Skocz do zawartości

Ruch HEQ5 z poziomu guidera - problem


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukałem, szukałem i nie znalazłem, więc stwierdziłem, że podzielę się z Wami moim problemem - może ktoś z Was zna rozwiązanie lub spotkał się z problemem.

 

Kilka stałych:

Montaż HEQ, do którego podpięty jest moduł Bluetooth do komunikacji z komputerem. Poniższe było testowane na komputerze #1 z Win7 i #2 z Win10

Platforma ASCOM 6.3 (testowane również na 6.2), EQMOD - testowane na 1.24, 1.29 i 2.00

Maxim 6

Control via: Telescope

 

Sytuacja:

Montaż podpięty za pomocą EQMOD, używając przycisków na panelu EQMOD'a montaż przesuwa się we wskazanym kierunku.

Maxim: Zakładka guide -> MOVE czas ruchu 5sek (testowane na wielu innych - dłuższych)

Klikam X+ - montaż przesuwa się we wskazanym kierunku w zadanym czasie, to samo przy X - ; każde kliknięcie powoduje ruch montażu

Klikam Y+ lub Y - - montaż wykonuje ruch, klikam Y+ lub Y - montaż NIE WYKONUJE RUCHU (jest mikrosekundowe mrugnięcie Moving Telescope i wraca do Camera Idle), następne kliknięcie powoduje, że montaż WYKONUJE RUCH, następne NIE WYKONUJE RUCHU i tak dalej... ruch w deklinacji wykonywany jest CO DRUGI.

Przy kalibracji guidingu obserwowany jest ten sam efekt:

- albo wykona pierwszy ruch w deklinacji i już nie wróci do punktu wyjścia

- albo nie wykona pierwszego ruchu i wykona następny (również nie wróci do punktu wyjścia)

 

Ironia:

Jeśli w stałych (patrz wyżej) zamienimy Maxim 6 na Maxim 5.24 - WSZYSTKO DZIAŁA BEZ PROBLEMU!

 

Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaLe napisał:

Prawdopodobnie problem sterowników  gryzących się z Maximem - przerabiałem  podobny przypadek, w którym jednak pomogła zmiana z niższej na wyższa wersję.

No właśnie tutaj nie rozwiązuje - spróbuję jeszcze zrobić totalny uninstall  wszystkiego (Maxim6 i EQMOD) i zobaczę raz jeszcze

6 godzin temu, AMR napisał:

rozwiązania nie mam - ale nagrałbym co idzie do montażu i porównał... może komendy z czapy

A jak nagrać co idzie do montażu?

4 godziny temu, Tayson napisał:

Ruch z panelu eqmod - ok

Ruch z Maxima 6 - blad

Ruch z PHD2.6.4  - ?

Ruch z APT 3.40 - ?

APT nie obsługuje guidingu samo w sobie - robi to za pośrednictwem PHD. 

Ale fakt - w PHD nie sprawdzałem - sprawdzę, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2017 o 19:55, Pav1007 napisał:

A jak nagrać co idzie do montażu?

 

Polecenia ASCOM wysyłane do sterownika sprawdzisz stosując "Pipe diagnostic tool' z platfromy Ascom  jako sterownik pośredniczący (podobnie jak używa się Generic Hub).

Jeżeli chcesz nagrać co wysyła sterownik ASCOM montażu do portu COM trzeba użyć jakiegoś "sniffera". Osobiście korzystałem z Device Monitoring Studio https://www.hhdsoftware.com/

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał przedmówca - pipe tool z Ascoma (będzie mniej danych) - jak chcesz zobaczyć co faktycznie idzie do montażu:

w EQMOD wystarczy zaznaczyć "comms log", nie mam wersji z linii stabilnej (2.x to dev)

 

image.png.39b01eedbb5a8cff5fb85505a64895de.png

naciskasz "record" wybierasz gdzie do pliku, ogólnie jak odpalisz "pulse guide" to zobaczysz komendy idące (TX) i status przychodzący (RX) - nie przestrasz się rozmiarem ;) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za doradztwo - człowiek uczy się cały czas :-)

Jak na razie posłałem Maxima6 w cholerę - pracuję z 5.24 i jest mi na razie dobrze - jak mi przejdzie to może wybaczę szóstce i zobaczę czy da się z nim jakoś współpracować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.