Jump to content

Celestron NexImage


astro_amator
 Share

Recommended Posts

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...cb4f406db244bdb

 

Co myślicie o tej kamerce? Czy jest ona dobrym rozwiązaniem przy początkowej astrofotografii z teleskopem?

Tylko nie podali ile waży a to jest bardzo ważne, ale raczej za duzo nie waży.

 

Pytanie do Janusza Płeszki: Będziecie mieli kamerki Meade? Bo jak tak to mozna lepiej rozpatrzyć sprawe, mając więcej kamerek do wyboru.

Oczywiście nie mówie, że chciałbym tą kamerke kupić teraz, odrazu bo mam jeszcze kilka rozwiązań.

 

Wiem już, że z Coolpixa4500 zrezygnuje bo jest on na wyczerpaniu a ja nie mam wystarczająco kasy, żeby go kupić.

Dlatego myśle nad jakąś kamerką do astrofoto za 2-3 miesiące albo 300D na późne lato - tylko nie wiem czy ten 300D nie jest na mnie za dobry.

 

Pozdrawiam. Tomasz Szultka.

Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj, że jest to kamera przeznaczona do fotografii Układu Słonecznego. Będzie miała raczej na pewno czasy naświetlania do granicy 16 s.

I jeszcze jedno: ze specyfikacji wynika, że ma chip identyczny albo bardzo podobny jak Vesta lub ToUCam (nie podali oznaczenia Sony ICX cwaniaczki aby ludzie się nie połapali ;) )

Link to comment
Share on other sites

A co myślicie zaczynać astrofoto przez teleskop od planet czy DSO.

 

Bez znaczenia. Fotografowanie planet i DSO tak bardzo sie od siebie rożni, że doświadczenie zdobyte przy jednym nie przyda się przy drugim.

Co innego jest ważne przy DSO, co innego przy planetach.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

A według mnie zdecydowanie od Księżyca i planet bo jest to dużo łatwiejsze i nie wymaga dobrego montażu. Fajne fotki tych obiektów można uzyskać już z Newtona na dobsonie. I generalnie jest to fajna zabawa. DSO to już jednak trochę wyższa szkoła jazdy a na pewno zdecydowanie wyższe wymagania co do montażu - stabliny paralaktyk z małym błędem prowadzenia.

Link to comment
Share on other sites

Ta kamerka to jest prawie dokładnie to samo, co kamerki internetowe (ma chip od TouCama albo Vesty, nie pamiętam), ale przystosowana do astrofotografii. Czyli nic nie trzeba przerabiać, szukać przejściówek (wejście ma średnicę 1.25") itp.

Cena, prawie 500zł, jest troszkę przegięta, bo w Stanach ta kamerka kosztuje $99. Ale tak to już bywa. Jednak nawet za tę cenę wydaje mi się, że NexImage jest rozsądną alternatywą dla Vesty czy TouCama.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego myśle nad jakąś kamerką do astrofoto za 2-3 miesiące albo 300D na późne lato - tylko nie wiem czy ten 300D nie jest na mnie za dobry.

300D stanowi uniwersalną lustrzankę. Możesz jej używać do wszystkiego. Trzeba jednak pamiętać o tym że cały czas dobre odbitki papierowe z cyfrówek kosztują co najmniej dwa razy drożej od tradycyjnych. Lustrzanka cyfrowa też dwa razy droższa od analogowej. :salu:

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

A według mnie to tam moze byc mały haczyk :) Mozna przyjac ze jest to normalna vesta bądź toucam przerobiona na długie czasy a zapewne ich ogranicznikiem (czasów) ogranicznikiem jest tylko dostarczone oprogramowanie wraz z kamerką. trzeba by było popróbować czy by przypadkiem zmiana oprogramowania na jakies co obsluguje długie czasy w vescie nie wyszła by na dobre

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy LPI a NexImage to zdecydowanie polecam Meade LPI.Posiadm obydwie kamerki i z przeprowadzonych przezemnie testów LPI wypada dużo lepiej.Oczywiście są to kamerki przeznaczone do planet i księżyca.

Z resztą na początek przekonasz się,że tak na prawdę zrobienie dobrego zdjęcia planety nie jest łatwe.W dziale astro-fotografia zamieściłem zdjęcia z LPI-(temat:I jeszcze raz Saturn).Obiecałem też zdjęcia z kamerki NexImage ale niestety przynajmniej ja nie potrafię z tej kamery nic ciekawego wycisnąć.

Poza tym w NexImage występuje problem w wymiarze tulejki,która obiega od standardu 1.25" o prawi cały milimetr.Po włożeniu do teleskopu kamera przyjmuje skośną pozycję(mam nadzieję,że nie za to została wyróżniona jako Hot product w Sky&Telescopes)

:brawo:

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 years later...

Kupiłem tą kamerę około tygodnia temu.

Działa z softem załączonym do kamery. Oczywiście nie wytrzymałem i musiałem ją sprawdzić z innymi programami.

Jak na razie działa z:

K3CCDTools3

jest widziana w MaxDSLR - aczkolwiek nie wiem jeszcze do czego to wykorzystam

działa również w Delphinus V. 3.0.0.35

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.