Skocz do zawartości

Celestron NexImage


astro_amator

Rekomendowane odpowiedzi

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...cb4f406db244bdb

 

Co myślicie o tej kamerce? Czy jest ona dobrym rozwiązaniem przy początkowej astrofotografii z teleskopem?

Tylko nie podali ile waży a to jest bardzo ważne, ale raczej za duzo nie waży.

 

Pytanie do Janusza Płeszki: Będziecie mieli kamerki Meade? Bo jak tak to mozna lepiej rozpatrzyć sprawe, mając więcej kamerek do wyboru.

Oczywiście nie mówie, że chciałbym tą kamerke kupić teraz, odrazu bo mam jeszcze kilka rozwiązań.

 

Wiem już, że z Coolpixa4500 zrezygnuje bo jest on na wyczerpaniu a ja nie mam wystarczająco kasy, żeby go kupić.

Dlatego myśle nad jakąś kamerką do astrofoto za 2-3 miesiące albo 300D na późne lato - tylko nie wiem czy ten 300D nie jest na mnie za dobry.

 

Pozdrawiam. Tomasz Szultka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jest to kamera przeznaczona do fotografii Układu Słonecznego. Będzie miała raczej na pewno czasy naświetlania do granicy 16 s.

I jeszcze jedno: ze specyfikacji wynika, że ma chip identyczny albo bardzo podobny jak Vesta lub ToUCam (nie podali oznaczenia Sony ICX cwaniaczki aby ludzie się nie połapali ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie zaczynać astrofoto przez teleskop od planet czy DSO.

 

Bez znaczenia. Fotografowanie planet i DSO tak bardzo sie od siebie rożni, że doświadczenie zdobyte przy jednym nie przyda się przy drugim.

Co innego jest ważne przy DSO, co innego przy planetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A według mnie zdecydowanie od Księżyca i planet bo jest to dużo łatwiejsze i nie wymaga dobrego montażu. Fajne fotki tych obiektów można uzyskać już z Newtona na dobsonie. I generalnie jest to fajna zabawa. DSO to już jednak trochę wyższa szkoła jazdy a na pewno zdecydowanie wyższe wymagania co do montażu - stabliny paralaktyk z małym błędem prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kamerka to jest prawie dokładnie to samo, co kamerki internetowe (ma chip od TouCama albo Vesty, nie pamiętam), ale przystosowana do astrofotografii. Czyli nic nie trzeba przerabiać, szukać przejściówek (wejście ma średnicę 1.25") itp.

Cena, prawie 500zł, jest troszkę przegięta, bo w Stanach ta kamerka kosztuje $99. Ale tak to już bywa. Jednak nawet za tę cenę wydaje mi się, że NexImage jest rozsądną alternatywą dla Vesty czy TouCama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego myśle nad jakąś kamerką do astrofoto za 2-3 miesiące albo 300D na późne lato - tylko nie wiem czy ten 300D nie jest na mnie za dobry.

300D stanowi uniwersalną lustrzankę. Możesz jej używać do wszystkiego. Trzeba jednak pamiętać o tym że cały czas dobre odbitki papierowe z cyfrówek kosztują co najmniej dwa razy drożej od tradycyjnych. Lustrzanka cyfrowa też dwa razy droższa od analogowej. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A według mnie to tam moze byc mały haczyk :) Mozna przyjac ze jest to normalna vesta bądź toucam przerobiona na długie czasy a zapewne ich ogranicznikiem (czasów) ogranicznikiem jest tylko dostarczone oprogramowanie wraz z kamerką. trzeba by było popróbować czy by przypadkiem zmiana oprogramowania na jakies co obsluguje długie czasy w vescie nie wyszła by na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy LPI a NexImage to zdecydowanie polecam Meade LPI.Posiadm obydwie kamerki i z przeprowadzonych przezemnie testów LPI wypada dużo lepiej.Oczywiście są to kamerki przeznaczone do planet i księżyca.

Z resztą na początek przekonasz się,że tak na prawdę zrobienie dobrego zdjęcia planety nie jest łatwe.W dziale astro-fotografia zamieściłem zdjęcia z LPI-(temat:I jeszcze raz Saturn).Obiecałem też zdjęcia z kamerki NexImage ale niestety przynajmniej ja nie potrafię z tej kamery nic ciekawego wycisnąć.

Poza tym w NexImage występuje problem w wymiarze tulejki,która obiega od standardu 1.25" o prawi cały milimetr.Po włożeniu do teleskopu kamera przyjmuje skośną pozycję(mam nadzieję,że nie za to została wyróżniona jako Hot product w Sky&Telescopes)

:brawo:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Kupiłem tą kamerę około tygodnia temu.

Działa z softem załączonym do kamery. Oczywiście nie wytrzymałem i musiałem ją sprawdzić z innymi programami.

Jak na razie działa z:

K3CCDTools3

jest widziana w MaxDSLR - aczkolwiek nie wiem jeszcze do czego to wykorzystam

działa również w Delphinus V. 3.0.0.35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.