85/LBN 576 HaLRGB

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie piękne, 30 min przy skali około 1.29"/px 30 minut bez guidingu szacunek Wessel dla ciebie i ASA.

Ciekawi mnie ustawienie na biegun do takiej precyzji..w końcu to ponad 13h materiału więc czy jest to powiedzmy w sposób że gdy szykują się jakieś pogodne dni montaż jest ustawiany na stałe w jednym miejscu na te kilka dni i bardzo dokładnie ustawiony jakąś metodą powiedzmy dryfu bądź inna bardziej zaawansowaną.?

Czy jest to raczej zgrubnie szybko każdej nocy na sesje?.

Jest w planach trochę zmniejszenie bądź przeczyszczenie zdjęcia z tych najmniejszych gwiazdek?

Wydaje się że mogły by trochę odsłonić najsłabsze elementy mgławicy w lewym górnym rogu . Ale co ja o tym wiem :-)

Klasa sama w sobie Gratulować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Montaż jest ustawiany na biegun z różna precyzją, ale generalnie staram się ustawiać poniżej 3 minut katowych w obu osiach. Wtedy proces MPLT - czyli Multipoint Local Tracking radzi sobie zupełnie dobrze nawet do 1800 sekund.

Procedurę w Warszawie musze powtarzać codziennie, nie mam obserwatorium tylko montaż na wózku.

Obiekt "pływa w Drodze Mlecznej" i większe wywalenie malutkich gwiazdek jest niezwykle trudne a efekt końcowy raczej nie wart zachodu. Jest jak jest, po prostu taki obiekt. Pierwsze klatki OIII wyglądaja o wiele bardziej obiecująco niż Ha.

Edytowane przez wessel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozumiem dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale on słabo świeci w Ha! Ciekawy jestem OIII...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta