Skocz do zawartości
writer`

Sprzęt astrofoto do Synty 8"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym doposazyc swoją Synte 8" w sprzęt do astrofotografii. Proszę o propozycję i porady co kupić żeby było dobrze, sprzęt może być używany, nie ma ciśnienia na wszystko nowe. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, a co dalej prócz tego? Jaki aparat, osprzęt do teleskopu? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aparat najlepiej ze stajni Canona, format APS-C bo pełnej klatki nie skorygujesz, korektor komy i adapter z bagnetu Canon na gwint M42. Jakiś elektroniczny wężyk (interwałometr) do bezwstrząsowego wyzwalania migawki no i najważniejsze - mnóstwo zapału, samozaparcia i cierpliwości.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy mógłbym prosić jakieś konkretne przykłady, co by nie kupić jakiegoś bubla jesli chodzi o akcesoria :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co się bardziej sprawdzi w przypadku mojego teleskopu, kamera czy aparat? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, writer` napisał:

Jako laik w astrofotografii kup jakiś mobilny montaż typu star adventurer, lustrzankę canona i szerokokątny obiektyw, a synte przeznacz na tym etapie do wizuala, unikniesz niepotrzebnego rozczarowania. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
24 minuty temu, writer` napisał:

Zacznijmy od tego co chcesz fotografować tą Syntą. Bez platformy paralaktycznej zapomnij o dłuższych czasach, a o czasach dochodzących do 10min i więcej to w ogóle zapomnij.

Jeśli miałbym celować to platforma paralaktyczna, korektor komy i jakiś CMOS - typu ASI1600 czy QHY163M i próbować sił w Lucky Imaging...

Powiedz nam na co liczysz, co chcesz osiągnąć (jakie efekty) i co chcesz fotografować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na platformę i kamerkę pójdzie do 5k zł. 

Ogólnie wszystko zależy od funduszy. Ile planujesz wydać? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też mam 8", pierwsze co kupiłem to kamerkę LifeCama,, przejściówki pod moją cyfrówkę Sony, potem platformę paralaktyczną. Planetki mogę spokojnie próbować. Nie wiem czy jest sens pokusić się na jakąś trochę lepszą kamerkęm która by mi dała jakiś sensowny zakres ustawień i dłuższe czasy. Może jakiegoś chińczyka kiedyś spróbuje.

Edytowane przez Kunzite

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, co do kwoty to o tym nie myślałem, bo nie mam za bardzo pojęcia ile trzeba przeznaczyć na taką "imprezę". Co do obiektów, które bym chciał fotografować, to głównie zależy mi na planetach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamiętaj, że z planetami teraz bieda. Te najciekawsze (Jowisz, Saturn, Mars) przez najbliższe lata będą widoczne w lecie nisko nad horyzontem i z Polski seeing bardzo utrudni obserwację.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, pamiętam o tym niestety. To może inaczej, co jeszcze będę mógł z powodzeniem fotografować powiedzmy przy niewygorowanym budżecie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta