Skocz do zawartości

Róża Karoliny NGC 7789


fizyk5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Naski, na Twoim zdjęciu nić nie widać. Gwiazdy wszystko zasłoniły :)

 

Tym razem 3h i 20 min. materiału.
Mglisto, cirrus, -4 stopnie C, wilgotność na 82%, wietrzyk znikomy, seeing powyżej średniej, tak oceniam  .
SQM    21.32 mag./arc sec2
TLAPO804, Canon 1200D

130976107_1241700png2.thumb.png.579339e8401254b2a570648a746787b3.png

1139278883_1241700png.thumb.png.c3a7275cba93ceb788579e88af872f25.png

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2017 o 22:38, Naski napisał:

Fizyk , zaintrygowała mnie ta róża ... pozwolę sobie dodać 15min L w przerwie robienia innego obiektu w szerszym polu ...1500 gwiazd .. trzeba będzie się następnym razem bardziej przyłożyć .

 

W dniu 19.11.2018 o 08:13, fizyk5 napisał:

Naski, na Twoim zdjęciu nić nie widać. Gwiazdy wszystko zasłoniły :)

Już widzę Jego M27 :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
9 godzin temu, Tuvoc napisał:

Cześć, odgrzebuję stary wątek ponieważ sam przymierzam się do tego obiektu. @fizyk5 pamietasz może jak długimi klatkami to paliłeś?  

A ja radzę dla gromad palić klatki krótkie.

Wtedy gwiazdki wychodzą ostre jak szpileczki, nie rozlewają się i nie wypalają środki więc i kolorystyka wychodzi lepsza. Dla mnie krótkie (CCD) to 60 sek. Nie ma potrzeby dłużej, bo w wypadku gromad gwiazd nie zależy nam na wydobywaniu z tła delikatnych pyłów i drobnych kłaczków, a bardziej na kolorystyce i ostrych, punktowych gwiazdach

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzędziel napisał:

A ja radzę dla gromad palić klatki krótkie.

Wtedy gwiazdki wychodzą ostre jak szpileczki, nie rozlewają się i nie wypalają środki więc i kolorystyka wychodzi lepsza. Dla mnie krótkie (CCD) to 60 sek. Nie ma potrzeby dłużej, bo w wypadku gromad gwiazd nie zależy nam na wydobywaniu z tła delikatnych pyłów i drobnych kłaczków, a bardziej na kolorystyce i ostrych, punktowych gwiazdach

Dzięki! Faktycznie, zapomniałem, że @diver i Ty też wspominaliście o tym przy okazji M 44 :) Rozumiem, że dla DSLR też jest ok 60 sek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.